Spínač elektrického otvárania okien pri vodičovi

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Spínač elektrického otvárania okien pri vodičovi

Příspěvek od ims »

Vo včerajšej metelici, sa mi podarilo otvoriť omylom zadné ľavé okno ale zavrieť sa už nedalo... Ešte že som mal plachtu na čelné sklo, tou som rýchlo prekryl okno :roll: . Vyzerá to na zaoxydované kontakty v mikrospínačoch. Náhradný diel je akosi nedostupný a origo Hyundai treba objednať, zaplatiť zálohu a cena cez 200€ ](*,) ](*,) ](*,). Rozmýšľam nejako prečistiť kontakty tých mikrospínačov - možmo len skúsiť navŕtať niekde do nich malú dierku, aby som tam mohol streknúť čistiaci a konzervačný sprej.
:?: Neopravoval ste niekto tie spínače?
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Reklama
 

peterson
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 zář 2018, 20:46

Re: Spínač elektrického otvárania okien pri vodičovi

Příspěvek od peterson »

Já už to opravoval. Není třeba sundávat čalounění, nebo cokoli rozebírat. Do spínače, respektive toho ovladače okna umístěného v interiéru ve dveřích nastříkej WD40, olejem nešetři, klidně to propláchni tak, aby to proteklo skrz celé dveře, jen si je předtím raději dokořán otevři, aby sis, až to vyčeteče spodem dveří ven, nezamastil ještě navíc prahy. Na druhý den utři mastné tlačítko v interiéru, spodní hranu dveří a mělo by to zase fungovat.
Hyundai IX20 1.4 LPG z vyroby, r. v. 2/2015 trikolor
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Spínač elektrického otvárania okien pri vodičovi

Příspěvek od EFISO »

Môže to biť aj prelomený kábel vo dverách . Skús zavrieť okno spínačom vo dverách na otvorenom okne . Malo by to fungovať bez problémov . Ak nepoužívaš často spúšťanie tak by spínač nemal biť chybný ale všetko je možné . (To WD by som nepoužil skôr Kontox ,Čistič kontaktov alebo niečo určené na elektrotechniku . )
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
peterson
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 zář 2018, 20:46

Re: Spínač elektrického otvárania okien pri vodičovi

Příspěvek od peterson »

Ale spínač ve dveřích mu právě nefunguje, to je ta pravděpodobná příčina poruchy. WD40tky se neboj, jsem elektrikář, mám kontox atd...ale stejně na podobné věci používám nejvíc WD40, je nevodivý a přechodové odpory rozpouští líp jak kontox.
Hyundai IX20 1.4 LPG z vyroby, r. v. 2/2015 trikolor
mullertonda
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 pro 2015, 22:27
Bydliště: HOŘOVIČKY

Re: Spínač elektrického otvárania okien pri vodičovi

Příspěvek od mullertonda »

Mě nechodil u spolujezdce (od řidiče ano),sundal jsem čalounění dveří,vyndal spínač,rozebral,vyčistil,prostříkl KONTOXEM,složil a maká.Protože se málo používal,byly kontakty zoxydované-černé. :D
IX20 1.4crdi 57kW šedá metla
Odpovědět

Zpět na „ix20“