Zlé štartovanie za studena

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
odar66
Příspěvky: 2
Registrován: 15 zář 2017, 11:01

Zlé štartovanie za studena

Příspěvek od odar66 »

Dobrý deň. Mám Hyundai Martix Premium2008 benzín /LPG
Prosím Vas potrebujem poradiť, auto zle štartuje keď je vychladnuté. Dlho točí, potom začne koktať nakoniec naštartuje cca na 3 -4 krát´cca30 s točenia, tento stav trvá už dlhšiu dobu -2roky, dal som vymeniť sviečky, potom do servisu vymenili palivové čerpadlo, lebo to vraj je príčina - nepomohlo, potom som prestal jazdiť na plyn lebo sú vraj zanesené vstrekovače . Kúpil som prímes do benzínu na vyčistenie vstrekov najazdil som na benzín cca 1500km-žiadnde zlepšenie. Nakoniec som dal auto do značkového servisu do ZV. urobili diagnostiku - podľa nej je všetko v poriadku, povedali že po benzínovej stránke je všetko OK , aby som išiel do servisu kde mi montovali LPG a dal si skontrolovať plyn. To som aj urobil, nepomohlo ani odpojenie plynu,výmena riadiacej jednotky na skúšku, kontrola vstrekov, podľa technika skúšali všetko možné chybu nenašli, vraj mi dáva veľa paliva pri štarte. Kedˇ auto naštartuje ide bez problémov, aj štarty za tepla sú relatívne OK, len za studena je to horor, vždy sa bojím, že nechytí a vybije baterku.
V servisoch bol naozaj seriózny prístup len nevedia čo to spôsobuje. Ak ste niekto toto riešili, dajte mi prosím vedieť. Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Zlé štartovanie za studena

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Že by čidlo teploty motoru které hlásí řídící jednotce :-k nebo snímač polohy škrtící klapky :-k nebo snímač polohy klikového hřídele
Někdo dává svíčky co tam vůbec nepatří při provozu na LPG+benzín atd.
Ono se těžko radí virtuálně, musíš najít servis co je ochotný si s tím pohrát a stanovit diagnózu.
Já to tipuji na totálně zahnojené vstřiky.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
odar66
Příspěvky: 2
Registrován: 15 zář 2017, 11:01

Re: Zlé štartovanie za studena

Příspěvek od odar66 »

:mrgreen: dakujem za ochotu pomôcť . Porucha je odstránená. Bol to vadný regulátor tlaku paliva rail , prišli na to v servise Portas Hyundai vo Zvolene, mladý servisný technik perfektný prístup.
livarpan
Příspěvky: 5
Registrován: 09 črc 2018, 21:44

Re: Zlé štartovanie za studena

Příspěvek od livarpan »

zdravim,mam neco podobneho hlavne pri studenem startu matri 1.6 lpg.rano auto startuje,jako by jelo na tri valce,pak vse v poradku i na lpg.otacky jse houpou az to chcipne,druhy start vse ok.z nasi stranky vymena svicek,cisteni skrtici klapy.co jse tyce dia nic neukazuje.zkusim ten reulator a uvidime,snad to pomuze
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“