Poraďte jak se zbavit vozidla bez TP

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

KamonCZE
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 kvě 2008, 16:53
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Poraďte jak se zbavit vozidla bez TP

Příspěvek od KamonCZE »

Byl jsem na technické a neudělal emise prý 6x větší CO něž š120 a par další prkotin jako brzda na zadni napravě a nečitelné číslo motoru tak se chci zeptat jestli bych za to mohl někde neco získat už nemam naladu do toho cpát peníze, dnes už musí být snad ekologická likvidace. tím pádem to nejde pro dat na náhradní díly.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

proč by to nešlo prodat na náhradní díly? Nebo to rozprodej po částech..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

co mas z toho ja sem taky neudelal emise a jezdim :)
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

jak si získal zelenou nálepku a protokol pro STK se radši ptát nebudu..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

RUMiiiK píše:co mas z toho ja sem taky neudelal emise a jezdim :)
a to je potom problem na nasich cestach.. niekomu svietia vysoko svetla, niekomu vobec.. sem tam vidim auto bez kolesa, na parkoviskach kaluze oleja..
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

mirpie normalne dal sem kamosovi auto at me udela technickou, volal ze to nedalo emise,a le ze to poresi tak je to v cajku, co sem cetl tady na foru tak hodne lidi s lantrou neudelalo ted emise, asi je to globalnejsi problem

se svetlama problem nemam ty jsou v poradku :) a navic v noci jezdim docela nerad, i kdyz je min aut na silnici, ale zase o to vic zajicu, srnek a casto i divocaku

a jak pises hodne aut se svetlama nastavenyma tak aby svitili na veverky
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

a dokonce i autorizovany servis škoda/hyundai ma urcite moznosti ze ti to tam nafoukaji z jinyho auta...
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luboshak »

Když se chceš auta zbavit, opravdu potřebuješ potvrzení o ekologické likvidaci. Viděl jsem teď nějakou reklamu, že ti to dají zadarmo, asi to nějak zařídí a auto pak prodají na díly. Asi už to dělá víc firem (vrakovišť?). Nevím, jak bys to mohl sám prodat na díly a zároveň se odhlásit jako majitel. Ale být tebou, tak bych to někomu prodal za nějaký drobný peníz, každé auto má svého kupce :-)
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tak já na Coupé problém s emisemi neměl, ale strach jsem z nich měl, protože s coupé jsem ještě předtím STK nedělal a žádné známé nebo tak co by to tam zavezli, a at to případně pořeší, nemám.
A to ty motory lantra/coupé jsou stejné. A pochybuju, že ve tvém případě ten dotyčný, co tam vezl a zjistil, že neprojdeš přes emise, jel do hyundai nebo na vrakoviště a měnil ti katalyzátor, lambdu atd. Nejsem žádnej ekologickej maniak a pokud to auto vyloženě nedělá mlhu ostatním, tak je mi to jedno, kolik CO, HC, CO2 a NOx do ovzduší vypouští...

S tou STK ale mám podobný názor jako Mexican, že auto co legálně neprojde, by nemělo na silnici co dělat. Pak se stávaj ty zbytečný nehody, jako tuhle paní jela ve Fiestě a náhle jí upadla zadní náprava. A mělo to technickou :!: :!:

Co se týká těch světel, sám jsem jeden z těch, kdo si instaloval dodatečně xenony a tak před STK jsem je sundal a po STK opět nahodil..Ale xenony v čočce není takové zlo, jako v obyč parabole a navíc to mám seřízené hodně na zem, abych neobtěžoval protijedoucí..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Ja pracovat tak kvalitne, jako personal na technicky, tak uz davno pobiram podporu :(
Kdyz jsem byl s Vectrou kdysi na technicky, rikal jsem jim, at mi klidne reknou, jestli je neco "na hrane". Prece v tom jezdim ja, a je v mym zajmu, aby mi neco cestou neupadlo. A ze si to rad opravim.
Oni mi rekli, ze je vsechno v naprostym poradku..... a za 14 dni mi v Jesenikach upadl posledni dil vyfuku.
Clovek, co mi ho pak menil rikal, ze jemu dela technickou znamej, ale kdyby videl neco takovyho, tak uz by minimalne alespon remcal...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Poraďte jak se zbavit vozidla bez TP

Příspěvek od Josef »

KamonCZE píše:Byl jsem na technické a neudělal emise prý 6x větší CO něž š120 a par další prkotin jako brzda na zadni napravě a nečitelné číslo motoru tak se chci zeptat jestli bych za to mohl někde neco získat už nemam naladu do toho cpát peníze, dnes už musí být snad ekologická likvidace. tím pádem to nejde pro dat na náhradní díly.
Koukni na
http://www.isva.cz/
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

No ja sem taky normalne neprosel :)Ale ne s emisema ale folie a xenony.:)A to zase problem neni.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

mno tak jako me to nekouri a jinej problem neni, jenom ty emise :)
Lantra 1,6 r.v. 1997
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

ja treba loni taky meprosel pres emise.... ale STK mam.... neprostlo by to o nejakou 0,01.. uz nevim jakych hodnot.. zatim jsem se tomu nejak vic nevenoval, kde je chyba
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Ja se na tu technickou taky pripravuju, na konci mesice mi skonci a auto jeste neni pojizdny. Nastesti muzu dat auto do originalniho stavu protoze moje druhy auto je sice bourany ale ma perfektni motor a dokonce jeste originalni vejfuk vcetne katalyzatoru co vypada skoro jak novej.

Co jsem slysel tak s technickou neni problem pokud se clovek chvilku pta a shani a nekde dokonce "primoureni" oci pry sami nabizi. Co se tyce tech emisi tak kdyz se podivam co jezdi po nasich silnicich za srot tak je Skupac musi udelat taky. co se technickyho stavu vozidla (ten vyfuk a podobne) tyce to si radsi kontorluju sam, nic to nestoji a mam jistotu.
BTW: Taky se potrebuju zbavit auta bez papiru a nevim jak to udelam :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Pokec“