i30 čekací doba

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
GirGolM
**
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2021, 19:12

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od GirGolM »

Mr.Hyundai:

Jo o nedočkavosti a dělení auta s manželkou mi povídej. Od té doby co jsem ji donutil udělat si řidičák chodím až moc často pěšky :lol: :lol:
To byl, ale blbej nápad jí dat na vánoce poukaz na autoškolu ](*,) ](*,)
A je pravda co mi bylo řečeno v Srpnu. Nejdřív očekávání a těšení se (cca 1 měsíc), poté si na auto párkrát vzpomeneš ale "poslední" měsíc to teprve bude ta pravá nedočkavost. A je fakt takhle nedočkavý a natěšený jsem byl naposled jako dítě co ještě věřilo, že dostane pod stromeček ty nesmysly co chtělo, i když byly nad finanční možnosti rodičů :lol: :lol: (ne že bych byl nějak extra náročný, ale švadlena a 3 děti - jo táta to neměl lehké nás šechny utáhnout =D> )
Čekatel (6.8.21) i30 kombi 1.5 t-gdi MHEV s DCT Family smart + nav, sunset red
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak já se o auto se ženou naštěstí dělit nemusím :mrgreen: .
K udělání řidičáku jsem jí donutil když jsme ještě bydleli v Praze a měli jsme Elantru XD (to bude tak 15 let :-k ) a dokud jsme se nenastěhovali do této zapadlé díry, tak se volantu vyhýbala jak čert kříži :lol: . A když tady zjistila, že to bez jejího vlastního řízení nepůjde, tak nezbylo než pořídit druhé auto...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
radank
*
Příspěvky: 27
Registrován: 06 pro 2021, 09:58

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od radank »

S tím nedočkánim to mám úplně stejně, čím víc se to blíží tím více se nemohu dočkat. Jako máme doma 5 roků starou Ovci na kterou nedám dopustit, ale fakt se na :hyu: těším :D/ jinak u nás koupě probíhal tak, že paní se vracela po mateřské do práce, kde dříve měla služební vůz, v úterý 24.8. zjistila, že na její pozici už auto není, tak jsme 27.8. koupili i30. Během 2 dnů jsem zjistil, že vlastně neexistují žádné skladové vozy, byl jsem celkem v šoku, přemýšleli jsme o leasingu, ale když si to spočítali, šli jsme do koupě nového a když vidím, jak to teď letí na horu, jsem, fakt rád. Dříve to bylo tak, že když si vyjel ze salónu auto ztrácelo 10% ceny, teď to je tak, že by jsi na prodeji vydělal, hrozná doba :roll:
I30 22 WG 1,5 TGDI MHEV DCT, Family Smart, Engine Red (čekající od 27.8.)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jsme zpátky před rokem 1989 - rok a půl starý auto se prodává za víc než kolik stálo nový :roll: ](*,) ...

Skladovky došly už v prvním pololetí 2021 a já mám hrůzu z toho, že mi někdo udělá totálku - žádné auto v záloze už není a jezdit se musí.

Ale na plánované výměny se samozřejmě taky vždycky těším a nedočkavost s blížícím se termínem předání roste až do nebes :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od WalterB »

Je to tak, nedávno jsem řešil pojistku na Heduši na příští rok a pojišťovák mi ověřoval hodnotu ročního vozu s mým nájezdem (10.000 km) a opravdu byla stejná, jako když jsem auto před rokem kupoval - a to jsem mu cenu před tím neřekl (je ale otázka, hodnotu by "ověřil", kdybych řešil pojistnou událost a ne novou pojistku :D ).
Ale k té dostupnosti: občas jezdím okolo Lenner Motors v Říčanech a co si pamatuju, tak vždycky se mu "válí" spousty i30 na trávníku pře showroomem - i cca před měsícem to tak bylo. Docela by mě zajímalo, co to tedy bylo (je?) za auta a pro koho jsou, protože na první pohled to vypadalo, jako by to byly ležáky, kterých se nemůže zbavit :-k
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
gulex19
*
Příspěvky: 19
Registrován: 29 pro 2021, 10:47

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od gulex19 »

WalterB píše: 08 led 2022, 20:13 Je to tak, nedávno jsem řešil pojistku na Heduši na příští rok a pojišťovák mi ověřoval hodnotu ročního vozu s mým nájezdem (10.000 km) a opravdu byla stejná, jako když jsem auto před rokem kupoval - a to jsem mu cenu před tím neřekl (je ale otázka, hodnotu by "ověřil", kdybych řešil pojistnou událost a ne novou pojistku :D ).
Ale k té dostupnosti: občas jezdím okolo Lenner Motors v Říčanech a co si pamatuju, tak vždycky se mu "válí" spousty i30 na trávníku pře showroomem - i cca před měsícem to tak bylo. Docela by mě zajímalo, co to tedy bylo (je?) za auta a pro koho jsou, protože na první pohled to vypadalo, jako by to byly ležáky, kterých se nemůže zbavit :-k
Jezdím okolo Lennera každý den a jak to tak sleduji, tak se objeví vždycky nějaký větší počet aut na tom trávníku, stojí tam 3 týdny a pak všechny zmizí, takže spíš jsou to nějaký firemní vozy a nebo vozy čekající na homologaci. Sleduji to tam jak ostříž, protože tam mám objednáno :D
I30 kombi 1.5 80,9Kw socka plus
michaldz
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2022, 23:54

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od michaldz »

Manželce jsem objednal i30 Smart s motorem 1,5 DPi už 19.5.2021 a stále auto nemáme.Dle informací prodejce, je auto vyrobené, ale čeká se na řídicí jednotku.Nevíte tady někdo bližší informace, co se děje, protože už jsem fakt naštvaný? Bylo řečeno od prodejce, že na Hyundai se nečeká, tak jsem starý auto manželky prodal, a teď se střídáme o jedno. Původně mělo být konec srpna, začátek září. Děkuji za jakoukoliv informaci.Michal
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Maras »

Co takhle si pročíst pár stránek dozadu? Jelikož se tu stále opakujeme.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Peta5tikoruna
*
Příspěvky: 17
Registrován: 11 srp 2011, 12:36

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Peta5tikoruna »

Tak jsem se dočkal. Je to přesně 5 měsíců. Auto čeká nyní v salónu.
Všem ostatním kteři stále čekají přeji pevné nervy. Každý se jednou dočká.
Skoro majitel i30N HB MT Polar White
Ibiza 2003 1.2 HTP
Octavia III. RS, 2.0 TDI - prodáno
Audi A4 B8, 2.0 TFSI 155kW - prodáno
Hyundai i20 1.2, inclusive plus - prodáno
MV_cz
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2022, 11:09

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od MV_cz »

pět měsíců je pohoda, v 2019 jsem na renaulta čekal 4 měsíce, to bylo před covidem a chipů všude plno.... jen zrovna měli přehomologování motorů na euro6d, takže se zklouzly všechny objednávky z přelomu roku a moje únorová šla do výroby pak... a asi došly i nějaké barvy :mrgreen:
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od remkren »

Maras píše: 11 led 2022, 08:42 Co takhle si pročíst pár stránek dozadu? Jelikož se tu stále opakujeme.
Opakování je matka moudrosti :lol: :lol: :lol:
... ale chápu, že tě to už unavuje. :-s
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
Kadlii
Příspěvky: 5
Registrován: 22 pro 2021, 10:00

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od Kadlii »

Tak MT Nko už je na cestě k dealerovi.. :) Čekačka 15 týdnů... To ujde
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 764
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od i30mpact »

Gratulace, to je nějaké podezřele rychlé. :D
78strelec
Příspěvky: 9
Registrován: 07 led 2022, 21:19

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od 78strelec »

15 týdnů, můj sen... [-o< :D
i30 kombi 1.5 tgdi, n-line, sunset red
michaldz
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2022, 23:54

Re: i30 čekací doba

Příspěvek od michaldz »

wojtishekk píše: 07 led 2022, 07:04 a je tu někdo, kdo taky čeká od 21.6. a pořád nic, nebo jen ja mam takovou hezkou smůlu?

to, že nemaj komponenty chápu, samozřejmě se to stává, jeste v této době.. ale ty vole auto ti slibujou v listopadu, pak prosinci a ted se stale neví kdy co a jak? to jako ze 3 měsíce se nevyrobila ani jedna i30 1.5 dpi nebo jak to mam chápat?
Já čekám od 19.5.2021, takže mazec.Původně mělo být konec srpna, začátek září.Objednana i30 1,5 dpi smart.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“