Střed volantu

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Střed volantu

Příspěvek od Pajinos »

Zdravím pánové, zase já :D

přes týden jsem si koupil nový střed volantu, protože jsem rok jezdil s rozbitým po vystřeleném airbagu (který tam byl už x let od samotné nehody - aneb super předchozí majitelé). S odejmutím nebyl problém (po stranách jsem vyrýpnul plastové krytky a vyšrouboval šrouby), jenomže při instalaci jsem si všiml, že se zadní strany obou kusů liší.

Na původním je tištěný spoj s takovou modrou kartou, ze které trčí dva kabely ukončené čtyřpinovým konektorem. Ten se dá do zdířky pod hlavní maticí volantu a měl by být zapojený jak airbag, tak klakson. Na novém kusu nicméně není nic takového - netrčí žádný kabel, ani to nějak nevypadá na zapojení. Pro lepší ilustraci níže přikládám fotografie:

Obrázek
Původní kus zezadu

Obrázek
Nový kus zezadu

Co nyní? Jako jezdit se dá i bez toho (navíc to teď pomalu vypadá jak WRC speciál 8) ) a stejně to asi budu dávat někomu na výměnu a zaplatím si za práci, ale zajímá mě, co se s tím bude dělat - třeba pro příště. Tišťák vypadá hodně přibitě (čtyři nýty) a má strašně tlustou vrstvu, takže přemístění ze starého na nový by asi nevyšlo. A nevím, jak je to s koupí nového (jestli jde najít nějaký takový univerzální) a následnou instalací.

Díky za odpovědi a omlouvám se, jestli je něco popsáno nepřesně - jsem "mechanik" amatér. :lol:
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Střed volantu

Příspěvek od MICHAL77 »

Připadá mi že krom absence toho konektoru u "nového" bagu, je tam i rozdíl v uchycení, ty otvory pro šrouby jsou vejš a nejdou zešikma, tak pochybuju že to bude pasovat.
.........
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Střed volantu

Příspěvek od Pajinos »

Do háje toho jsem si ani nevšiml. Hlavně že tam psali jak to je pro Lantry J2 (1998 až 2000) a pak nesedí ani konektory, ani šrouby. Jsem to právě ani nezkusil nasadit, když by to nebylo připojené. Tak to je paráda. Jako nějaké místo navíc tam bylo, ale to kolmé bude vadit. :(
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Střed volantu

Příspěvek od rade622 »

To není pro Lantru. Zítra se podívám, mám jedem Lantrovský na vystřelení na Roudné, když tak bych ti ho vyměnil.Mám ho i s volantem, RV 1999.
Radek
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Střed volantu

Příspěvek od Pajinos »

rade622 píše:To není pro Lantru. Zítra se podívám, mám jedem Lantrovský na vystřelení na Roudné, když tak bych ti ho vyměnil.Mám ho i s volantem, RV 1999.
Radek
To by bylo perfektní, dopředu děkuji za ochotu. :wink:
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Střed volantu

Příspěvek od Pajinos »

Dokonáno jest, už ten volant zase vypadá jako volant (akorát musím to svinstvo na tom něčím umýt ještě). Ještě jednou tedy velké díky Radkovi za ochotu. =D> Zatím jsem zapojil pouze klakson, airbag (s tou spirálou) budu měnit v dohledné době a to raději za dozoru jednoho odborníka, protože ačkoliv bych to dal, jistota je jistota (a když tam budu řešit ještě další věci tak to vezmu jedním vrzem).

Před: http://abload.de/img/20140815_1749151nki5.jpg (lenost předchozího majitele fakt neznala mezí, troubit šlo jen sem tam na levém kraji středu :lol: )
Po: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 91eeddf6ff

A na ty svině z www.iautodily.cz se ještě taky chystám. Buzeranti, nabízí něco, co na to auto nesedí i přes jasný popisek.
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Jak na to“