Výměna autorádia - demontáž toho z výroby a instalace nového

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Výměna autorádia - demontáž toho z výroby a instalace nového

Příspěvek od Pajinos »

zdravím, po delší době zase já :D

včera jsem dostal zadarmo autorádio LG LAC7800R a chtěl bych si ho vyměnit za to původní co je v dvojkové Lantře (zapomněl jsem si opsat číslo, kolem osmé zde hodím přesný typ), ale jelikož jsem při prvních pokusech zjistil, že to bude pro mě osobně celkem porod, chci se zeptat na pár drobností:

- jde to původní sundat i něčím jiným než těmi vytahováky? zkoušel jsem totiž dva šroubováky (těmi to zkoušel i manuálně zdatnější strýc) a nože (viděl jsem na YouTube) a bez úspěchu
- jaké vytahováky v případě potřeby koupit? nenašel jsem totiž žádné přímo na Hyundai (pořád jsem viděl jen na Kenwood, Pioneer, Volkswagen, Audi, Ford a podobně)
- sedí vzadu konektory, nebo si musím pořídit nějakou redukci? (jestli třeba náhodou nemá Hyundai nějakou svoji koncovku, na kterou ta ISO co je na rádiu nebude pasovat)
- bude tam vůbec (hlavně velikostně) sedět? nevím totiž jak třeba půjdou vsunout CD (aktuální model se po stisknutí tlačítka vyklopí a já tam mohu CD vložit), i když to je detail, hlavně že tam je USB :D

popis auta mám v popisu, díky všem za odpovědi ;)
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Výměna autorádia - demontáž toho z výroby a instalace no

Příspěvek od Rybář »

Ja ho tam tehdy nastesti nemel, to puvodni autoradio, ale nez kupovat nejake vytahovaky, tak bych sundal ten stredovy cerny plast . Respektive ho o 3 cm vysunul dopredu. Bacha, pokud jsi to nikdy nedelal, je to docela pakarna. Zkus se podivat po foru, mozna uz sem nekdo dal navod. Zkracene vycvaknes plast okolo radicky, vyndas sroubek dole jak je popelnik, pak sroubovakem vycvaknes reostat na nastavovani intenzity osvetleni tachometru a pod nim je dalsi sroubek, ktery ten plast drzi. Pak uz by mel ten cerny plast jit ven vycvaknout cca o 3 cm ven a to by ti melo stacit na to tam to radio uvolnit (pokud tomu nebude branit samotne radio :D )
Az ho vytahnes, tak zjistis, jaky je tam konektor. Hyundai ma samozrejme svuj specialni. Kupuje se na to redukce.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=70&t=20547

Jinak pokud je to klasicke autoradio, tak tam velikostne bez problemu pasuje.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Výměna autorádia - demontáž toho z výroby a instalace no

Příspěvek od Pajinos »

Obrázek Obrázek

nejprve se musela sehnat ta redukce (to byl porod, protože ona už tam jedna byla a já si myslel, že to je ta koncovka od auta :D a až po hodinách zbytečného hledání jsme to znovu otevřeli a zjistili, že tam je jiná), ale aspoň jsme se s tatíkem naučili perfektně sundávat ten středový panel (ačkoliv jsme u toho ztratili dva plíšky na ty knoflíky topení a mám tam takové dočasné :D) a prokleli jsme Jihokorejce do všech čertů, protože ten přístup tam byl fakt jak pro vrahy (hlavně to nastavování intenzity osvětlení budíků, už předtím bylo takové uvolněné a teď ho tam usadit bylo fakt umění :D)
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Jak na to“