koupě santa fe

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
deny
Příspěvky: 3
Registrován: 28 led 2010, 22:34

Koupě SANTA FE

Příspěvek od deny »

Dobrý večer, uvažuji o koupi SANTA FE v benzinu. Mám rozpočet do 200tis. včetně přestavby na LPG a nějaké rezervy na případný servis po koupi. Mám několik dotazů, které jsem na tomto foru nějak nemohl vyhledat:
- mají benzinové motory rozvody řešené řetězem nebo řemenem
- jaká je životnost mechanických dílů benzinových motorů (na Aukru je 2,7 s 300tis. najeto - máte již někdo podobný nájezd a případné problémy)
- jak spolehlivá je automatická převodovka
- jaká je životnost spojky u 2,4 v běžném provozu, občas chci s autem táhnout vozík
- jsou nějaké problémy s mechanickými díly u pohonu 4x4
- jsou nějaké rozdíly mezi modelovými roky 2001-2002 a koncem výroby první generace
Děkuji předem za případné odpovědi a přeji pěkný večer.
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od zdenek76 »

- mají benzinové motory rozvody řešené řetězem nebo řemenem
Řemen 2.4 i 2.7V6

- jaká je životnost mechanických dílů benzinových motorů (na Aukru je 2,7 s 300tis. najeto - máte již někdo podobný nájezd a případné problémy)
U 2.4 nebudeš řešit nic, držák maximální. U 2.7V6 zlobí tuším občas zdvihátka ventilů. Obecně jsou to oba abnormálně mechanicky odolné motory.

- jak spolehlivá je automatická převodovka
Pokud je pravidelně měněn olej, měla by přežít auto.

- jaká je životnost spojky u 2,4 v běžném provozu, občas chci s autem táhnout vozík
Velmi individuální, záleží hodně na způsobu jízdy, někdo mění v 50tkm někdo má ve 150tkm furt origo. Za obecný průměr bych bral 100-120tkm.

- jsou nějaké problémy s mechanickými díly u pohonu 4x4
Bez problémů, u hodně jetých snad akorát prosakuje zadní diferák.

- jsou nějaké rozdíly mezi modelovými roky 2001-2002 a koncem výroby první generace
Designové rozdíly (světla, interiér, maska apod.), rozdíly ve výbavě (palubní počítač, vyhřívané přední sklo), facelift 2.4 dostal odolnější spojku než modely 2001-2004. Facelift "prý" dostal odolnější přední čepy.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od miooo »

ja mam 2,7 a som s nou docela spokojny....
samozrejme ze ma muchy ak kazde auto ale nemenil by som ho....
kus mi trvalo kym si clovek zvykne na automat....
neriesil som zatial ziadne zavaznejsie veci.....
v blyzkej dobe bude prestavba na plyn tak potom to uz bude jazdenie omnoho lepsie....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
bacil
*
Příspěvky: 28
Registrován: 30 pro 2009, 16:05
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od bacil »

Mám 2.4i 4x4 2002,najeto 170000km a zatím bez větších problémů.Mám i tažné a když táhnu vozík normálně naložený ani nevím,že ho táhnu.spojka byla měněna asi ve 120000km,jinak v pohodě.Možná bych to svoje SF i prodal.Když budeš mět zájem,tak se ozvy.
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od clay »

Ahoj
2,7 i V6 s automatem cca 175 tkm z toho 70 tkm na LPG - jezdím, problémy nehledám, drobnosti s objeví ale nic tak vážného.

mám provnání s druhý, 2,4i manuál - též na LPG -

mě vyhovuje automat - jsem už asi línej ( teda zmlsanej ) teď už hledám další auta s výhledem LPG (tedy benziny) a určitě s automatem
clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
deny
Příspěvky: 3
Registrován: 28 led 2010, 22:34

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od deny »

Děkuji všem za příspěvky.
Jaký je Váš názor na Santu 2,7 s najetými 300tis. km? O motor bych strach neměl, ale automat. přovodovka?? Je mi jasné, že investice by asi byly nutné, ale věřím, že motor i převodovka by tak 150tis. zvládly ne? Jaké problémy může mít automat. převodovka a kolik může stát případná oprava?
To Bacil: Kolik by jsi si představoval cenu?
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od zdenek76 »

o motor bych taky strach neměl a automat to bude při tomto nájezdu loterie, buď to vydrží nebo se vysype, oprava je tam víceméně nereálná neb bude nejspíš převyšovat cenu auta. Pokud tedy předchozí majitel(é) dělali pravidelnou údržbu převodovky, tak by měla vydržet, když ne, tak už to ani výměnou oleje nezachráníš a půjde do tak jako tak do kytek. Kolik za toho Santíka chtějí? S takovým nájezdem to už musí být skoro zadarmo.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od pepan »

ahoj ..já nemám santu..ale kup si jí :mrgreen:
ale rozhodně né s najetýc 300000
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od miooo »

do 200t urcite zozenies aj nieco co ma najazdene odost menej.....
vcera som pozeral punyky na aukru a maju tam niektore zujimave ponuky co maju menej nabehane...
alebo si daj radsej doviest z vonku....
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
deny
Příspěvky: 3
Registrován: 28 led 2010, 22:34

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od deny »

Tu 2,7 s 300tis. mají v crahcars, cena je nyní 70tis. bez DPH, postupně slevňují (o Vánocích byla 110tis.). V inzerátu km uvedeny nebyly, řekli mi to po telefonu. Stejně jsou to poctivci, že to nestočli na 150tis a auto by bylo hned pryč. Jsem téměř na 99% rozhodnutej pro 2,4. Nevíte zda mají tyto auta ISOFIX pro upevnění dětské sedačky? Můj automechanik mi doporučuje RAVku nebo CR-V, jak slyší Hyundai, tak se mu ježí vlasy na hlavě, ale stejně ho neposlechnu :D :D
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od pepan »

:shock:
neblbni..to nekupuj [-X 300000km je pak k trápení....třebas 50 vydrží..pak se budou dít věci...
já bych v téhle cenové relaci volil starší ravku....
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od Hardcam »

deny píše: Můj automechanik mi doporučuje RAVku nebo CR-V, jak slyší Hyundai, tak se mu ježí vlasy na hlavě, ale stejně ho neposlechnu :D :D
Nikdy nedam na mechaniky, Hjundaje opravujou skoro nejmin, ale hlavne ze je nedoporucujou, uz z principu.
Stara Santa patri mezi nejspolehlivejsi Hyundaie, co vubec opustili fabriku, zrovna v tomto pripade nemusis sahat po Ravce nebo CR-V.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od black_sheep »

mechanik by byl blbej vsude doporucovat znacku ktera mu malo vydelava :-) radeji doporuci znacku, na ktery se mu dobre dela, shani dily apod.....
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od pepan »

Hardcam píše:
deny píše: Můj automechanik mi doporučuje RAVku nebo CR-V, jak slyší Hyundai, tak se mu ježí vlasy na hlavě, ale stejně ho neposlechnu :D :D
Nikdy nedam na mechaniky, Hjundaje opravujou skoro nejmin, ale hlavne ze je nedoporucujou, uz z principu.
Stara Santa patri mezi nejspolehlivejsi Hyundaie, co vubec opustili fabriku, zrovna v tomto pripade nemusis sahat po Ravce nebo CR-V.
ale jo..ale 300000km je prostě moc...
samozřejmě podle finančních možností..
já bych to nekoupil..i se zdráhám jít do hiluxe,kterej má 15000km ..za 380000,- přímo vod toje...uvidíme..
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupě SANTA FE

Příspěvek od Hardcam »

15tkm?

Tak u tohohle najizdu bych spis posuzoval podvozek, jak moc je shnilej, jinak najezdu u Santy bych se nebal, neni to HTP, vetsi obsahy si poradi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“