Demontáž stropného svietidla vodiča

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od sedrik_7 »

Skúšal som všetko...čo google našiel :D
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od robotron »

pietro32i>> Žiarovku z interiéru na osvetlenie ŠPZ určite nepoužiješ, tam potrebuješ žiarovky s päticou T10.

Tiež mám veľké pochybnosti o vplyve LED-ky v kufri na kapacitu batérie. Veď ak má pri 12 voltoch príkon napríklad 1 Watt, aký bude mať príkon pri 3 voltoch ? Ja mám ledku v kufri od mája minulého roka a absolútne bez problémov. Mám ledku ako je na fotografii, menšiu mám aj v schránke pred spolujazdcom. Akurát stropné svietidlo vypínam ručne z dôvodu, ktorý všetci poznáme :D


sedrik_7>> Na žiarovky nad tienidlom sa vykašli, podľa všetkého sa to normálne rozobrať nedá.
Přílohy
T10.jpg
T10.jpg (11.88 KiB) Zobrazeno 3486 x
DX interier.jpg
DX interier.jpg (11.94 KiB) Zobrazeno 3486 x
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od pietro32i »

Ak je pravda čo sa písalo v inom vlákne, že spínač piatych dverí tomu osvetleniu úplne odreže šťavu, tak je to naozaj bezpredmetné - nemôže svietiť ani len trochu. Ak si však naopak niečo z baterky ťahá, tak by som to nepodceňoval, aj keď ide o ledku, hlavne v zime. Nezhasínajúce sa svetlo v kufri (nie ledka) mi na starom aute za pár dní vybilo baterku, neprišiel som na to, kúpil som novú a za pár dní bola aj tá na dne, až vtedy som začal hľadať chybu. A to som autom jazdil denne nie krátke trasy.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od robotron »

Takže ako to vlastne je - po zavretí kufra LED-ka vôbec nesvieti, teda úplne bez problému. Lenže keby aj svietila LED-ka s výkonom 1 watt, vybitie štandardnej 45Ah autobatérie by trvalo približne 22 dní. Na druhej strane 5 watovej klasickej žiarovke by na vybitie batérie stačilo iba 4,5 dňa. Aký má odber 1 watová ledka pri napätí 3 volty netuším, ale bude to zanedbateľná hodnota, pri ktorej je vybitie batérie aj pri dlhšom nejazdení prakticky iba v teoretickej rovine. Ak by som sa veľmi nudil, premerám odber ledky v hibernačnom režime :mrgreen:
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od pietro32i »

Asi máš pravdu, ale aká je istota, že nejaká neznačková ledka má skutočne výkon 1 W a nie (možno aj oveľa) viac? A tým trom voltom už vôbec nerozumiem, myslel som, že je v el. rozvodoch 12 V bez ohľadu na to akú žiarovku tam strčím.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od sedrik_7 »

V obvode je 12 V, všade ! Inak by obyčajné sulfidky ani nezasvietili. Ide len o to, že LEDke stačí aj menej na to, aby svietila. Ale normálne sú 12 V, ako všetky žiarovky.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
robotron
**
Příspěvky: 175
Registrován: 13 lis 2009, 20:15
Bydliště: Prievidza

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od robotron »

3 volty tu niekto spomínal, skrátka svietidlá, ktoré majú zapínanie dverovým spínačom sú pri polohe prepínača v polohe "door" stále pod napätím (pri zatvorených dverách). Síce nízkym, ktoré ale ledku čiastočne rozsvieti.
O väčší príkon ledky ako udávaný by som sa vôbec neobával, ono je totiž problém vyrobiť výkonné ledky, a preto je skutočný výkon (hlavne neznačkových) lediek prakticky vždy nižší ako udávaný...
11/2009 Hyundai i30 1.4 COMFORT ESP Sport, vivid blue
04/2009 Hyundai i20 1.4. Comfort
05/1996 Hyundai Accent 1.5, dark green
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od sedrik_7 »

No jasné. Mne bolo odporúčané, aby som kúpil CAN BUS diódy. Tie majú odpor, ktorý by vraj to jemné svietenie mal vyhladiť. Tak to teda skúsim a uvidím, či to pomôže.

Dnes mám happy day, pretože som odniesol auto na montáž fólií :) To bude krása :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od bembek »

pietro32i píše:Asi máš pravdu, ale aká je istota, že nejaká neznačková ledka má skutočne výkon 1 W a nie (možno aj oveľa) viac? A tým trom voltom už vôbec nerozumiem, myslel som, že je v el. rozvodoch 12 V bez ohľadu na to akú žiarovku tam strčím.

V aute je naozaj 12V rozvod. Ale svetlo v interiéri auta má elektronický stmievač. Ten zabezpečí, že svetlo nezhasne hneď, ale až po určitom čase. (zhruba 30 sekúnd) Na to aby to ten stmievač stiahol na nulu, potrebuje určité podmienky - malý prechodový odpor žiarovky. Ak tam je LED-ka, nevie stmievač stiahnuť napätie na nulu a ostane tam zhruba 3V. (osobne som to meral) Ak tam je žiarovka, stiahne to na nulu. (aj to som meral) Len tak mimochodom, LED-ka zasvieti ("nažhaví") pri minimálnom napätí. Mne tak zasvietila v ruke, keď som chytil plusový kábel v druhej ruke!!! Čo sa týka kufra, tam nie je stmievač (načo by tam aj bol? nikto sa do kufra nezatvára a nepotrebuje triafať kľúč do spínacej skrinky) Tam to vypne spínač vo dverách kufra. (zmerané) V kufri je to asi aj najlepšie vymenť za LED-ku. Už som našiel zle zavretý kufor po dvoch dňoch v garáži a celý čas svietilo svetlo. Vysvetlujte manželke, že treba poriadne pribuchnúť....
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od sedrik_7 »

ach ženy... :D takže do kufra jednoznačne stačí obyčajná sulfid LED, to je super. Predpokladám, že priehradka pred spolujazdcom bude presne to isté, čiže aj to je zahojené. Otázkou ešte je, či stačí CAN BUS LED na to, aby to pri úplnom zhasnutí skutočne zhaslo alebo nie ? :?:
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od pietro32i »

To bembek: OK, už tým 3 V voltom rozumiem teraz. Takže ak máš zmerané to svetlo od kufra (meral si odber na baterke alebo nejak ináč?), tak si tam tú ledku strčím späť. Na interiérovú si ešte počkám na sedrika ako sa bude správať tá CAN BUS.
To sedrik_7: Máš kúpený pár alebo len jednu? Ak pár a nepotrebuješ tú druhú a bude to úplne zhasínať v stropnom svietidle, tak ju od teba kúpim.
Ináč na garančke som hlásil, že sa mi zdá baterka akási slabšia, tak mi ju vraj dobili. Len som nepochopil celkom ako, keď som nemal zresetovaný PP ani rádio. Môže sa dobíjať neodpojená baterka?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od sedrik_7 »

Myslím, že môže. Ja som to už pár krát videl. Ešte nemám kúpenú ani jednu LED, ale dúfam, že v pondelok to poriešim. Dnes mám v práci zhon, takže na to kašlem.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od bembek »

pietro32i píše:To bembek: OK, už tým 3 V voltom rozumiem teraz. Takže ak máš zmerané to svetlo od kufra (meral si odber na baterke alebo nejak ináč?), tak si tam tú ledku strčím späť. Na interiérovú si ešte počkám na sedrika ako sa bude správať tá CAN BUS.
To sedrik_7: Máš kúpený pár alebo len jednu? Ak pár a nepotrebuješ tú druhú a bude to úplne zhasínať v stropnom svietidle, tak ju od teba kúpim.
Ináč na garančke som hlásil, že sa mi zdá baterka akási slabšia, tak mi ju vraj dobili. Len som nepochopil celkom ako, keď som nemal zresetovaný PP ani rádio. Môže sa dobíjať neodpojená baterka?
No vidím, že v elektrike nie si doma. Na baterke to odmeráš ťažko. V aute má stály odber kopa vecí. Riadiaca jednotka motora, alarm, rádio... To všetko má odber určite niekoľkokrát vačší ako nedohasnutá LED-ka. Ak by si tam strčil merák tak ten rozdiel s a bez LED-ky nezaznamenáš. Snáď len s nejakým extra citlivým ampérmetrom. To sa meria priamo na tej LED-ke. Do kufra si ju kľudne daj, tam nie je čo pokaziť. Osobne si myslím, že tie nedohasnuté LED-ky v interiéri nie sú problém pre baterku. Tej to bude jedno pri takom zanedbateľnom odbere. Je to skôr taký psychologický moment, že človek vie, že tá LED-ka tam nezhasla úplne. Jedine že by sa s autom dlhšie nejazdilo. Dlhšie myslím niekoľko mesiacov. Ale to by bol problém aj bez LEDiek. Mne sa v zime niekedy stane, že nevytiahnem auto aj dva tri mesiace. Ale mám takú nabíjačku, ktorá sa môže nechať nonstop pripojená k baterke priamo v aute aj bez odpájania. A to je odpoveď aj na tvoju druhú otázku.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Demontáž stropného svietidla vodiča

Příspěvek od pietro32i »

V elektrike nie som naozaj doma, to priznávam. Svokor je však elektrikár a na starom aute práve na baterke merákom zistil odber nezhasnutej žiarovky v kufri (nie ledky samozrejme). Asistoval som mu vtedy, alarm tam nebol, rádio sme odpojili a hneď bolo jasné, že niekde niečo ešte odoberá prúd. Potom sme už len vybrali žiarovku z kufra a bolo vymaľované.
K tej nedohasínajúcej ledke: už mám deformáciu po tej neblahej skúsenosti, keď som vyhodil síce staršiu, ale ešte fukčnú baterku a za naozaj zopár dní vybil aj novú, takže naozaj psychologický efekt. Vadí mi však aj to, že by som mal nechať auto cez noc na parkovisku s podsvieteným interiérom, aby dovnútra bolo lepšie vidieť.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Jak na to“