za jizdy zhasl motor

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jani-na
Příspěvky: 7
Registrován: 15 dub 2015, 18:34
Bydliště: Brno

za jizdy zhasl motor

Příspěvek od Jani-na »

Dobrý den, prosím o radu či zkušenosti.
Při nájezdu na kruhový objezd jsem snížila rychlost, zařadila dvojku a najednou zhasl motor. Rozsvítila se kontrolka baterie, ta však byla nově nabitá. Po kontrole zda je dobře přidělaná a pár bouchnutí do ní, se na pátý pokus podařilo nastartovat. Druhý den jsem však již nenastartovala. Vyměnila jsem baterii a auto odtáhla do servisu. Diagnostika nic neukázala, závadu nenašli, auto bez problému nastartovali - během týdne snad dvacetkrát.
Další jízda - před odjezdem začala blikat kontrolka palivového a emisního systému. Po vypnutí motoru a opětovném nastartování zhasla. Ujela jsem 3 km, zpomalila před křižovatkou a motor zhasl. Auto jsme odtáhli, nestartuje.
Auto odtáhnu opět do servisu, jenže když diagnostika nic neukáže? Matrix je z roku 2002, může to být čerpadlo nebo elektrika?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: za jizdy zhasl motor

Příspěvek od Richard555 »

mrkni na tohle: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=96&t=31448 jinak nevím , klasika svorky, kostřící body.....
svorka baterie.jpg
svorka baterie.jpg (21.39 KiB) Zobrazeno 4873 x
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
vrbicek
**
Příspěvky: 405
Registrován: 16 úno 2017, 11:14

Re: za jizdy zhasl motor

Příspěvek od vrbicek »

tohle jsem kdysi řešil na Mondeu, motor při prudkém zpomalování a poklesu otáček pod 1200 vždy chcípl a nechtělo se mu startovat... dělalo to zničené těsnění hlavy válců
Jani-na
Příspěvky: 7
Registrován: 15 dub 2015, 18:34
Bydliště: Brno

Re: za jizdy zhasl motor

Příspěvek od Jani-na »

Baterií to není, i když se rozsvítila kontrolka, rádio hrálo, světla svítily,... I rychlost jsem snižovala pozvolna, jela jsem v obci a najížděla ke světelné křižovatce, žádné prudké brždění. Vzhledem ke stáří auta se ani v servisu nechtějí pouštět do opravy stylem "pokus omyl". To by pak bylo asi lepší auto prodat na náhradní díly a koupit si jiný. Jenomže co když je to jen malá závada ...
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: za jizdy zhasl motor

Příspěvek od Richard555 »

Myslím, že by bylo třeba napsat o jaký Matrix se vlastně jedná :wink: Svorka u baterky je u všech stejná, ale důvody popsaného chování budou odlišné u benzínu nebo nafty ...... někdy i těžko vysvětlitelné..... např. má Nubira pravidelně chcípala při jízdě na volnoběh do pravé zatáčky, nikdy jsem nepřišel na to proč. Nechával jsem tedy zařazený kvalt a přestal to řešit :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Jani-na
Příspěvky: 7
Registrován: 15 dub 2015, 18:34
Bydliště: Brno

Re: za jizdy zhasl motor

Příspěvek od Jani-na »

Jedná se o Matrix 1,6 benzín r.v.2002. Mám obavy, že ho zase odtáhnu do servisu, nic se nenajde, auto bude startovat a mě po ujetí pár km opět vypne motor. Nejhorší je, že vám nikdo nezastaví, aby aspoň pomohl auto odtlačit o pár metrů dál z křižovatky.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: za jizdy zhasl motor

Příspěvek od Richard555 »

Jo tak tedy benzín..... já se u Nubiry vyvztekal s modulem zapalování. Studený to jelo, teplý jak kdy, někdy jsem nastartoval někdy ne..... a navíc, porucha se nikde v diagnostice neobjevila..... Nejlépe modul půjčit od někoho, kdo má stejné auto a vyzkoušet :wink: nevím jestli má Matrix jeden modul a kabely ke svíčkám, nebo jako Santa 2 moduly s kabelem ke druhé svíčce (na tu jednu se přímo nacvakne).....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“