Olejová vana - výměna

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Olejová vana - výměna

Příspěvek od kaspi »

Tak po cca 90tis.km a 8,5 letech provozu mě čeká první skutečná oprava na mém Matrixu.
Po poslední výměně oleje a filtru se mi začaly pod autem dělat klasické olejové fleky.
Doufal jsem, že to protéká přes vypouštěcí šroub. Ale v servisu zjistili, že je vana v jednom místě prorezlá a bude nutná výměna :(.
Trošku mě mrzí, že jezdím každoročně do stejného servisu (neznačkového) na prohlídku a že mě neupozornili již dříve, že je nejvyšší čas udělat nástřik spodku (dělal jsem částečný asi po 2 letech provozu).
Vana bude stát 2tis. + práce. Doufám jen, že jak budou shazovat výfuk, že sem něco neurve a nezačne seriál výměn dílů ...
Tak uvidíme co s tím...
Matrix Premium 1,6, 2/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Olejová vana - výměna

Příspěvek od Richard555 »

Abych řekl pravdu, nějak jsem ještě nezaslechl o prorezlé vaně motoru Nubi byla plnoletá - nic Moskvič byl z roku 64 a při jeho prdeji v roce 1988 - nic ......
Ale v případě, že by tam nějaká rez byla a vana byla plechová, normálně bych to nechal zavařit..... Dávat za kus vylisovaného plechu 2000,- mi připadá jako zbytečné vyhazování peněz, zvlášť u tak starého auta :roll:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Olejová vana - výměna

Příspěvek od soban »

Taky je mi to divné......

Ze vnitř to neprorezne je tam olej a z venku by jsi odřenou barvu a rez viděl.....

A na vaně se voda nedrží skape....

Takže nebude to spíš že jsi s tím někde štrejchnul a ona praskla?

Jinak kupovat novou? Proč - normálně zavařit ať je z čehokoliv....

Svařit se dá jak plast, plech, hliník a pochybuji že ji máš ze zlata.....(i to se dá zavařit)

Novou jedině že by byla prolezlá na více místech.....
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Olejová vana - výměna

Příspěvek od kaspi »

No taky mě je to divné. Jedině co mě napadlo a i mechanik to říkal, je opravdu to, že jsem ji někdy někde odřel a pak prorezavěla, ale bohužel jsem zcela laik.
Jak už jsem psal předtím, trochu mě mrzí, že při servisce mě neupozornili na to, že je tam začínající koroze, tak by se to ošetřilo zrovna a nemuselo se to vyměňovat.
Každopádně vana už došla, bude nakonec za nějakých 15stovek, a zrovna jsem se domluvil, že mě ten spodek servisák stříkne.
Tak snad to nebude pokračovat jinými problémy...:(
Matrix Premium 1,6, 2/2008
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“