Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od havros »

Je to výbava Classic, oproti i30 Classic Plus Sport nemá kůži na volantu, kůži na hlavici řadicí páky a hlavní rozdíl je pod kapotou...
i30 FL má elektronickou škrtící klapku plynu, kdežto předfacelift má klasikou klapku s lankem (u 1,4i a 1,6i)
:arrow: do faceliftu sice tam jde tempomat, ale vzniká menší prodleva mezi sešlápnutím pedálu a reálným otevřením klapky (akcelerací)
Reklama
 

boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od boal »

Taky mám po FL a verzi 1.4i cw Comfort červenou a přiznávám, že ty prahy jsou dost hrozný - v garáži bych to zvládl lépe - možná to vylepšej zástěrky až je namontuju no nevím. Specielně pro mě jako už zasloužilého tatíka je to trochu moc tuning. Já naopak chtěl FL verzi jenže žádnou ve výbavě co jsem požadoval neměli. Jinak po první nádrži spotřeba 7.8l jen po městě, ven z města jsem se nedostal. Je fakt že jsem jezdil s vyššími otáčkami, než bych jezdil normálně kvůli zábehu snaha byla 2000-3500 ot. za každou cenu. No nejsem tedy ani spokojen ani nespokojen se spotřebou. Jinak celkově jsem spokojenej. Štve mě jen pár drobností. Nejvíc asi přístup prodejce. Auto jsem zaplatil již 2.8.2010 (převodem celou částku) a 16.8.2010 jsem si ho přebral. Dřív jsem nemohl, protže jsem byl jsem na dovolené a do teď nemám velký techničák a tedy SPZ, že prý to někam posílaj až po předání atd. bla. bla. bla. Podle mě prostě měli prachy co nejdéle na svém účtě aby dostali alespoň trochu drobnejch na úrocích. Dnes mi končí převozka a stále nemám techničák.
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od boal »

mělo být nechtěl FL verzi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Hardcam »

boal: ja jsem cekal na TP pres deset dni, tedy jezdil jsem ca dva dny "nacerno"...pokud se nechystas do zahranici, tak z toho nedelej vedu. To neni jen chyba prodejce, ale celeho kolobehu - dovozce-prodejce-urad, potazmo stat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Radim Brožek »

Hardcam píše:ja jsem cekal na TP pres deset dni. To neni jen chyba prodejce, ale celeho kolobehu
To se na mě Harde nezlob, ale to JE chyba prodejce. Importér nedá TP, dokud jej prodejce nezaplatí (proč asi...) a ten si dělá svůj byznys s minimálními náklady na úkor zákazníka. Až mi dá prachy zákazník, já je pošlu importérovi... Pokud se cokoliv po...., tak zákazník vlastní jen "bezcenné" plechy. Navíc to prodejce "zapomene" zákazníkovi říci předem. Těch případů, kdy prodejce mezi tím zkrachoval už bylo. A přitom stačí jednoduchý provozní úvěr. Operace pošlu peníze dostanu TP je pro prodejce na cca 3 pracovní dny. Kdyby měl kontokorent na 20% úrok, tak při částce 0,5mil Kč/7dnů to dělá cca 2000 Kč. To je u tak drahého auta pakatel a já se s ním o to klidně podělím. Osobně už další auto koupím jen tam, kde po zaplacení dostanu kompletní auto i s doklady. A jsou prodejci, kde to není problém.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od pivis »

Je to určitě chyba prodejce.Když jsem kupoval auto,vyzvedl jsem si ho v pátek a v pondělí jsem si vyzvedl značky i s TP.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od havros »

Pokud někdo auto zaplatí týden dopředu celé, není problém s tím, aby odjížděl s TP a klidně na značkách...
Když někdo platí v den, kdy vůz přebírá, dostává TP nejpozději do 14 dnů, většinou do týdne.
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Radim Brožek »

havros píše:Pokud někdo auto zaplatí týden dopředu celé, není problém s tím, aby odjížděl s TP a klidně na značkách...
Když někdo platí v den, kdy vůz přebírá, dostává TP nejpozději do 14 dnů, většinou do týdne.
Jako prodejce mi řekněte, co se stane, když v těch 14ti dnech zkrachujete a proč to nemůže kupující dostat hned (Vy využijete vůči importérovi své zdroje/úvěr). Díky
(po krachu různých developerů se u staveb/bytů normálně používá notářská úschova. Tady se platí auta za statisíce/miliony a všichni se tváří, že nic nehrozí a jde o pakatel)
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od havros »

Protože by to naopak znamenalo, že musíme důvěřovat zákazníkovi, že si pro auto stoprocentně přijde. To se ne vždy podaří, takže bychom pak měli auto s techničákem, započatou zárukou a co s ním? 8)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Radim Brožek »

havros píše:Protože by to naopak znamenalo, že musíme důvěřovat zákazníkovi, že si pro auto stoprocentně přijde. To se ne vždy podaří, takže bychom pak měli auto s techničákem, započatou zárukou a co s ním? 8)
No tak to podle mne dostatečně řeší propadnutá záloha a její výše. V tom problém nevidím.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Hardcam »

Radim: je neuveritelny, co vsechno lide vymysli, aby si mohli stezovat. Takovyhle "problemy" se tady na celym foru V ZIVOTE neresily. Kdybych mel resit kazdou hovadinu, tak se obesim na pude. Ja Ti to neberu, pro me za me si kup auto na Marsu, pokud ta ma nekdo pobocku. Nebo auto zaplat druhyho a jdi si ho vyzvednotu az 16. spolecne s autem, at neriskujes, ze Te nekdo sejme na prevozkach. Fakt nevim, co jinyho Ti k tomu mam rict...me 10 dni nezabilo, ja jsem to auto proste chtel.
Fakt vas jeste bavi denne resit xy problemu? Lide ve stresu pri umiraji predcasne, tak snad se tady zitra nad resenim stahovani oken a spotreby o 0.2 litru vetsi nez uvadi vyrobce zase sejdete....jsou totiz taci, co cekaji 6 mesicu jen na vyrobu auta. Protoze to auto chteji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Radim Brožek »

Harde, to přeci není o vymýšlení nějakých problémů nebo o tom, že člověk nechce čekat. A už vůbec ne záminka si "stěžovat". Když čekám 1/2 roku na výrobu, tak nic neriskuju, maximálně pár tisíc na složené záloze. A kdo chce, ať si čeká. Ale co je auto bez TP? Pro tebe 400 tisíc nic neznamená? Takhle to ber. Spousta lidí to neřeší, protože si to neuvědomí, ale ten pláč a celoživotní úspory v ... až se to stane. (a bohužel se to stává). Kdyby existovali jen solidní prodejci, tak to nikdo neřeší. Dneska jsou i takoví, kteří si dnes vezmou peníze i když ví, že zítra už nebude a smlouvu nedodrží a jako zákazník do účetnictví nikomu nevidíš.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od boal »

Harde - já myslel, že fóra jsou od toho napsat své poznatky. Co se jinému může zdát prkotina, může jiného pěkně štvát a opačně. Např. já tebe evidentně pěkně štvu již od diskuze o denním svícení a nestírání okének při stahnutí a vytahnutí OK já to beru (mě to štve tedy ta okénka světla jsem už vyřešil za 70kž za relátko a patici), ale někoho to může zajímat. Až bude kupovat auto došlápne si aby to bylo jinak. Nebo ho třeba nekoupí (to by bylo asi škoda už si na něj zvykám), nebo s tím bude smířenej dopředu. Dle mě jsem měl auto dostat již s velým TK, protože peníze měli na účtě minimálně 7 prac. dní před předáním auta. Rozhodně jsem neměl čekat až do teď to je více 10 dnů po předání (já nemohl nic udělat rychleji).
Dle mě nepotřebujeme fóra kde si plácáme po zádech a chválíme jak je dobré a bez chyby to pak stačí sledovat reklamy a věřit časopisům.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Hardcam »

Radim: pri sjednavani a zplaceni auta bys melo byt jiz hotove pojisteni, ne? Nebo mi chces rict, ze kdo ma auta na prevozkach jezdi na cerno?
Souhlasim, ze 400tKc je hodne penez. Proto jsem navrhl, ze muzes auto nechat chvili cekat u prodejce. Tam se mu nic nestane :mrgreen:

boal: ver mi, ze me to nestve, to je vase vec, nad cim se vztekate - treba tu byl clovek, kterymu se za jizdy zaspinily zrcatka. Celkem by me zajimalo, jak to dokazal, protoze jeho tricitka byla urcite ze stejny fabriky. Auto pro me neni nocni mura, ale partner, se kterym travim x hodin denne a beru jeho vlastnosti stejne tak, jako u sve zive pritelkyne. Zatimco na aute muzu ledaccos zmenit a vylepsit za par korun (koupit lepsi gumy, lepsi baterku, dodela listu), takova plastika prsou stoji 25 tisic :mrgreen:
A to s tim dennim svicenim je uz na Tobe, jak se s tim vyrovnas, protoze vetsina funkci chape. Trvam proste na tom, ze to auto je dobry a urcite nevyzniva tak, jak ho tady vetsina popisuje. Zajemce, ktery forum procita, musi nabyt dojmu, ze to je bud hroznej kram nebo ze majitele jsou lide volajici na Peugeot linku (http://www.youtube.com/watch?v=vNFcB-0QTho). Presto se priznam, ze by mi nevadilo, kdyby z jinyho duvodu (tedy ne ze to je spatny auto) vyrazne klesly prodeje, aspon by to nebyla tak obycejna tuctovka jako Golf. Byl jsem totiz u predchozich aut zvykly, ze jsem jen tezko potkal stejny typ, natoz stejnou barvu. Sotva nastartuju, ve druhy ulici potkam dalsi a cestou na postu dalsich 5 kusu. Pozde v noci jsem jel do Prahy a potkal jsem 3 kombiky a 3 kratky. Je fajn, ze automobilka ma takovej uspech, ale uz to nejsou auta pro specifickou cast zakazniku, jakou Hyundai kdysi mel. Timto vyzyvam majitele kraky bily i30 se stredoceskou znackou, foliema a peknyma kolama jedouciho blizko Dablic, at se ozve:)
Zase jsem se nechtel rozepsat a rozepsal se. Nechci Stragglerovi zaplacat tema o blostech, takze se sejdeme nekde jinde nebo nejlepe na srazu, tomu ale neverim :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od vlado1979 »

Hardcam píše:boal: ja jsem cekal na TP pres deset dni, tedy jezdil jsem ca dva dny "nacerno"...
Keď mi 7 dňoch neprišiel TP, tak som išiel za predajcom a v pohode mi predĺžil o ďalší týždeň. Neviem ako je to v ČR, ale na Slovensku žiaden problém. Na TP so čakal takmer 10 dní.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Odpovědět

Zpět na „i30 Auta členů“