Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

idam.i píše:Mal som auto s AAA a slúžilo dobre.No rozhodne treba byť opatrný.Radšej by som volil auto od autorizovaného predajcu.
Jsem četla, že prověřují 60 % vozů. Tak je docela šance, že člověk natrefí zrovna na to dobré. Ale když je doporučuje i cebia...tak asi nebude tak špatné, že.. nic není stoprotcentní, ale aspoň vybrat to nejmenší zlo 8)
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
Reklama
 

hurvinek
*
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2014, 21:49

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hurvinek »

Pokud vybrat to nejmensi zlo,tak banda AAA je to nejvetsi zlo :D :D
hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

hurvinek píše:Pokud vybrat to nejmensi zlo,tak banda AAA je to nejvetsi zlo :D :D
Ale mě zase tam nesedí, že dostali skoro plný počet od cebia. Malé autobazary jsou zase podle mě hnus - prodaj ti všechno, i pět aut v jednom, hlavně prachy. Neříkám, že AAA ne, ale myslím, že ne v takové míře (trochu otazník).

Jaký bazar, aspoň trochu poctivý bys doporučil v okolí Brno, Břeclav, Hodonín..? :)
A já se nenechám o*ebat, vezmu si mechanika a budu všechno chtít zjistit a všechno mít (všechny papíry, certifikáty) atd., já zase vím, že to jsou hlavně obchodníci a ti se ti budou snažit prodat i rožok, ale mě ním neopijou [-X
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

Našla jsem Citroen C3... taky cena dosti přijatelná, recenze co jsem viděla taky dobrý (až na haprující elektroniku). Máte s tímto autem někdo zkušenosti??

(ale mě se stejně nejvíc líbí :hyu: :D/ )
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
hurvinek
*
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2014, 21:49

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hurvinek »

Cebia?K smichu :D Zadnej bazar ti doporucovat nebudu a AAA tuplem ne :D
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od bony »

hurvinek píše:Cebia?K smichu :D Zadnej bazar ti doporucovat nebudu a AAA tuplem ne :D
Moje slova a vlastni zkusenost ;-)

odeslano z telefonu
hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

hurvinek píše:Cebia?K smichu :D Zadnej bazar ti doporucovat nebudu a AAA tuplem ne :D
Cože :shock: vysvětli mi to prosíím. Proč je Cebia k smíchu? A já myslela, že s tím mám vyhráno a nekoupím poslepovanej šunt :cry:
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od Espero »

To Hedi:
Nevěř jim, já s Dáciemi jezdím nepřetržitě už 11. rok a mám třetí. Ty auta jsou trošku na jízdu nudná, pro ženu však ideální a na jezdění do práce tam 40 km a 40 km zpátky také ideální. První vůz - dieselový MCV jsem měl od nového a ten měl první a současně poslední závadu v asi 123 tis. km, kde tomu odešel silentblok na motoru, vlastně jsou tam dva propojené tzv. "kostí" a muselo se to vyměnit, jak se to při tom zkroutilo, tak to sekundárně poškodilo jedno z táhel řazení. Kdybych tam neměl zámek řazení, oprava by se vešla do 4 tisíc, takhle to stálo necelých sedm. Musel se ten zámek odvrtat a pak dát znovu jiný. Od té doby jsem do dalších Dacií zámek řazení nedával. Jo a asi tak ve 160 tis. tomu odešel po nějakých 7 letech akumulátor (původní rumunský ROMBAT). Tento MCV mi odnesla z domu manželka při rozvodu a jezdí dodnes. Druhý MCV v dieselu za prvních 19. tis km do prodeje neměl jedinou závadu, ani jsem s ním nikdy nebyl v servisu - servisní interval je tam totiž 20 tis. km a prodal jsem ho dříve než nastal. No a u této benzinové Dacie 1. typu ve phasi II (po faceliftu) jsem dělal jen tu geometrii, což byla nerozpoznaná lapálie předchozí majitelkou, ženy bývají na tyto záležitosti nedostatečně citlivé, nějak to prostě nepoznají, že něco trochu v řízení neštimuje. Ty auta jezdí jak tanky.
Ovšem objemově i velikostně srovnatelné Hyundaje I30 jsou hezčí, o něco lépe vybavené a mají příjemnější interier. Ovšem zato předražený servis a řídkou servisní síť.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak jsem zde něco málo pročetl, ale opravdu málo. C3 je dobré auto, ale záleží na motoru. Dácie je laciné auto poslepované z toho co zbylo po renaultech, takže zastaralé technologie, ale jako pracant dobrý. Osobně bych do toho nešel, to raději to háčko, ale popravdě i to nemusí bejt výhra.

Jinak bazary nebrat, raději od soukromého prodejce a pořádně ošetřit smlouvu.

Cebia je opravdu jen lapač na prachy, mám auto co je garantováno Cebíí na nájezd 138 000Km a po natočení origo diagnostiky jsou budíky 138, ale řídící jednotka má o 66 tisíc víc :) , tak asi takto.
.........
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od airwaves »

Co pořád máš s tím automechanikem a diagnostikou? Jak tě zachrání? On jako má značkovou diagnostiku na všechny zde v bazarech prodávaný značky aut? To si ponese sebou server? Já nevím jen se ptám, auta v bazaru kupovat neumím.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od Andy4 »

https://www.tipcars.com/hyundai-ix55/su ... 94345.html

Pozdravujem, rádi by sme pomaly kúpili novšie auto do rodiny miesto nášho super Santíka. Niesom vysadený na Hyundai, ale potreba 4x4 a 7 miest mi okrem volva xc90 a ix55 nedáva inú racionálnu voľbu.

Čo vravíte na tohoto predajcu Hyundai Centrum Praha 9? Nepoznáte náhodou niekto toto vozidlo ? Mám to z domu cca 750km, rád by som to nechal prezrieť pred tým než ho pôjdem pozrieť.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od sarin007 »

Hyundai Centrum Praha je oficiální prodejce vozů :hyu: , mají pobočku v ČB (kde jsem kupoval tento rok Tucsona) a ve Strakonicích (kam jezdím už řadu let na servis). Mám i pocit, že patří v CZ mezi největší prodejce. Takže za mě jako firma OK, zatím jsem měl zkušenost v ČB a Strakonice a žádný problém.

S tímto vozem zkušenosti nemám, ale cena vypadá velmi pěkně a jestli se k tomu choval někdo jak má, tak proč ne. Povinný bude vzhledem k motoru vyšší, spotřeba taky, s náklady na případný servis je třeba počítat asi taky trochu výš, ale vzhledem k nájezdu km bude auto sloužit určitě řadu let. Ale bez osobní projížďky a názoru na místě to nelze odhadnout.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od XMira »

sarin007: No vidíš. A zrovna s budějovickým Hyundai centrem mám dost špatnou zkušenost.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od sarin007 »

Tak je to o lidech, já tam jen kupoval auto, takže jsem moc možností jak je vyzkoušet neměl, při koupi auta na tebe nebude nikdo drzej :D Ale servisovat to jezdim do Strakonic, protože tam se mnou jednají slušně a vždycky jsme našli společnou řeč a řešení. Celkově nevýhoda :hyu: je málo servisních míst a tím upadající snaživost, zkrátka málo konkurence v tomto případě škodí. V Písku máme dva salony Škoda a oba cvrkají a přetahují se, kdo bude lepší. To u :hyu: nejde, když mnoho lidí má kolem sebe třeba i desítky km prázdna :( :(
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od Richard555 »

Taky jsem kupoval u :hyu: mou IX55 a zatím spokojenost - vše funguje - auto obrovský - když s ním jezdíš normálně ani tě nesežere navíc tahle verze po faceliftu má o 10K víc než ta moje ( 240 - 250) a hlavně skoro o litr menší spotřebu. Čím toho dosáhli nevím Motor já mám D6EA a ten novější od roku 2012 D6EB a navíc má DPF . Proto jsem raději bral tu verzi bez něj.....
Navíc kdyby byl nějaký problém spíš se s oficiálními prodejci :hyu: domluvíš , než s nějakým Joudou v Horní Dolní :wink: Při koupi po zkušební jízdě jsem mohl auto na heveru prolést, bylo komletně zdiagnostikováno, dostal jsem novou baterku a obě přední kliky s bezklíčem vč, montáže vše v ceně....

Na tak obrovský auto (2200kg prázdný) s aerodynamikou cihly, měničovým automatem a pohonem 4x4 je spotřeba V6 3,0 více než slušná. Např. včera 250 km dálnice (130 GPS) nějaké okresky v horském terénu a cca 15 km po sněhu spotřeba 8,8 to myslím docela ujde :wink:
Takže ti opravdu s klidným svědomím IX55 doporučím, ale je to auto pro klidné, pohodlné a rychlé přesuny určitě to není žádný sporťák :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“