Zaměnitelnost váhy vzduchu 1,5 CRDi a 1,5 CRDi VGT

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Zaměnitelnost váhy vzduchu 1,5 CRDi a 1,5 CRDi VGT

Příspěvek od cmd »

Neví někdo, jestli váha vzduchu u Matrixe Diesel 1,5 CRDi (tuším 75 kW?) a 1,5 CRDi VGT 81 kW je zaměnitelná (kód motoru je stejný, D4FA, ale nevím, jestli těch 6 kW navíc dělá natáčení lopatek turba, nebo se liší ještě nějak jinak, v servisu mi to neřeknou, hledají podle VINka, a já nemám VIN nějakého Matrixe bez VGT :-(, samozřejmě možná by to věděl nějaký mechanik - i když, kdo ví :-) :-), ale k němu se po telefonu nepropracuji) a jestli je u Kia Ceed 1,5 CRDi 81 kW stejná jako na Matrixu VGT?
Ptám se proto, že v jiném příspěvku jsem řešil problém se zdánlivě přidřeným turbem, ale vypadá to, že to příčina minimálně jediná, možná žádná, nebyla. Po vyčištění turba v servisu se to sice o něco zlepšilo,ale zdá se, že jsem na dobré cestě zpátky k původnímu stavu.
Jasně, správně by bylo sehnat lepší diagnostiku než mám, a potom měnit, ale ani diagnostika nemusí nic najít, vzhledem k tomu, že v servisu mi řekli originál necelých 5000 Kč bez DPH, a na Google mi mimo jiné vylezl odkaz, kde se dá váha vzduchu sehnat za necelých 2000 Kč, pokud by tam šla, tak radši, než bych sháněl někoho s diagnostikou, vozil tam auto a doufal, že se závada, která se neprojevuje úplně stabilně, projeví, že diagnostika něco najde, případně potom stejně tu váhu měnil, tak jí radši za 2000 rovnou koupím a vyměním (i když znám osobně případ, že i vyměněná nová váha byla vadná :-) :-)).
Když nepočítám Auto Kelly s jeho "značkovým" zbožím Starline, do čehož bych zrovna u tohoto dílu nešel, je nejlevnější tohle, ale je tam právě jenom 75 kW motorizace.

http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... etz-matrix
Matrix 1,5 CRDi VGT
Reklama
 

Čičo
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2015, 00:26

Re: Zaměnitelnost váhy vzduchu 1,5 CRDi a 1,5 CRDi VGT

Příspěvek od Čičo »

Nájdi si ju vo viacerých e-shopoch a pozri na ktoré všetky autá/motory sa daný diel používa. Mne to vychádza, že sú rovnaké. A aj na ceede...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zaměnitelnost váhy vzduchu 1,5 CRDi a 1,5 CRDi VGT

Příspěvek od 69pavel »

nejsou stejne,je vice druhu,zajdi do servisu ale ne za technikem ktery sepisuje a prijima opravy ale na prodej ND,tam ti reknou dle vinka OEM kod vahy a pripadne se zeptej na cenu nebot ja treba kupoval takhle klinovy remen(original)na svyho accika a byl levnejsi nez aftermarkety(autokelly a jine),oni maji pristup i do skladu druhovyroby tak ti rekne ceny i druhovyroby , muzes porovnat a vybrat si, jeste se mi nikdy nestalo ze by mi na pozadani nerekli OEM kod original dilu dle meho vin

jinak mozne varianty pro matrixe vaha vzduchu:
OE HYUNDAI 28164-2A401
OE HYUNDAI 28164-2A500
OE HYUNDAI 28164-27500


az budes mit OEM kod vahy ktera tam patri,potom muzes hledat na ktere auta to pasuje,je vice moznosti napr tato 28164-27500 pasuje na KIA,Fiat,Opel,Suzuki aj
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: Zaměnitelnost váhy vzduchu 1,5 CRDi a 1,5 CRDi VGT

Příspěvek od cmd »

Díky za radu, nakonec to váhou nebylo a naštěstí jsem jí nekoupil, ale určitě se popsaný postup může někdy hodit :-).
Matrix 1,5 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“