Otevření dvířek u nádrže benzínu

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od pavkt »

Radim Brožek píše:
pavkt píše:Pružina tam je a problémy způsobuje její únava, Stačí ji rukou trošku natáhnout a závada je odstraněna.
A kde?
Otevři dvířka nádrže a strč prst do mezery kolem "pantu" a hledej. Není to nic složitého, ale blbě se to popisuje.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Radim Brožek »

To si myslíš že tam je, nebo to víš? Prošmátral jsem to celé a nikde nic. (mám CW)
Víčko vypadá asi takto: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=60&t=9188
Jediné co tam je vpravo na obrázku ten zobáček - ten možná trošku pruží, ale asi je spíš k něčemu jinému. Určite se nenapruží - je to plast, který by se ulomil. Ale třeba mi tam kluci Nošovičtí zapomněli něco domontovat.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od pavkt »

Taky mám cw. A že tam ta pružina je, to vím. Byl jsem u toho, když mi ty dvířka servisák spravoval. Samozřejmě jsem si to hned ošahal, abych si to příště uměl spravit sám. Je to fakt práce asi tak na dvě vteřiny a dvířka odskakují o dobrých 30-40 stupňů.
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od willy50 »

v.mojmir píše:To mě se zase stává,že natankuju,zacvaknu kryt a při dalším zastavení je otevřený.Nechápu kde je chyba. ](*,)
Mě se to občas taky stává, ale já vím kde je chyba......v mé levé noze :D
Uživatelský avatar
simonides
Příspěvky: 5
Registrován: 20 lis 2010, 09:45

Víčko nádrže

Příspěvek od simonides »

Po zatažení za páčku otvírání víčka nádrže, víčko jen malinko poodskočí. Jakmile se snažím do škvíry strčit prst, zase se zavře. Musím tam strčit třeba klíč, čímž hrozí poškrábání. Někdy ani to nepomůže a je potřeba další člověk, který tahá za páčku v autě, zatímco druhý za víčko. Nemělo by víčko odskočit trochu víc, aby se dalo normálně otevřít ? Už jsem byl v servisu, víčko se poték otevíralo o trochu víc, ale teď je to zase zpět.

i30cw, Style, 1.6i MPI DOHC CVVT, Vivid Blue Met., 12/2010
http://www.malbanazed.cz
http://moje.auto.cz/galopp/uzasnak.html
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Víčko nádrže

Příspěvek od Radim Brožek »

Hledej šmudlo :mrgreen:
Už se to tu řešilo. Někdo psal, že tam má pružinu a že ji stačí "napružit". Já mám asi pondělní (nebo páteční?) auto, takže mi ji tam zapomněli dát. Můžu víčko prohlížet jak chci, strkat dlouhé prsty za roh, ale já tam žádnou pružinu nemám. A problém mám stejný. Řeším to tak, že po natankování dám pokaždé na jinou stranu to lanko, co drží víčko nádrže, případně ho přetočím, aby bylo napružené. Nic jiného nepomáhá, protože nic jiného, co by tam pružilo u víčka nádrže nemám.

EDIT: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=83&t=22374
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Dudke
*
Příspěvky: 40
Registrován: 24 říj 2011, 13:42
Bydliště: Ostrava

Re: Víčko nádrže

Příspěvek od Dudke »

Mně odskočí v pohodě na to abych víčko otevřel rukou.
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Víčko nádrže

Příspěvek od vena222 »

Radim Brožek píše:Hledej šmudlo :mrgreen:
Už se to tu řešilo. Někdo psal, že tam má pružinu a že ji stačí "napružit". Já mám asi pondělní (nebo páteční?) auto, takže mi ji tam zapomněli dát. Můžu víčko prohlížet jak chci, strkat dlouhé prsty za roh, ale já tam žádnou pružinu nemám. A problém mám stejný. Řeším to tak, že po natankování dám pokaždé na jinou stranu to lanko, co drží víčko nádrže, případně ho přetočím, aby bylo napružené. Nic jiného nepomáhá, protože nic jiného, co by tam pružilo u víčka nádrže nemám.

EDIT: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=83&t=22374
Proč to neřešíš zárukou?? :-k
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
horake
*
Příspěvky: 48
Registrován: 15 čer 2011, 07:41

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od horake »

Tak tu bylo už leccos napsáno a mezitím se mi dvířka už skoro vůbec po zadíhnutí za páčku vevnitř neotevřou. Co je tedy zaručeně funkční, abych si nezrušil pružinu apod.? Co s tím dělaj servisáci? Stačí namazat a kde? Panty? Už se někomu stalo, že neotevřel dvířka vůbec? Nerad bych to testoval třeba cestou v cizině..Díky za rychlou radu.
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od N2DRFT »

mně se to otevře skoro úplně teda.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Cvrček »

N2DRFT píše:mně se to otevře skoro úplně teda.
Asi to 100% domakaný nebude, protože mě se to otevře tak do 1/3. :-)
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od Hardcam »

Mne to vystreluje jak divy :shock: a vzdycky to udela zvuk jak kdyz bouchate sampansky :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dunco007
*
Příspěvky: 57
Registrován: 07 led 2014, 17:17
Bydliště: Bardejov

Re: Otevření dvířek u nádrže benzínu

Příspěvek od dunco007 »

pred rokom som si tiez myslel ze sa to otvara len trochu obcas skoro vobec ale patranim som zistil ze tu packu na otvaranie nadrze netreba pomaly pustat spät ale je potrebne packu potiahnut a ihned pustit bez drzania a vyskakuje jedna radost :D/ aspon mne to takto funguje
Hyundai i30 1.4 CVVT 80kW 01/2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Jak na to“