mytí motoru

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

mytí motoru

Příspěvek od Michal.Orlova »

Tak jsem zvedl přední víko a je zespodu pěkně zacákané. Celý motor zaprášený, prostě hnus. když vyndám baterku, můžu potom volně použít vapku na vystříkání celého prostoru pod víkem?
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Nemusis ani vyberat baterku. Ja to robim komplet a chyta mi to vzdy na prvy krat. Idealne je WAPKOU najskor namocit motor, potom nastriekat takym sajrajtom na motor (je to samocistic) a potom pekne wapkou umyt. Moze sa ti ale stat, ze sa ti uvolnia niektore konektory (mne osobne sa uvolnil ten pri hukacke, cize som chvilu netrubil, nez som nasiel toho zakopaneho psa).
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

A jak se ten sajrajt na motor jmenuje??neuškodí to laku??
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Nejlépe použít ARVU, ale 4litry stojí skoro 600k sk, říkal kamoš,co je zo Slovensaka.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

Petr Slavík (Sláva) píše:A jak se ten sajrajt na motor jmenuje??neuškodí to laku??

koupis i na lepsi benzince, ti poradej. a laku to mozna uskodi, ale je to na motor :arrow: ne na kastly :D
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

já už takhle motor čistil několikrát. Na předchozí R19 16V jsem to pak ale nenatočil, voda se mi dostala na zapalování, vyndal jsem kabely, vysušil, nasadil a odjel. S Hyundaiem vše ok. Jen vždy zakryju přehnutým hadrem alternátor, jinak nic. Na motor nastříkám ten čistič motoru (koupíš skoro na každý benzince), necháč tak 5min působit a pak to opereš wapkou. Hned to pak vypadá líp. Já měl taky všude takovej ten madlajz prachu a oleje, no prostě hnus. Ted ok, pěkně čistý.. Jen samozřejmě nesmíš ten tlak prát přímo třeba na kabely nebo konektory, tam opatrně raději z dálky, ale třeba blok a hlavu beru pěkně z blízka.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

v podstate motor sa necisti kady den.........je to predsa len zbytocne.......mam vyskusanu wapku ale fakt nejaky sajrajd som nepouzil len wapku aj ked okolo veka motora ostal ten madzgavy sajrajt.......da sa pouzit aj nejaky parafin alebo odmastovac ??? to uz asi nie coo ? :lol:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Já jsem vždycky štětcem potřel motor Arvou a pak jsem to sjel WAPkou.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Ahoj, kdyz jsem byl u Ivana, pekne mi to omyl Wapkou, pokud je moznost prisadu michat ve wapce, prodava se specialni cistic na motory a odmasteni, no vubec na cisteni, je to na bazi hydroxidu sodneho, presne slozeni neznam ale Ivan zna nazev, tak vam ho mozna napise kdyz se ho zeptate. Navic jak si tak vzpominam, je lepsi mit horkej motor, aby se voda co nejrychleji vyparila pryc, ja jsem tomu moc neveril strikat vodu do motoru ale nakonec jsem byl navysost spokojeny 8)
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Příspěvek od severak »

V práci používáme na stroje přípravek Novalon. Údajně je to ekologickej prostředek. Ale co se stane s tím odmaštěným olejem z motorů, to my ještě nikdo nevysvětlil :D Jinak ale odmašťuje docela dobře, nastříkám, nechám působit a ostříkám to pak horkou vodou aspoň 60°c
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

jo, tak stříkám horkou vodou. Ono přece jen když přijedeš s teplým motorem a začneš na to prat studenou vodou, to je o prasknutí hlavy nebo jiné části motoru. Každopáně vždy nechat trochu zclhadnout a použít teplou vodu. A hlavně zakryt ten alternátor...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Příspěvek od severak »

Já hlavně myslel tu teplou kvůli tomu odmaštění, je to kvalitnější a rychlejší. Ale máš pravdu, jen trotl by lil studenou vodu na rozpálený motor. I tací se najdou :lol:
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

takže děkuji všem za rady - včera jsem zakryl altíka a vrhl se na zbytek s čistidlem a vapkou. A už se to leskne :D
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Pokec“