matrix chlazeni motoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
prcek
Příspěvky: 7
Registrován: 30 pro 2015, 23:56

matrix chlazeni motoru

Příspěvek od prcek »

ahoj,mam dotaz mam matrixe 1,6 a dnes jsem menil chladici kapalinu.po vypusteni zahrateho motoru jsem doplnil fridex plu vodu a po ujeti cca 40km je ta spodni hadice co vede dole do chladice studena,ta vrchni tepla a auto normalne topi.je to normalni nebo je spatnej termotat.diky za odpovedi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: matrix chlazeni motoru

Příspěvek od 69pavel »

jizdou je to ochlazovane ,pokud neni dobre promisena voda s fridexem tak ti muze chladic dole zamrznout,chce to nechat zahrat na miste a spodni hadice musi byt tepla,jinak nechej otevrene topeni ale vypni ventilator at to neochlazuje, nech to zahrat az se sam zapne ventilator na chladici,nech to bezet az se promisi dobre fridex v celem systemu .ventilator vypne a pockej az zapne znovu.jak to budes zahrivat muzes tomu pomoci zvysenymi otackami. potom jak to vychladne tak zmer fridex(z chladice) jestli ma spravnou koncentraci,jde o to ze ze systemu nikdy nevytece vsechno,neco malo tam zustava, no a v expance to zmer taky jestli je to stejne
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: matrix chlazeni motoru

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

prcek: máš to v pořádku, termostat máš dobrý. Ten chladič na Matrixu je bohatě dimenzovaný, chladí vážně dobře a ještě ty velké mřížky na masce, ještě jsem nepostřehl běh ventilátoru na dochlazení. V zimě zakrývám mřížky na masce pro rychlejší zahřátí. Jinač jak píše Pavel.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
prcek
Příspěvky: 7
Registrován: 30 pro 2015, 23:56

Re: matrix chlazeni motoru

Příspěvek od prcek »

diky moc.vse maka jak ma ta spodni hadice se ohrala az po poradnem projeti.zastavil jsem a motor nechal klapat cca 15min na volnobeh a spustila se i sahara.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: matrix chlazeni motoru

Příspěvek od 69pavel »

nemas zac,ted si jeste pro jistotu zmer na kolik to mas namichane,melo by to mit mezi -35 az -40°C, jak budes merit tak nabirej bud z chladice,nebo si trochu odpust do nejake nadobky na vypustecim sroubu a chladici kapalina se meri pri cca 20°C
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“