Matrix (2006), 1.6 nestartuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dominika_Usti
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2021, 07:16

Matrix (2006), 1.6 nestartuje

Příspěvek od Dominika_Usti »

Dobrý den, řeším problém se startováním Matrixe. Auto bylo předělané na LPG (už jsem ho tak koupila), vždycky mi startovalo napodruhé - neřešila jsem to, protože napodruhé vždycky naskočilo. Problémy se startováním se po dvou letech začaly zhoršovat - auto mi naskočilo až napotřetí, napopáté, pak napodesáté...
LPG pohon jsem nechala demontovat, auto jezdí už jen na benzin. Auto jsem měla postupně u třech mechaniků (neutorizované servisy), ale bez výsledku. Diagnostika nic neukázala. Proběhla výměna svíček, výměna autobaterie, výměna pal. čerpadla a filtrů (údajně), byla dělána oprava elektriky pro připojení diagnostiky (údajně). Píšu údajně, protože si to bohužel nedokážu sama zkontrolovat a musím spoléhat na to, že je pravda, co mi mechanici tvrdí. Auto mi poslední mechanik vrátil s tím, že už zkontroloval úplně všechno a sám si neví rady, co s tím, a nemá na to čas se v tom hrabat.
Takže teď auto startuje třeba na padesátý pokus. Motor se točí, svíčky jiskru hází, ale ne a ne chytnout. Jakmile je auto nastartované, jede normálně, bez problémů. Za "opravy" jsem v tuhle chvíli dala cca 15 000,-, což už je pro mě na hraně. 15 let staré auto s nájezdem 190 000 km už asi o moc vyšší cenu nemá. Už jsem byla smířená s tím, že auto prodám za pár korun na náhradní díly, ale pak se mi zase jednou podařilo nastartovat, v autě se projet a chci tomu dát ještě poslední (a snad ne moc drahou) šanci...
Nevěděl by někdo, co s tím? Nebo aspoň nějakého šikovného mechanika v Ústí nad Labem a okolí? Předem děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Matrix (2006), 1.6 nestartuje

Příspěvek od Richard555 »

No docela oříšek. Totiž i když je motor relativně jednoduchý i tak je tam dost čidel a zařízení které mohou způsobit obtíže.
Blbě staruje studený (nepíšeš že blbě startuje teplý) :
- mrknul bych čidlo teploty motoru pro ř.j. ( obvykle bývají čidla teploty 2 jedno pro měřák a jedno pro řídící jednotku) jestli odpovídá jím udávaná teplota skutečnosti. Chybná teplota směrem k plusu ( např. místo 0°C říká čidlo 60°C) vede k ochuzení směsi a většinou pak motor špatně chytá za studena
- zkontroloval všechny hadice a hadičky na sání co mají něco společného s podtlakem . prasklá či nenasazená může tzv. přisávat falešný vzduch a ochuzovat zase směs . Při vyšších otáčkách se to pak tolik neprojeví. Zkontrolovat hodnoty MAP sensoru a váhy vzduchu jestli tam je, jestli ne bývá tam čidlo teploty nasávaného vzduchu, i to může oblbnout ř.j. chybnou teplotou
- zapalovací modul jestli tam je a pokud je pro všechny 4 válce - ten umí slušně pozlobit vypadá OK ale uvnitř může být "šluslý" a jiskry mohou skákat všelijak......... Jiskra sice při vymotované svíčce může skočit, ale může být slabá a ve spalovacím prostoru už neskočí jak má
- čidlo otáček klikového hřídele taky může být unavené a impulzy z něho nemusí vždy ř.j. rozpoznat ale to by to nejspíš neházelo jiskru ( zapalovací modul (ev. moduly) dostávají k hození jiskry příkaz od ř.j. tudíž platí - vadné čidlo - motor se pro ř.j. netočí tudíž není jiskra a přitom startér točí jak blázen....
No a to nejjednodušší nakonec: rozebrat a očistit a nakonzervovat všechny kostřící body v motorovém prostoru na karoserii i na motoru a pak rozpojit a znovu spojit všechny viditelné konektory co v motorovém prostoru najdeš ;-) někdy se vyplatí tímhle začít nic to nestojí a občas to může pomoci :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Matrix (2006), 1.6 nestartuje

Příspěvek od slabostka »

určite skontrolovať či boli menené rozvody ak je tam remeň... auto bolo na lpg - v akom stave sú ventily,kompresia.... no ako píše majiteľka treba nájsť diagnostika - a to myslím nie mechanika s diagnostikou ktorý pripojí krabičku a číta chyby ale človeka ktorý má osciloskop a diagnostiku robí. Experimentov bolo dosť, je pravda že trhovú cenu nemá ale zase ešte môže urobiť službu.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Dominika_Usti
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2021, 07:16

Re: Matrix (2006), 1.6 nestartuje

Příspěvek od Dominika_Usti »

Děkuju za tipy, teď už "jen" najít někoho, kdo se tím bude chtít zabývat a úplně mě nezruinuje... :?
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“