Auto z Auto Activity

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
zdet
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2013, 08:22
Bydliště: Jižní Morava

Auto z Auto Activity

Příspěvek od zdet »

Já jsem měl otřesný zážitek při koupi ix20 v Auto Activity v pobočce Znojmo. Auto jsem v červenci asi týden od objednání a zaplacení převzal s tím, že až od distributora přijde TP, auto mi přihlásí a já dostanu značky. Po dalších třech týdnech, po které mi prodejkyně neustále tvrdila, že techničáky chodí od Hyundai pomalu, protože jsou dovolené(!) a po vyhrůžce, že se obrátím přímo na Hyundai Motor Czech se zjistilo, že platbu za auto prodejce odeslal někam jinam než měl a proto TP nepřišel. Prodejkyni to po celou dobu vůbec nepřišlo divné, a kdybych nenaléhal, považovala by takovéto zpoždění za normální stav. Když pak TP konečně přišel, tak na jinou adresu a prodejkyně mi volala, jestli mohu s přihlášením ještě den počkat, že by pro techničák dnes nemuseli jet. To už jsem byl opravdu rozladěn na nejvyšší míru a s dalším odkladem přihlášení jsem nesouhlasil. Mou újmu, tedy to, že mi u baráku stálo tři týdny auto bez značky, absolutně nepoužitelné a za 306000kč jen tak na okrasu, prodejce ocenil reklamním tričkem v hodnotě okolo 149kč.
Dnes musím říci, že bych si v Auto Activity s.r.o. nekoupil už ani stěrač, i kdyby to byl poslední obchod na světě. Zároveň bych chtěl znát jejich zázračné know-how - jak je možné, že takto chaoticky jednající firma pořád existuje, vesele podniká a ještě k tomu se úspěšně rozšiřuje – je to totiž opravdu zázrak.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem na TP i30 minimalne 14 dni cekal taky, jezdil jsem normalne na prevozkach, pojisteny to bylo. Pri koupi pouzityho Berlinga jsem na TP cekal mesic a 14 dni a ver, ze jsem prestal doufat, ze nekdy prijde.
Myslim, ze se muzou stat i mnohem horsi pripady nez tebou popisovany.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od rade622 »

"Papírová převozní značka platí pouze 10 pracovních dní. Prodejce na značku napíše datum přidělení a od tohoto data potom platí,". Značka je určena pouze k převozu vozidla, které má schválenou technickou způsobilost do uskutečnění registrace vozidla na příslušném magistrátu či úřadě.
Prodejce zapíše do knihy o vydávání značek, komu byla značka vydána, veškeré údaje o vozidle a novém majiteli. Novopečený majitel převzetí značky potvrdí prodávajícímu do této knihy svým podpisem. Prodejce tuto knihu totiž předává ke kontrole příslušnému magistrátu, který mu převozní značky vydává. Pokud kupující spáchá s převozní značkou nějaký přestupek, je možné spárovat značku s příslušným viníkem. A viníka potrestat.
Kromě převozní značky musí nový majitel od prodejce dostat také čistopis osvědčení o registraci vozidla, česky řečeno velký techničák. U ojetého vozidla dovezeného ze zahraničí, které ještě nebylo v ČR registrováno, k tomuto čistopisu dostane ještě protokol STK před registrací.

Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od Limitz »

Hardcam píše:Ja jsem na TP i30 minimalne 14 dni cekal taky, jezdil jsem normalne na prevozkach, pojisteny to bylo. Pri koupi pouzityho Berlinga jsem na TP cekal mesic a 14 dni a ver, ze jsem prestal doufat, ze nekdy prijde.
Myslim, ze se muzou stat i mnohem horsi pripady nez tebou popisovany.
pomáhal jsem už řadě známým s nákupem ojetého auta a vždy jsem do kupní smlouvy napsal dodatek ve kterém stálo že pokud prodávající do 10. pracovních dnů od koupě auta nepošle TP, tak za každý den prodlení zaplatí smluvní pokutu.... ze zákona je totiž dána pro prodávajícího povinnost do 5. pracovních dnů auto odhlásit a pro kupujícího do 10. pracovních dnů auto přihlásit.... a nikdy problém s dodáním TP nebyl, ale jeden můj známý, který si celou koupi řešil sám čekal na TP dva měsíce a na konec si pro něj musel sám přijet a s předchozím majitelem auta osobně zajet na magistrát aby auto odhlásil ](*,)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od Hardcam »

Limitz: ja jsem to ve smlouve mel taky :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pthvCZ
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 lis 2012, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od pthvCZ »

Také se divím, že ještě fungují. Skoro tchánovi blbnulo nějaké čidlo spojené s rozjezdem do kopce na ix35, když byla zima. Auto kupoval v Brně. Ve Znojmě mu rekli, že když to kupoval tam, tak to tam do servisu bude mít blíže. Já jsem tam nechal nacenit i30 kombi a dali mě slevu 25k Kc. Když jsem jel do Brna, tak mě tam řekli, že na kombi je v té době akce na slevu 40k Kč. Nakonec jsem tam dostal fleet slevu, protože bylo auto brané na firmu. Za mesic od objednani bylo na prodejně a týden jsem čekal, než prijdou objednané disky a dodělá se tažné. V tom týdnu přišel i velký TP. Tak jsem auto přebíral včetně něj. Akorát ten den nefungoval registr, takže jsem prihlasoval druhy den :-D
Hyundai i30 combi - 2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od petr.s »

Když jsem čekal na značky na svojí ix35 tři týdny tak jsem vystřídal tři převozní značky, které mi prodejce ochotně a bez problémů vždy obnovil. Vesele jsem jezdil a svět se nezbořil. :D
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od Richard555 »

no dělal jsem prodejce aut, a můžu vám potvrdit, že kdybych někomu předal auto bez velkýho techničáku, šéf mi utrh hlavu..... zastoupení značky vydá TP po zaplacení vozu do druhého dne. Tedy to fungovalo takto: zákazník auto zaplatí, salon zaplatí importérovi a ten vydá TP , dá se to stihnout za max. týden. Pokud na to někdo hodně spěchá a dalo se dohodnout, že salon auto zaplatil hned při objednání ze svýho a od zákazníka dostal následně zaplaceno, ale tento postup je značně riskantní... lidi jsou potvory a co slíbí stejně nesplní..... a co pak s autem který nikdo nechce? Ale vždy při předání vozu byl u něj i TP. Pokud to nějaký salon neudělá, auto tedy prodá, peníze od zákazníka dostane, ale nezaplatí za auto importérovy tak TP nedostane no a má vlastně bezúročný úvěr a na zákazníka se kašle...... prostě každej by měl auto převzít už s velkým TP ev. na značkách .... klidně na převozních značkách ale vždy s TP
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Tasek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 črc 2013, 13:03

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od Tasek »

Já přebíral i40 1.8.2013, platba za auto šla do autosalónu 30.7.2013, importérovi se posílala platba 2.8.2013 a na autosalónu byl TP 5.8.2013, registrace 6.8.2013. Je to jen o lidech, když se chce, vše běhá jak na drátkách. Jinak jsem měl slíbeno prodloužení zelených převozek jak to bude nutné, klidně i 5x...!
Auto jsem kupoval v Brně u pana Pokorného, který dělá i Renaulty a naprostá spokojenost.
Káva a nealko na autosalónu samozřejmostí.... =D>
Hyundai i40 CW, Comfort, 1,7 CRDi, 100kw, Sleek Silver
Obrázek
zdet
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2013, 08:22
Bydliště: Jižní Morava

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od zdet »

Ještě abych doplnil, na co jsem zrovna přišel: Při přebírání auta v Auto Activity jsem si všiml mírného odchlípení krytu pojistek pod volantem, nepřikládal jsem tomu však důležitost. Stejně tak bylo při předání vypnuté vnitřní stropní světýlko a já jsem si ho nevyzkoušel. Dnes (po několika týdnech od předání) jsem světýlko konečně zapnul, to však nesvítilo. Opatrně jsem oddělal kryt pojistek a zjistil jsem, že ve vychlípeném rohu je utržený držáček a pojistka vnitřního světýlka je prasklá. Vypadá to, jako že někdo u prodejce (nechápu jak) pojistku nechal prasknout, pak ji chtěl vyměnit a přitom utrhl držák krytu vpravo dole, výměnu neprovedl a světýlko vypnul, aby si toho na první pohled nikdo nevšiml. Zkusím s tím do Auto Activity zajet, ale nedávám si moc velkou naději, že mi to jako reklamaci uznají.
zdet
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2013, 08:22
Bydliště: Jižní Morava

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od zdet »

Jak jsem napsal výše, zajel jsem dnes do Auto Activity do Třebíče ohledně prasklého držáčku na krytu pojistek. Reklamaci bez diskuzí uznali, kryt mi hned na místě vyměnili za nový a musím uznat, že si tímto u mě svou pověst napravili.
Tasek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 črc 2013, 13:03

Re: Auto z Auto Activity

Příspěvek od Tasek »

Já byl před 14 dny v :hyu: u Pokorného v Brně štelovat dálková světla, jelikož nebyla seřízena při předání vozidla. Vše obratem provedli a navíc se vyptávali zda nepotřebuji něco jiného ještě nastavit, upravit, dodělat, že by na to mrkli než dopiji kafe s vodou. Jsem naprosto spokojen s prodejcem :hyu: , auto Pokorný a můžu jen doporučit...
Hyundai i40 CW, Comfort, 1,7 CRDi, 100kw, Sleek Silver
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“