Otevření dvířek u nádrže benzínu

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

horake
*
Příspěvky: 48
Registrován: 15 čer 2011, 07:41

Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od horake »

Byl jsem s I30 v Rakousku. Když jsem zastavil u Shelky a chtěl otevřít zevnitř kryt benzínu, neotevřel se ani na druhý pokus. Vystopil jsem trochu poklepal a pak se teprve otevřel. Dá se otevřít nějak ručně, kdyby třeba prasklo lanko? Díky Horák
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Farrael »

No mám dojem, že ne. Musel by si ho leda vypáčit. Je to právě dělané tak, aby jsi ho rukou jen tak neotevřel bez páčky u řidiče - Ochrana před zloději. (Malá, ale přec.)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
v.mojmir
*
Příspěvky: 45
Registrován: 20 čer 2009, 09:28
Bydliště: Kousek od Opavy

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od v.mojmir »

To mě se zase stává,že natankuju,zacvaknu kryt a při dalším zastavení je otevřený.Nechápu kde je chyba. ](*,)
i30 1,4 CVVT Clasic Plus Shine Red
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Hardcam »

Jde otevrit cimkoliv plochym, ale pouze tehdy, pokud je auto odemceno centralnim zamykanim. V zime jsem to nekolikrat musel vyuzit. To vas ti Korejcu prevezli, co? :shock:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Bolo »

Trajet má v kufru ze strany kde je nádrž pod tapecem páčku, kterou se dá víčko nouzově otevřít. i30tka bude mít určitě taky
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Radim Brožek »

Tak to mě se posledních pár měsíců víčko neotvírá vůbec. Po použití páčky povyskočí cca o 2 mm a hotovo. Snad jen 1x z 20ti pokusů normálně odskočí, jako když bylo auto nové. Asi se už pružince nechce :(
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od matysekul »

Taky mi to delalo neco podobneho,az to prestalo jit uplne.Servis byl nastesti blizko a za 5min bylo hotovo.Ted uz vse funguje jako za nova,ale co s tim udelali netusim.Mozna nejak dosponovali lanko.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
horake
*
Příspěvky: 48
Registrován: 15 čer 2011, 07:41

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od horake »

Můžete někdo napsat postup co s dvířky? Opel tam má možnost otevření, když se otevře centrál, u I30 to nejde. Co když se dvířka vůbec neotevřou?
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od matysekul »

Otevri si dvirka,prostuduj zapadku a prijdes na to sam ;)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Yurii »

Podobnej problém jsme řešili u Subárka jeden čas musel někdo vevnitř táhnout za páčku a druhej tomu víčku trochu pomoct ručně, pak stačilo přihnout jeden plíšek a tradá, problém vyřešen! :)
A scoupe má zase v kufru takové táhlo na nouzové otevření s ním to když nejde nádrž otevřít zvládne i jeden člověk ale zatím se mi to nestalo.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od tatchwud »

Jinak pro ty,kteří chtějí větší zabezpečení benzínové nádrže,pasuje tam uzamykatelný uzávěr z Felície r.v.2000. Nevýhodou je jen klíček navíc. Cena kolem 400,-
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Radim Brožek »

Po minulém příspěvku jsem se na to díval v klidu a za světla a zdá se mi, že tam není žádná pružina a jediný důvod, proč ty dvířka odskočí, je napružení toho gumového lanka, co drží uzávěr nádrže. Tj. když zašroubuju uzávěr, otočím to lanko tak, aby vyčnívalo a zaklapnu víčko. Pak je to ok.
Jinak jak tu psal Hardcam, že to jde vypáčit plochým předmětem pokud je auto otevřeno, tak když to budete zkoušet, tak pouze na třech hodinách. Normálně je tam totiž zaklapnutý jazýček, který je právě ovládán od řidiče. Jít by to mělo, protože když se víčko zaklapává, tak ho taky plochou hranou zamáčkne. Pokud ho ale nezamáčnete, tak jediné, když se to otevře je po ulomení očka na víčku [-X .
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od pavkt »

Radim Brožek píše:Po minulém příspěvku jsem se na to díval v klidu a za světla a zdá se mi, že tam není žádná pružina a jediný důvod, proč ty dvířka odskočí, je napružení toho gumového lanka, co drží uzávěr nádrže. Tj. když zašroubuju uzávěr, otočím to lanko tak, aby vyčnívalo a zaklapnu víčko. Pak je to ok.
Jinak jak tu psal Hardcam, že to jde vypáčit plochým předmětem pokud je auto otevřeno, tak když to budete zkoušet, tak pouze na třech hodinách. Normálně je tam totiž zaklapnutý jazýček, který je právě ovládán od řidiče. Jít by to mělo, protože když se víčko zaklapává, tak ho taky plochou hranou zamáčkne. Pokud ho ale nezamáčnete, tak jediné, když se to otevře je po ulomení očka na víčku [-X .
Pružina tam je a problémy způsobuje její únava, Stačí ji rukou trošku natáhnout a závada je odstraněna.
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Radim Brožek »

pavkt píše:Pružina tam je a problémy způsobuje její únava, Stačí ji rukou trošku natáhnout a závada je odstraněna.
A kde?
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od maco »

mel jsem problemecek s nevyskakovanim vicka take, v servisu vyresili behem minuty prosplichnutim nejakym tim mazacim sprejem, od te doby OK, pokud zas zacne zlobit nasplicham si to tam sam :)
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Jak na to“