Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Pasadam
Příspěvky: 1
Registrován: 28 črc 2021, 12:30

Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od Pasadam »

Dobry den,
Potřeboval bych poradit jestli si mám koupit Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7. V autech se až tak hodně nevyznám a tak by mě zajímalo Zdá je hodně poruchové nebo třeba vlastnosti auta (myšleno zda někdo zkusil jet v obou verzích a tak ví pro a proti) co by jste radši vzali vy?
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od slabostka »

ja by som nevzal ani jedno.... jednak tie autá majú vek, jednak sú to "športové" autíčka pre nemajetných a tak aj zvykne vyzerať údržba - vyjazdiť čo to dá a potom sa toho zbaviť, plus všakovaký pseudotuning ciciakov a nakoniec do športového auta to má ďaleko.
Ak si vážiš svoje peniaze toto nekupuj. Neviem čo iné ako alternatívu, pre mňa je topka MX-5 samozrejme v dobrom stave za iné peniaze... s tými rýchlymi autami z druhej ruky je to vždy loteria.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od lumix »

Taky bych se do toho nehrnul, ostatně ani do mx5, kterou jsem strašně chtěl, ovšem po projetí několika kusů (NA a NB 1,8 a 2,0) jsem to vzdal, tohle auto mě tak nějak nepřesvědčilo.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od Borek »

A teď ti dá odpověď konečně někdo, kdo :tus: má od nova 18 roků(200). Je to 2,0l a náklady na opravy za ty roky jsou 0 (NULA KORUN!!!!!).Kdo to s orezlou Mazdou může napsat :mrgreen: .Vše původní-dokonce i kotouče... a náklady na provoz totálně minimální (olej,filtry,svíčky...-jsou na :tus: doslova za pár korun). Takže žvejky slabostky, jsou mimo. I jízdně je Coupe velice dobré a že mám s čím v garáži srovnávat(viz.podpis) :D . Co se starou Mazdou MX5?? Pro dva, s mizernou výbavou, bez kufru a starší v dobrém stavu, musíš hledat stejně jako Coupe.
Minulý měsíc jsem dceři koupil :tus: 2,0l po faceliftu (2007) v perfektním stavu :!: Na obou autech není ani náznak rzi, nic neklepe, vše funguje a jede to dobře. To snad hovoří za vše :!: Navíc o sametové V6 si MX může nechát zdát :^o :D . Pokud ti nevadí větší spotřeba, neuděláš chybu. S 2,0l se vejdeš i s občasnou "projížďkou",do 8l/100km. S V6 kolem 10l.
Pokud můžu radit, jako letitý majitel a ne žvanil, co to auto viděl na obrázku, bral bych 2,0l. Jede pěkně, motory jsou nezničitelné (stejně jako V6),výbava je stejná. Měl jsem nespočet možností na :hyu: srazech porovnat 2,0 a 2,7. Rozdíl v jízdě není tak velký a vzhledem ke spotřebě bych radil 2,0l. Je to starší auto, tak je potřeba vybírat. Když narazíš na udržovaný kus-bude ti dělat jen radost!
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od slabostka »

som sa pobavil.... tak mu rovno poraď kde si také nové môže dnes kúpiť aby mal náklady ako ty Nula..... pri športovom aute sú podstatné náklady či radosť z jazdy? no asi ako u koho.... ako som písal bolo to "športové" auto pre chudobu.... o tom že coupe nesiaha mx-5 ani po členok o tom asi niet sporu že lebo ako píšeš " rozdiel v jazde 2.0-2.7 nie je veľký" - to si trafil, ono to jazdí na hovno aj s tou V6.... kupovať dnes coupe - vyhodené peniaze
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Prakticky vše co napsal Borek je naprostá pravda, dovolím si to jen trochu rozvést.
Pokud bychom měli porovnat :hyu: :tus: (tedy na našem trhu Coupé, ale na spoustě trhů Tiburon právě s tímto znáčkem) jako nová auta, tak V6 byla samozřejmě dražší, má kultivovanější běh motoru, ale taky větší spotřebu a nákladnější údržbu, větší váha na přední nápravě byla taky znát. V6 se tak spíš hodil na polykání dálničních kilometrů, dvoulitr byl vyváženější a hravější, takže na řádění na okreskách vhodnější.
Rozhodně bych si netroufl označit tohle auto za "sporťák pro nemajetné" - V6 měly ceny překračující 3/4 mega, to byl ve své době balík, sám se za nemajetného rozhodně nepovažuju a přesto jsem na tohle auto neměl :mrgreen: .

Bavíme se o dost starých autech, takže primárně platí, že alfa a omega je stav konkrétního kusu, ne motorizace nebo výbava. Ideálem je auto po skutečném prvním majiteli, které nedostalo ránu - nebude reznout a nebude napadené tuzingem.
Ano, bouraná auta se prodávala za pár šupů a pitomečci s prázdnou peněženkou je uhonili a zprasili, ale takové auto si rozumný člověk nekoupí.

Takže sehnat si někoho kdo autům, ideálně :hyu: rozumí, a posuzovat konkrétní auta podle jejich stavu! Kouzlo GK je v jeho konstrukční jednoduchosti a bytelnosti, šance najít slušný kus tady určitě je, ale chce to trpělivost - což ostatně Borkovo auto pro dceru dokazuje :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od stanKon »

Mr :hyu: : =D>
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od Maras »

Krásně napsáno Mr.Hyundai.👍
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od Borek »

Na slabostku jsem už nechtěl reagovat. To je zbytečné a marné. :mrgreen:
Mr.Hyundai mě doplnil dokonale. Dík.
Mimochodem, včera jsem byl na STK s :tus: a výsledek je 0 závad a pochvala.
Dopnění k ceně nového :tus: , jak psal Mr.Hyundai-2,0l byl za 650000,-Kč, 2,7V6 za 750000,-Kč. Vím to, protože jsem ho kupoval nové :D .
Ceny :tus: jdou dnes rapidně nahoru i v Německu a i kusy se 150tis. km, jsou za ceny 150 - 200 000 Kč.
Nebo 2,0l za 230 000,-Kč-viz.odkaz z D. Tak to asi špatná auta nebudou.
Důležité je u každého auta z druhé ruky, jak psal Mr. :hyu: -jak se k němu choval předchozí majitel.
https://www.mobile.de/cz/osobn%C3%AD-v% ... 003,pwn:96
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Hyundai coupe 2.0 nebo 2.7

Příspěvek od lumix »

Tak coupe s v6 bylo relativně levné, taková e46 328 stala tehdy 1,5 mio.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“