i30 čekací doba

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
GirGolM
**
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2021, 19:12

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od GirGolM »

tak pokud se nepletu tak ta atmosféra čekala na homologaci, proto byla opožděná. Teď uženzbývá než jen počkat a doufat, že to bude brzo :lol:
Čekatel (6.8.21) i30 kombi 1.5 t-gdi MHEV s DCT Family smart + nav, sunset red
Reklama
 

Droeyt
*
Příspěvky: 32
Registrován: 14 lis 2021, 12:11

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Droeyt »

Jak ti padlo, že Nka mají přednost, tak mi moc nepřijde, většina lidí (pokud se nejednalo o předobjednané auto dealerem) čekala taky maximální možnou dobu.

Když můj prodejce pokládal dotazy na výrobu, poslali ho někam, že je ještě čas (bylo to dva a půl měsíce po objednání) jinak zatím to budou tři měsíce a žádné info. Tak uvidíme. Počítám spíš s únorem, který je ve smlouvě. Což mě upřímně se.., protože budu dva měsíce bez auta 😃
Hyundai i30N MY21 performance - Phantom Black- čekám
Hyundai i30N MY18 performance - Polar White
Ford Fiesta MK7 ST180
Mazda 3 G165
Honda Accord 8g 2.2i-dtec
Honda Civic 8g 1.8 i-vtec
Honda Civic 8g 1.8 i-vtec
Honda Civic 7g 1.6 i-vtec
...
Uživatelský avatar
GirGolM
**
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2021, 19:12

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od GirGolM »

Jen tak pro info z jednoho logistického webu, kde byl článek o logistice v Hyundai Nošovice:

Výroba se v Nošovicích plánuje na pět měsíců dopředu, přičemž se každý týden upřesňuje. Denní plány jsou pak stanovené na tři týdny a fixují se minimálně na příštích pět dní. U lokálních dílů je průměrná zásoba jedna směna (8 hodin), u dílů dovážených z Koreje je to 12 až 20 dní.

Ještě dodám, že díly dovážené z Koreje HMMC neobjednavá přímo u výrobců, ale u koncernove logistické firmy, která shromažďuje díly od výrobců v Koreji a zajišťuje jejich distribuci do Evropy - doba dodání je až 2 měsíce (teď při problémech s lodní dopravou i déle) a 90% lokální dodavatelů má továrnu do 100km od HMMC.
Čekatel (6.8.21) i30 kombi 1.5 t-gdi MHEV s DCT Family smart + nav, sunset red
Mzp
*
Příspěvky: 74
Registrován: 17 zář 2021, 17:52

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Mzp »

Ahojte,
Tak aj mne dnes volali z predajne :hyu: že sa auto sa už vezie na pobočku :-)
Objednávané 26.8.
Kolega objednával cez Leazingovku auto skôr, rovnaká výbava aj motor. A ešte nič

Ozaj nemáte niekto požičať z okolia BA, TT merač hrúbky laku?
Hyundai i30 Combi, 1,5 GDI, DSG, Style, Engine Red
..ex..
Hyundai i30 Combi 1,6 MPI, 2016
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Vendelín »

K čemu ti ten měřák bude? Buď rád,že se dočkáš objednaného autíčka!
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
GirGolM
**
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2021, 19:12

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od GirGolM »

Mzp: no to je pro vás dobrá zpráva. Tak hlavně ať auto dobře slouží.

Ale nějak nechápu logiku plánování v HMMC. Výbavu máme velice podobnou (smart vs style) motorizaci stejnou a my objednávali auto o 3 týdny dřív a budeme ho mít až v Lednu :lol: :lol:
Čekatel (6.8.21) i30 kombi 1.5 t-gdi MHEV s DCT Family smart + nav, sunset red
sneb
*
Příspěvky: 33
Registrován: 29 kvě 2021, 12:05

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od sneb »

Ad můj předchozí příspěvek a mizerná, spíš nulová komunikace Hyundai, což jepro mne největší zklamání, z honosně nazvaného Call center administrator mi poslali email, že víc o objednávce mi řeknou, když si vyžádám od dealera interní íslo objednávky ve formátu 210xxxxxx.

Tak jsem napsal dealerovi a hádejte, co mi odepsal. Že se jedná o interní informaci a číslo mi nesdělí :shock:

Tak jsem odepsal administratorovi, co mám dělat a hádejte, už zase čekám týden na odpověď.

Dle mého následného telefonátu s dealerem jsem se dozvěděl, že u mé motorizace je nějaký problém s díly a nikdo neví, kdy moje auto bude....

Výňatek z obchodních podmínek Hyundai:2. Dodací lhůta uvedená v závazné objednávce Automobilu je předběžná (předpokládaná) a o přesném termínu předání Automobilu bude Prodávající vhodným způsobem Kupujícího informovat. V případě, že však Prodávající překročí předběžnou (předpokládanou) lhůtu k dodání o více než 16 týdnů, je Kupující oprávněn od Kupní smlouvy odstoupit. V situaci, kdy Prodávající nemůže Automobil Kupujícímu dodat ani ve výše uvedené prodloužené lhůtě ze závažných důvodů, na které má jen omezený vliv, zejména, nikoli však výlučně, s ohledem na aktuální situaci na trhu se součástkami a vstupními materiály nezbytnými k výrobě osobních a užitkových vozidel tovární značky HYUNDAI, je Prodávající oprávněn dodací lhůtu k dodání Automobilu dále prodloužit o další 4 týdny, a to opakovaně, nejvýše však 2×. Prodloužení lhůty k dodání Automobilu Prodávající oznámí Kupujícímu písemně alespoň 5 dní předem spolu s uvedením důvodů, proč k prodloužení lhůty k dodání Automobilu dochází. Prodávající se s Kupujícím dohodli, že v případě prodloužení dodací lhůty, nebo zrušení kupní smlouvy na základě ustanovení o dodací době, nebude Kupující nárokovat žádnou náhradu sekundární škody, jako je například ušlý zisk nebo náklady na náhradní vozidlo.

A víte, co mě na tom prdí nejvíc? Stačil by jeden telefonát, omlouváme se, máme problémy XY, prodlužuje se doba o YX a jako omluvu Vám dáme reklamní autíčko..... Jen komunikace....
v očekávání od 10.6.2021Hyundai i30 WG 1.5I MT Smart engine red

Hyundai i30 combi 2013 TRICOLORE, 1,6CVVT, LPG
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 458
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Vysous »

Probůh co to máte za dodací podmínky? Já mám v podmínkách k závazné objednávce napsáno doslova, že můžou dodací lhůtu překročit maximálně o 12 týdnů a pak můžu objednávku zrušit.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
jezevec
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2021, 13:33

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od jezevec »

Dnes jsem ojednal i30 22 WG 1.5 TGDI DCT Smart, předpokládaný termín dodání červenec 2022. A v obchodních podmínkách mám to prodloužení o max. 16 týdnů (jak zmiňoval sneb), pak můžu odstoupit.

Od zítra prý zvedají ceny o 10 tisíc, takže mi paní volala, abychom to sepsali dnes.
i30 WG 1.5 T-GDI DCT Family Smart Amazon grey
Uživatelský avatar
GirGolM
**
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2021, 19:12

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od GirGolM »

tak to je mazec už 8 měsíců čekací doba..
Čekatel (6.8.21) i30 kombi 1.5 t-gdi MHEV s DCT Family smart + nav, sunset red
jezevec
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2021, 13:33

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od jezevec »

Ona mi říkala, že počítají aktuálně 6 měsíců + 2 navíc, když je DCT. Ale že to klidně může být dříve.
i30 WG 1.5 T-GDI DCT Family Smart Amazon grey
patojeny
*
Příspěvky: 19
Registrován: 27 lis 2021, 14:29

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od patojeny »

Ahojte, tak sa pridávam na zoznam čakateľov. Nemáte niekto info ako to aktuálne vyzerá s výrobou 1.5. CVVT?
02/2022 Hyundai i30 kombi 1,5i CVVT - Smart Engine red

ex: Škoda Fabia 1.4. MPI, 50kW, RV: 2000
Uživatelský avatar
GirGolM
**
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2021, 19:12

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od GirGolM »

tak to pak jo. Já už se lekl, že je čekají také odstávky a nebo jim tak narostly objednávky, ale takhle to je jen jištění dealera, že když se to protáhne tak mu neodstoupíš od smlouvy, protože těch 8 měsíců + 16 týdnů navíc je v podstatě rok (2x taková doba než se teď aktuálně čeká)
Čekatel (6.8.21) i30 kombi 1.5 t-gdi MHEV s DCT Family smart + nav, sunset red
Mzp
*
Příspěvky: 74
Registrován: 17 zář 2021, 17:52

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Mzp »

Aj mne hovorili, že budem čakať 7 mesiacov lebo automat a nie su čipi, veľa objednávok a čakal som cca 3,5 mesiaca. Teda ešte čakám ale piatok sa dočkám :-)
Niekto tu písal, že záleží aj od motora a výbavy. Že vyššie výbavy vyrábajú skor. Ale či je to pravda, neviem
Hyundai i30 Combi, 1,5 GDI, DSG, Style, Engine Red
..ex..
Hyundai i30 Combi 1,6 MPI, 2016
dibarbora
*****
Příspěvky: 2086
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od dibarbora »

Nezmestil si sa náhodou svojim výberom do nejakého už dávnejšie objednaného kusu na sklad...... ? To by v pohode vysvetlilo tých 3,5 mesiaca....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“