Nedrží volnoběh

1998 - 2000

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Marek007
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2012, 21:12

Nedrží volnoběh

Příspěvek od Marek007 »

Dobrý den,
předem se omlouvám, že jsem tento dotaz vložil i do jiné sekce, ale tady je to trochu živější a více diskutovanější.
V autech jsem v tomto ohledu laik, tak prosím o radu a pomoc.
Vlastním model Santamo 2.0 16V 102kW a při studeném motoru mi vozidlo bez problémů nastartuje, ale nedrží volnoběh a motor zdechne. Jakmile, ale motor zahřeji, tak je vše v pořádku.
V servise mi řekli, že je prasklá nějaká membrána na škrtící klapce a že oni to neseženou a že se mám podívat po vrakovištích. Dále mi poradili, že stejný motor se montoval i právě do sonatya a možná i do jiných vozů.
Podle techničáku je motor typu G4CP-DM.

Už jen podle toho, že mi řekli že to oni shánět nebudou, si nejsem jistý jestli dokázali správně diagnostikovat problém.

Mohly by jste mi poradit co s tím dělat, kde, co sehnat atd.

Děkuji
Marek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedrží volnoběh

Příspěvek od Lukino »

Doplň ještě info odkud jsi. Mimochodem škrtící klapka jako taková je kovový mechanismus a nemyslím si že má membránu. Spíš bych závadu hledal v teplotním čidle nebo blbne krokový motorek - bazmek co má na starosti volnoběžné otáčky. Náhodou nekolísají Ti také volnoběžné otáčky, když zapneš klimu?
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Marek007
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2012, 21:12

Re: Nedrží volnoběh

Příspěvek od Marek007 »

Jsem ze severní moravy, konktétně z Bruntálu.
Když zapnu klimu tak poklesnou otáčky cca o 150 - 200 ot/min
Ohledně té membrány, píšu co mi řekli v servise, v těcho věcech se osobně nevyznám. Možná měli na mysli něco jiného, ale ot netuším.
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedrží volnoběh

Příspěvek od Lukino »

Tak podle tohoto, bych si tipnul krokový motorek. Zkusil bych nějaké vrakoviště, zkusmo připojit. Jen neporadím vrakoviště někde ve Tvém okolí.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
zgerban23
Příspěvky: 4
Registrován: 29 říj 2012, 17:57

Re: Nedrží volnoběh

Příspěvek od zgerban23 »

Zdravim vsetkych,mam sonatu 2.0 lpg,rv98
Mam problem s otackami-volnobeh motora.Za studena vobec nedrzi volnobeh(musim stlacat plyn aby to nechciplo) ako na benzine tak aj na lpg,Po zahriati su otacky v normale ale na benzine pri stvrt plyne motor cuka a vnutri pri spolujazdcovi je pocut cvakanie nejakeho relatka.Vedel by mi niekto poradit?
Odpovědět

Zpět na „SANTAMO“