Matrix Premium

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: re spotřeba

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

rastos píše:
ZdeněkSvoboda píše:Na Matrixe jsem se taky koukal při výběru, ale spotřeba rozhodla. Nezlobte se, ale rozdíl je skoro litr :cry:
My se nezlobime, vsak aj vo vnutornom priestore je to rozdiel skoro triedy :D :D
To je taky pravda :wink:
Mně ale nevadí, že tam mám o něco méně místa...při výběru mi nezáleželo na prostoru. Rodinu zatím nemám, většinou jezdím sám nebo ve dvou.
Mně šlo o dobrý a silný benzínový motor ovšem s rozumnou spotřebou a Accent vyhrál. Nechci ze sebe dělat nějakého machra na silná auta, ale líbí se mi, když auto jede. Nebýt ale tohoto modelu, tak už mám Matrixe. Auto se mi líbí taky. Mějte se a ať vám to všem jezdí.
Ahoj Zdeněk
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Reklama
 

behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

chladenie

Příspěvek od behe »

Mam jednu otazocku a nechcem kvoli tomu zakladat novu temu:

Zistujem, ze moj novoprevzaty Matrix bol napneny niektorymi "stavami" len na nevyhnutne minimum.

1. chladiacu kvapalinu mam presne na ryske LOW. Co s tym? Necham to tak? Alebo doplnim trochu destilovanej vody (predpokladajuc ze povodna koncentracia nemrznucej chladicovej kvapaliny je viac ako povinnych 35%)? Alebo mam doplnat aj chladicovu kvapalinu - v tompripade sa pytam, aky typ odporucate, pripadne co tam dava vyrobca, aby som nemiesal lektvare roznych povodov.

2. Ako je to so zadnym ostrekovacom? Ma svoju vlastnu nadobku (kde?) alebo cerpa z tej istej ako predne ostrekovace skla?

Ostatne stavy su tusim v poriadku.

Dakujem vopred za dobre rady.

b.
Matrix Premium 1.6
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Já jsem to měla při přebírání úplně stejně. Chladicí kapalinu právě na LOW, benzínu na dojetí k nejbližší pumpě a ostřikovače jely tak 14 dní. Ta chladicí kapalina se mi taky moc nezdála a když po cca 3 týdnech byla skoro 3 cm pod ryskou (za studena), zajela jsem do servisu u prodejny a tam mi ji bez řečí a zdarma doplnili.
Co se týká náplně do ostřikovačů - na přední i zadní je jedna společná nádržka.
Matrix 1,6/76; r.2007
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Příspěvek od michal2828 »

Já jsem měl všechny náplně co se dají pohledem zkontrolovat O.K., kromě benzínu :D . A ten mě prodejce na zkušební jízdě, nikoli za své doplnil. Jinak při přebírání auta Vám přece prodejce všechno ukazoval, nebo ne? Mě ukazoval olej, brzdovku, chladicí kapalinu, náplň ostřikovačů i náplň posilovače. Takže z mého pohledu, v pohodě.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Dan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2008, 09:05
Bydliště: Moravská Třebová

vzhled Matrixe

Příspěvek od Dan »

Tak jsem si od manžela vyprosila zapsat si zde také svůj ženský pohled na našeho nového Matrixe pod jeho jménem.
- Vnitřní prostor skvělý, jen mi tam chybí více praktických přihrádek (ve srovnání s některými Renaulty nebo Peugeoty v lepší výbavě). Ale zase ve srovnání např. s Fabiemi apod. je Matrix vybavenější.
- Máme psy a nebylo možné sehnat běžnou provázkovou síť jako přepážku zavazadlového prostoru.
- Vzhled auta není zcela podle mého vkusu (zejm. ty vyvýšené plasty u předních oken), proto jsem si to jednoduše upravila samolepkami. Viz. přiložené foto.
Teď je krasavec a vzhledem k pořizovací ceně jsme naprosto spokojeni. Ještě ta spotřeba ..., no uvidíme! Obrázek
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: vzhled Matrixe

Příspěvek od ross07 »

Dan píše:Tak jsem si od manžela vyprosila zapsat si zde také svůj ženský pohled na našeho nového Matrixe pod jeho jménem.
- Vnitřní prostor skvělý, jen mi tam chybí více praktických přihrádek (ve srovnání s některými Renaulty nebo Peugeoty v lepší výbavě). Ale zase ve srovnání např. s Fabiemi apod. je Matrix vybavenější.
- Máme psy a nebylo možné sehnat běžnou provázkovou síť jako přepážku zavazadlového prostoru.
- Vzhled auta není zcela podle mého vkusu (zejm. ty vyvýšené plasty u předních oken), proto jsem si to jednoduše upravila samolepkami. Viz. přiložené foto.
Teď je krasavec a vzhledem k pořizovací ceně jsme naprosto spokojeni. Ještě ta spotřeba ..., no uvidíme! Obrázek


Ta úprava samolepkou není vůbec špatná. Jen je potřeba sehnat stejně matný polep, jak je na bočních oknech. Kde se nechá polep sehnat ? Super nápad. :idea: :idea: :idea:
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Tak asi jsem slepý, ale kde přesně je ta úprava samolepkami :roll:
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Vpredu to cierne pozadie pod zrkadlom. Seriove tam ma Matrix taky schod.
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

JJ, už to vidím, je to asi pěknější, ale osobně bych to neřešil...
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Ani ja nie. Dizajn Matrixu na prvy pohlad neocari, ale casom sa paci viac a viac (nielen moja skusenost). To moze byt jedna zo znamok jeho kvality (dizajnu).
Dan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2008, 09:05
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek od Dan »

Koupili jsme ji v prodejně náhradních dílů ve Svitavech na náměstí, nikde jinde jsme neuspěli. Samolepka má jemně hrubý povrch takže naprosto slpyne se zrcátkem, každy kdo to viděl si myslel, že to je originál na autě a nevěřil v dodělávku. Na netu také prodávají v metráži samolepky, ale zdají se mi úplně hladký a lesklé. Jestli někdo bude chtít přesnou adresu do Svitav, tak ji seženu a dám ji na fórum.
Koukal jsem na nového Matrixe jak to upravili u posledního okýnka a myslím si, že ta samolepka by to také vyřešila, ale zatím to nemáme v plánu.
maxbubakoff
*
Příspěvky: 11
Registrován: 05 bře 2008, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

první krůčky s matrixem

Příspěvek od maxbubakoff »

Tak už jsem konečně taky hrdým (zatím a doufám, že to tak zůstane) majitelem Matrixu 1,5 CRDi. Najeto celých třista kilometrů. Dojmy? Pro mě zatím řidičská nirvána. Ale mě musí brát každý s rezervou, protože jsem doposud jezdil Š Forman, celých 40 KW. Najednou prostě sedím v autě, který JEDE. Prostor, pohodlí - ze všeho jsem zatím tak trochu jako Alenka v říši divů. Bál jsem se trošku řazení, v mnoha diskuzích se probírala jeho nepřesnost. Já si zatím nestěžuju. Naprosto přesný, krátký... Mám jednu jedinou drobnou šmouhu na té selance a to je stropní světlo. Někde jsem to tady myslím četl, že jsou s ním (kontakty) problémy. Musím říct, že pokud je to tak, tak jsem se téhle drobné dětské nemoci nevyhnul. Jestli máte někdo zkušenost, napiště mi to please sem. Abych to nemusel hledat. Nechci s takovou prkotinou hned jezdit do servisu. Koneckonců ze svých minulých vozidel jsem vycepovanej hodně spartánsky:) Počkám, jestli se nenajde nějaká další muška. Takže abych to tak nějak shrnul. Zatím totální nadšení!!
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: první krůčky s matrixem

Příspěvek od behe »

Ja som mal trochu problemy s radiacou pakou, hlavne vlavo zadrhavala a popripade miesto jednotky naskocila trojka. Teraz po 1000 km som si bud zvykol alebo sa to rozchodilo, takze mam pocit ze to uz poslucha.
Matrix Premium 1.6
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

další šťastlivec

Příspěvek od kaartr »

Ahoj, tak už jsem rozšířil Vaše naše skromné řady! Motor úžasnej, podvozek příjemnej, velkolepý prostor, výhled fajn, bezva nastupování.A to parkování! :) Krásně krátké auto! O půl metru kratší než Octávka.

přebíral jsem auto, na tachometru 3km, řazení strašné.Ale už mám najeto 8Okm :) a řazení se stále zlepšuje!

škoda že auto nemá palubní počítač! To už měla felicie..
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: další šťastlivec

Příspěvek od rastos »

kaartr píše:škoda že auto nemá palubní počítač! To už měla felicie..
PC ma vyssia verzia vybavy, ale su tam len 4 funkcie: Dojazd v km, priemerna rychlost, externa teplota a to stvrte som zabudol:-)
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“