Zadní pravé kolo blokuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jani-na
Příspěvky: 7
Registrován: 15 dub 2015, 18:34
Bydliště: Brno

Zadní pravé kolo blokuje

Příspěvek od Jani-na »

Dobrý den, před STK jsem si nechala v servisu udělat kompletní kontrolu, abych měla jistotu, že Matrix r.v.2002 projde. Brzdy byly v pořádku, na upozornění, že občas vibruje za studena brzda a pak se na nějakou dobu rozsvítí kontrolky ABS a TCS (pár minut nebo i pár dní), mi bylo řečeno, že vibrace je v pořádku. Na STK jsem málem neprošla. Rozsvítily se kontrolky a bylo mi řečeno, že blokuje pravé zadní kolo. Při pátém pokusu se to podařilo technikovi odblokovat. Jenže z pohledu laika se domnívám, že právě proto mi neustále vibruje brzda a rozsvěcují se kontrolky. Při odbočení doleva se mi totiž občas dostává právě zadní část vozu do smyku. Jak servisu specifikovat tuto závadu, aby byla odstraněna ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zadní pravé kolo blokuje

Příspěvek od 69pavel »

jednoduse,blokuje zadni prave kolo stim ze se soucasne rozsviti kontrolka abs plus kontrolka TCS ktera je zavisla na ABS, je treba to rozdelat, zkontrolovat cely mechanismus brzdy a take zkontrolovat krouzek ABS jestli neni praskly ci zaneseny,cimz cidlo abs tim nefunguje a dochazi k blokaci kola,taky muze byt vadne samotne cidlo ABS ,je to treba promerit,pokud to davas do servisu tak by snad meli vedet ocogo

a jeste k tem vibracim urcite v poradku nejsou,neco bude krive(buben, kotouc) podle toho co tam mas, je to potreba cele rozdelat,vycistit a promazat
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Jani-na
Příspěvky: 7
Registrován: 15 dub 2015, 18:34
Bydliště: Brno

Re: Zadní pravé kolo blokuje

Příspěvek od Jani-na »

Děkuji za přesnou specifikaci pravděpodobné závady, snad když to v servisu upřesním co po nich chci, bude problém odstraněn
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“