různé

Moderátor: Moderátoři

becvys
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 črc 2017, 06:47

různé

Příspěvek od becvys »

Prosím o radu, jsem čerstvým majitelem Hyundai Matrix 1,6 GLS a potřeboval bych vyměnit dálkový ovladač na centrál. Můžete mi prosím poradit jak na to? kde shánět? Mám dva ovladače, ale oba jsou rozpadlé. Dále centrál... při odemknutí 2x zablikají blinkry, ale při zamknutí nic kde by mohla být chyba? Dále při rozjezdu po delší jízdě a konečném popojíždění když chci zaparkovat ozve se zahučení při záběru. Ložisko na spojce? Dále můžete dát nějakou radu na co si dát pozor?... Děkuji Vám za odpovědi.... :D/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: různé

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Ahoj. Dálkové třeba u AutoklíčeCZ.cz, KeyMaster, origo servis, je toho více. A spoječku si nech vyměnit někde ve tvém okolí, jestli jsi tedy jistý tím ložiskem. Neboj, jak mu bude něco scházet, on se ozve. Za chvíli budeš vědět.
A rady do budoucna, já si hodně věcí opravuji k obrazu svému sám(lepší a větší brzdy, zvýšení podvozku do terénu atd), takže nevím co poradit. Doporučuji LPG z ekonomických důvodů,nastříkat podvozek popřípadě při korozi zadní nápravnice hned vyměnit cca 4200Kč, origo tlumiče stojí za prd, teď mě už nic nenapadá.
Užívej si krásného výhledu z auta.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
becvys
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 črc 2017, 06:47

Re: různé

Příspěvek od becvys »

Ahoj, díky za odpověď, na téma Matrix to už nebude asi tak živé. Každopádně se mi podařilo sehnat obal ovladače a střeva se vymění. Ohledně spojky uvidíme tedy časem a alarmu a probliknutí při zamčení prověří kámoš. Možná bych si taky na tom něco dělal, ale není kde. Bydlím v krabici a garáž ani rod. dům nic... Po pár desítkách ujetých km musím říct jako ostatní výhled a nastupování lahoda. Jízdní vlastnosti průměr, ale stačí. Také překvapil prostor. Sedadlo u řidiče posunuté na doraz a za sebou místa na sezení v mé 186cm výšce pohoda. Ještě budu trochu řešit repro, ale to jsem tu někde na fóru zahlédnul tak pročtu. Tak ať se daří všem a mnoho ujetých km bez nehod.... :hyu: :)
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: různé

Příspěvek od vašík »

Ahoj majiteli Matrixe, moc toho tady o nich není, asi se jak bych to slušně řek není potřeba tolik se v nich rejpat =D>. Jsem majitelem 2,5 roků a zatím běžná údržba olej a filtry. Jsem starší ročník a tak jsem sháněl auto do kterého se dobře nastupuje a vystupuje. Narazil jsem na Matrixe a zatím nelituji. Ať ti slouží ke vší spokojenosti.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
becvys
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 črc 2017, 06:47

Re: různé

Příspěvek od becvys »

vašík píše:Ahoj majiteli Matrixe, moc toho tady o nich není, asi se jak bych to slušně řek není potřeba tolik se v nich rejpat =D>...
Tak to zatím slouží. Nedávno jsem byl v servisu a podvozek celkem OK. Dokonce je tam původní střední a zadní díl výfuku. Oprava jen nějakých drobností jako výměna těsnění víka ventilů, očištění horní části motoru, doplnění provozních kapalin, výměna zadních silenbloků předních ramen a seřízení geometrie to vše za 5450kč jinak nic... zatím. Akorát to odhlučnění interiéru... někdy mám pocit, že je něco špatně a není. Při nějakých nerovnostech mám pocit nějakýho bouchání z přední nápravy, ale asi to je normální. Možná ještě tlumiče to se zatím nezkoušelo. Jinak u kontroly podvozku jsem byl a tam je vše ok. Až tedy na ty silenbloky. Jak je to s tou klimatizací? Přichází zimní období a často se to využívá. Když zapnu ofuk okna spíná se i klimatizace. Asi normal... Jinak super .... :hyu:
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: různé

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Jo jo, ta klima se spíná automaticky při ofuku oken a okna-nohy kvůli rychlému odmlžení oken. Zbytek poloh si musíš zapnout klimu sám.
Ty silentbloky jsou u všech aut(až na pár vyjímek) stejně udělány, alespoň se dají vyměnit že nemusíš celé rameno.
Ten hluk uvnitř je v normě, máme a měli jsme doma více aut a Matrix je průměr. Řeším to méně hlučnými pneu Nokian Iline léto, Nokian D4 zima co mají 68Db hlučnost.
Za sebe můžu říci že Matrix je auto akorát ušité pro mě. :D/
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
becvys
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 črc 2017, 06:47

Re: různé

Příspěvek od becvys »

Další oprava, přední tlumiče(monroe) plus horní uložení, výměna palivový filtr, výměna olej, olej. filtr, zadní čelisti obě strany, přední levá brzdová trubice, ošetření vedení brzdových trubic na zadek vyčištěno natřeno, vzduch. filtr, kabinový filtr, výměna brzdové kapaliny + celková prohlídka auta dle servisního plánu výrobce... 19250,- no nejspíš jsem se nechal natáhnout, ale pozdě... Nemá někdo představu kolik by stála výměna zadních tlumičů cca? Jestli to někdo nedělal. Počítám, že odjezdím ještě 2 roky a nazdar. Plán i10 nebo Citi Go rok staré.... uvidíme
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: různé

Příspěvek od vašík »

Tak mě doklimatizovala klímatizace :roll: .Zajel jsem do servisu aby la zjištěna závada. Spečená spojka kompresoru. Objednán jsem na 22 a předpokládána cena 8 500,-Kč :oops: Už aby se ochladilo.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: různé

Příspěvek od vašík »

Poraďte-kde najdu kabinový filtr klimatizace že bych ho vyměnil než pojedu na výměnu kompresoru.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
becvys
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 črc 2017, 06:47

Re: různé

Příspěvek od becvys »

U spolujezdce u kolenou co je šuplík. Úplně vyklopit, jsou tam jistící západky. Po vyklopení je vidět. https://www.youtube.com/watch?v=8a1j98wqQkk je to defakto stejné ....
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: různé

Příspěvek od vašík »

Díky kouknu na to.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: různé

Příspěvek od vašík »

Tak filtr jsem našel to byl humus #-o .No klima se asi posr… úplně něco zarachotilo a už nesvítí ani kontrolka. V pondělí se stavím v servisu zda by nešla urychlit oprava.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
becvys
*
Příspěvky: 24
Registrován: 15 črc 2017, 06:47

Re: různé

Příspěvek od becvys »

Kupoval jsem Matrixe od kámoše, měnil kabinový filtr každé 2 roky a každý rok s olejem všechny ostatní. Nejsou to zase takové zásahy do peněženky. Klimu mi doporučil sem tam použít i v zimě. Pak dej vědět na kolik tě ta sranda vyšla když se ti bude chtít 8) ...
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: různé

Příspěvek od vašík »

Dám vědět. Klíma pouštím i v zimě na odmlžení oken.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: různé

Příspěvek od vašík »

Tak mám auto doma.
kompresor 5800,-
Plnění 1262,-
řemen 125,-
práce 1155,-

jak pan opravář řekl teď můžete rozvážet nanuky =D> ještě koupím filtr 200,-Kč
kompresor je repas z PL se zárukou
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“