Koupě nového auta - celá platba předem?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

sarin007

Re: Koupě nového auta - celá platba předem?

Příspěvek od sarin007 » 06 dub 2021, 09:57

Já kupoval skladovku u Hyundai Centrum CB, platil jsem zálohu, auto na protiúčet mi nacenili (jezdil jsem s ním až do doby, než bylo auto na salonu, což jsem se pak bál, aby mě nikdo netrefil, náhoda je blbec). Vzhledem k tomu, že se vše odehrálo v řádu týdne, tak i platba šla hned. Ale tato firma patří k největším prodejcům v ČR, krachu bych se nebál. I když je fakt, že to v dnešní době není jisté u žádné firmy. Ale jezdím k nim do pobočky do Strakonic už dobrých 8 let a v pohodě.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, Full LED, barva Ara Blue
Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979

Reklama

WalterB
**

Re: Koupě nového auta - celá platba předem?

Příspěvek od WalterB » 06 dub 2021, 10:31

Ad záloha jen na skladovku:
Mně naopak záloha na auto, které se teprve bude vyrábět, přijde jako zcela férová věc.
Jasně, v tomto případě asi nepůjde o otázku alokace zdrojů a fakt také je, že ani sami dealeři žádnou zálohu dál importérovi a potažmo výrobci neplatí. Tady je ve hře hlavně to, aby byla zajištěna vysoká míra závaznosti objednávky ze strany zákazníka. Kdyby tomu tak nebylo, docela si dovedu představit různé vykuky, jak si v různých autosalonech naobjednají spousty různých aut a pak…
Ale jak už jsem napsal: 10% je max. a samozřejmě by to mělo být smluvně jednoznačně zakotvené a vyvážené - ten, kdo zálohu obdrží (dealer), by měl být na druhé straně pod sankcí, pokud se nedodrží dodací lhůta apod.
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed I a II 1.4i CVVT (12-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011

Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“