Monka lantra 2.0

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

mononov
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 čer 2015, 14:06

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od mononov »

myslíte že mi tam půjdou tyto kola s těmito rozměry??
6.5x16 4/114.3 D67.1 ET46
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Už nic neradím [-X To jsou mě uživatelé fóra na pytel :evil: Dám inzerát na prodej ráfků, je tam kontakt na mě, potom sem napíšu radu ohledně brzd, nebo řízení na I30 a zaplaví mě mailem různí chytráci pro radu. Můj předposlední příspěvek jsem smazal a radši už nic nenapíšu. :-$ Maximálně sem hodím nějaký ten blaf o provozu Matrixe na LPG. 8-[ Howgh zdraví Zbynďa, ale navštěvovat a sbírat moudra jiných budu. :lol:
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
mononov
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 čer 2015, 14:06

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od mononov »

Nějak nechápu tvůj komentář a pokud nechceš nic sdělovat tak nic nepiš .Tak člověk bere to vpotaz tak že holt tohle je forum a někteří co něco nevědí se zeptají a bud někdo pomůže a nebo ne...
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od Rybář »

Ještě jednou opakuji. Řemen kup jedině originál! Všechny ostatní šly do 1/2 roku do háje. Zajdi k jakémukoliv dealerovi :hyu: a chtěj originál klínový řemen Dongil. Žádný jiný. Věř mi :wink: Já se s tím podělaným servem natrápil....
Být tebou, tak tam nechám vrátit původní třmeny. Koupím nové kotouče a destičky (ideálně něco kvalitního, např. TRW) a nechám vyměnit brzdovou kapalinu. Nic víc není třeba. Lantra brzdí dobře.
Teď k těm ostatním věcem. Co se týče koroze, tak zkontrolovat hlavně zadní nápravnici. Pokud tu nápravnici někdo neošetřil/nevyměnil, asi už bude špatná.
Ohledně tlumičů si zajeď do servisu na test. Tam ti změří účinnost.
Jinak "poladit" motor je nesmysl. Nijak poladit prakticky nejde. Pokud ti jde o to, aby dlouho vydržel (na 95% stejně přežije celý auto, právě díky té korozi), tak tam rozhodně nedávej nějaký sportovní vzduchový filtr (je to úplná kravina), nevytáčej za studena a hlavně vyměňuj pravidelně olej a hlídej jeho hladinu. Lantra totiž velmi často bere olej. Píšeš, že to má najeto 160000 nebo kolik, ale tomu moc nevěř. Nevím, odkud ji máš, ale pokud by měla 160000, tak je to prakticky zánovní. Lantry bez problému najedou přes 300000. Ovšem při vyšším nájezdu už berou olej. Takže určitě kontrolovat. Motoricky jsou Lantry prakticky nesmrtelné při správné údržbě.
S tím nájezdem souvisí i to špatně zařazování. To není spojkou. To je prostě nájezdem. Předpokládám, že ti občas nejde řadit jednička a zpátečka, že? Pokud se tak stane, tak pusť spojku a sešlápni ji znovu. Pak už to půjde.
Kola nevím, ale 16 určitě nejsou homologované a nemáš je v TP..... Zbytečně riskuješ pokutu, případně můžeš mít problém s pojišťovnou v případě nehody.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
mononov
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 čer 2015, 14:06

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od mononov »

Diky za rady :) co se týče toho remenu bylo mi doporučeno ať ho na mazu zespoda mydlem.Nevím zda to neni blbost nebo to nějak pomůže.Brzdy občas piskaji a spíše už ne nevím zda je to tím že si už sedly...Auto jsem koupila po nějaké paní a má originál servisku tak to nejpis bude mít takto najeto.Sice zatím nejsou finance ale plánuji ošetřit celý auto nástřikem podvozku a dutin.Tak by snad te korozi mely zabránit aby se dal rozsirovala.
Potom mě čeká odstraneni rzi na brzdicich akorát nevím zda bude lepší nabarvit štětcem a nebo nastříkat sprejem co víc vydrží??Olej mi to už papa takže kontrolují každý měsíc. Snad nevadí jiná značka než je tam původní dolita viskozita je stejná. Tedka se mi zas stává že když jedu spíše rovne tak mi začne pískat kolo u spolujezdce nevím co to může být? ?ze by ložisko? ?
mononov
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 čer 2015, 14:06

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od mononov »

Ahoj potřebuji od vás radu a pomoc s vyřešenim.Jedna se o prodej Lantry.Prodala jsem ji 4.3.2017 mam na to smlouvu a i veškeré papíry velký i malý TP.Pojištění už mám odhlášeno.Jedna se mi o to ze 28.3. jsme měly auto odhlásit jenže nový majitel se vymlouval ze je někde v Ostravě a ze se tam nedostane. Jenže jsem nedávno viděla ze s autem někdo jezdí pac stalo před obchodem. Nevím jak to vyřeší abych neměla s autem problémy pokuty atd...poradíte kdo má zkušenost?díky
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od petzl62 »

Nechápu na co čekáš :!: :!: :!:
Proč to neodhlásíš,píšeš,že máš kupní smlouvu-pokud je sepsána správně,jsou v ní veškeré údaje pro odhlášení.Znovu-pro ODHLÁŠENÍ. To je tvůj problém.Přihlášení je pak už problém kupce.
A problémy samozřejmě mít můžeš a to značné,protože vozidlo je psáno na tebe a podle toho co píšeš,nemá zaplaceno PR,tudíž nemá co dělat na silnici.V případě nehody jde škoda na tebe,jako vlastníka.
Stejně tak přestupky a pokuty,nebudou li řešeny na místě.
Fakt nechápu na co čekáš.
Co potřebuješ najdeš na netu-třeba zde:
http://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_re ... ZS205.html
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
mononov
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 čer 2015, 14:06

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od mononov »

Jenomže od tohoto roku je to tak že majitel auta musí jít společně s kupujícím na úřad a tam auto odhlásit a on si ho pak odhlásí.Ptala jsem se a přijít na úřad a jako to bylo dřív odhlásit a bylo to.Tak to nejde.Musím bud mít od kupujícího plnou moc společně s evidenční kontrolou...takže když se neozývá tak nevim zda auto nedát prostě jako že bylo zlikvidováno nebo nevim jak to udělat....musím mít od něj plnou moc a nebo jít s ním na úřad což jsem dala lhůtu do konce dubna...
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Monka lantra 2.0

Příspěvek od petzl62 »

Omlouvám se,je to opravdu tak,netušil jsem že to opět "zjednodušili" ](*,)
http://www.povinneruceni.top/prepis-aut ... o-majitele
Tak to fakt nevím,asi bych se vydal na úřad a zeptal se na radu jak to udělat...nebo tam zavolat...
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Auta členů“