Hyundai financování

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Hyundai financování

Příspěvek od mihlit »

Pročítám si podmínky hyundai financování. Auto bych koupil hotově, ale zas podmínka akční ceny je vzít hyundai financování s nulovým úrokem, ale povinným ručením a havarijním pojištěním.

Ptát se na to budu v prodejně, ale rád bych byl připraven předem.

Nepodařilo se mi dohledat, kdo je vlastníkem auta. Na začátku se auto registruje a je v TP zapsán jako vlastník, kdo si auto koupil.
V podmínkách, co mi půjčil kolega z financování 9/2017, tak je uvedeno: "klient k zajištění pohledávky .... převádí vlastnické právo k předmětu financování" a další podobné fráze, z čehož mi vyplývá, že po dobu financování jsou vlastníkem auta. Je to pak zapsané i v TP nebo jen "bokem"? Hádám, že asi i v registru, aby někdo auto kdyžtak neprodal...

Dále se mi nepodařilo dohledat nic moc o předčasném splacení, na kolik to přijde. V podmínkách jsou jen neurčité odvolávky na zákon (že nutné zaplatit náklady dle zákonaú, ale jinak nic. Splácel jste někdo předčasně? Pokud ano, na kolik vás to přišlo?
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Hyundai financování

Příspěvek od Tudy »

V roce 2017 jsem to takhle udělal s i30 a letos se Seatem. Vzal jsem úvěr, přijal všechny podmínky včetně vnuceného pojištění, rok splácel a potom jsem vypověděl úvěrovou smlouvu. Nejvýhodnější je zaplatit na začátku co nejvyšší možnou akontaci, bývá to 70% kupní ceny a upsat se na 3 roky, aby byla smluvní pokuta co nejmenší, většinou to bývá 1% ze zůstatkové ceny, u mě to dělalo směšných 1 500 Kč,-. Když vypovíš smlouvu je samozřejmě vhodné sjednat si zároveň vlastní výhodnější povinné/havarijní pojištění. Jakmile je smlouva ukončena, dostaneš velký TP. Měl by být od začátku psán na Tebe, jedná se o úvěr - není to leasing. Pořád se to sakra vyplatí, celkově ušetříš desítky tisíc za trochu papírování a času :wink: .
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Hyundai financování

Příspěvek od mihlit »

No já jsem měl dojem, že když si od tebe vyžádají TP po registraci, plus tam mají ve smlouvě, že "klient k zajištění pohledávky .... převádí vlastnické právo k předmětu financování", že tě nechají jako provozovatele a sebe si přepíšou jako vlastníka. Takže už jsi viděl vrácený velký techničák a v něm žádná změna vlastníka tam a zpátky není, je tak?
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Hyundai financování

Příspěvek od Tudy »

U :hyu: mohli tu část s provozovatelem /vlastníkem během r. 2017 pozměnit (smlouvu jsem podepsal v dubnu), jedná se stejně jen o formalitu, po splacení úvěru to přepíší na Tebe. Přesto bych se na tohle zeptal a zkusil vyjednávat, páč pokud dáš akontaci 70%, dohoda ve smyslu "chci být v TP zapsán jako vlastník" má šanci. I tak zůstává originál v depozitáři úvěrové společnosti dokud není úvěr splacen.
V mém případě jsem byl od začátku vlastníkem, ale TP byl v depozitáři. Žádná změna/zápis do TP po ukončení smlouvy neproběhl.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Petr*
*
Příspěvky: 47
Registrován: 21 črc 2019, 15:33
Bydliště: Pelhřimov

Re: Hyundai financování

Příspěvek od Petr* »

Já mám auto ani ne měsíc a v TP sem uveden jako vlastník, v kolonce provozovatel není nic napsáno. Auto mám také na splátky s 60% akontaci. Po zápisu a registraci na mou osobu na odboru dopravy, kde vůbec nikoho nezajímalo zda je auto na splátky, sem musel TP odeslat zpět prodejci. Po splácení úvěru mi bude TP vrácen
Hyundai IX20 | 1.6 92 kw | 2019 | bílá
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“