Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Pokorný
Příspěvky: 6
Registrován: 16 úno 2011, 06:59

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od Pokorný »

Hyundai ix20 1,4 Style, od 10.6.2011 najeto 4 200 km, světlý interiér
Odpověď na Vaše dotazy.
- světlá barva je velmi zajímavá, autu to sluší, není to kožený ale chyž jsem si auto objednával tak jsem si tam tuto barvu navolil. Nebyly s tím žádné probléby, auto bylo za měsíc hotové i s další mnou zadanou výbavou.
- opravdu jak píše někdo z Vás - není to na psy a malé děti
- co jsou ty fotky od někho z Vás tak to plně odpovídá
- fotky můžu případně zaslat - napiště si kpoko@centrum.cz

Celková spokojenost s vozidlem průměrná rychlost 62 km/h - spotřeba 7,4 - 3000 km najeto po dálnicích 130 km/h toceno kolem 4 000 otáček.
Reklama
 

luku
Příspěvky: 3
Registrován: 02 črc 2011, 07:56

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od luku »

Rozhodujem sa medzi i30cw a ix20, momentálne vyhráva to druhé. Včera som si domov na víkend doviezol ix20 1,4 benzin vo výbave Style - zapožičal mi predajca náhradné vozidlo. Farba strieborná, vyzerá dobre, najazdené 3000km. Jazdím na peugeote 206sw 1,4 hdi a ceed 1,6 dci prvé dojmy z jazdy boli trochu rozpačité (nezvyk), no po 40km to už bolo v pohode. Manželke sa páči, uvidím po víkende. Keďže mám limitovaný balík €, čakávam od importéra alebo predajcu na ix20 nejakú letnú akciu, ktorá by ma už definitívne presvedčila o správnej voľbe.
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od petulko666 »

Cawte ..takze aj ja by som sa podelil....mam 1,6 cvvt spotrebu mi ukazuje 7 l/100km ..ale jazdim prevazne po meste...a tocim ho od 3 do 4 tisic..aby nebolo lenive...najazdenych 960 km... :lol: jako co sa tyka vykonu..mal som nalozenych 5 ludi plus nejake tie kufre a pravdu vam povediac do kopca to poriadne ani nebolo citit .. auto tahalo jak raketa...jedine co sa mi aasik 2 krat stalo ze som nemohol zaradit jednotku..az po druhom vyslapnuti spojky krasne zapadla...pred tym mi nezapadala dobre 2 a spatecka,,ale ta uz ide dobre...asi sa to musi rozbehat...to predne celne sklo som si nevsimol...ale tak myslim si ze by som zaregistroval vodu ked prsi...je pravda ze je podvozok hlucnejsi..znie to na vacsich jamach jak ked mate vymlatene tlmice...podvozok je dost pevny, ale tak mal som golfa a to bolo skoro to iste...co sa tyka brzd ...to brzdi az moc :D az taky nezvyk...inak ked mam pravdu povediac za tie prachy...by mi vo VW sharana noveho nepredali :lol: :lol: :lol:
takze netreba hladat uplne detajli na pristrojovke :lol: ...tiez som si vsimol ze pristrojove plasty uplne nelicuju s dverovimi...ale tak to som si vsimol az po dvoch tyzdnoch :lol: moc som sa nad tym nevzrusoval...hlavne ze taha a nema jazdne chyby...radsej noveho korejca jak jazdenu k..u :mrgreen: :D/
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
shotik
****
Příspěvky: 1002
Registrován: 24 čer 2006, 13:42
Bydliště: Praha 9 Kbely
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od shotik »

kluci :) nemate nekdo video jak jde ix20 do otacek ? :)) nejak youtube nic nenajde a do vikendu an zkusebni jizdu je daleko :)))
Hyundai Scoupe 1994 prodano
Hyundai COUPE FX 2.0 16V 1998 prodano
Fabia 1,9TDI prodano
Octavia II 1,9TDI
luku
Příspěvky: 3
Registrován: 02 črc 2011, 07:56

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od luku »

:hyu:
Tak rozhodol som sa pre ix20, v stredu som kúpil 1.4 DOHC CVVT 16V ice blue, skladom vo verzii classic za 11 500€. V piatok som stihol vybaviť ŠPZ a poobede som vyrazil na "zábeh" na dovolenku do Chorvátska. Počínal som si podľa návodu, otáčky 2-4 tis.
Auto tú cestu prežilo, dúfam že bude motor zabehnutý tak ako má byť.
Uživatelský avatar
petulko666
*
Příspěvky: 81
Registrován: 27 úno 2011, 11:11
Bydliště: SVK

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od petulko666 »

luku : dal si mu najlepsi zabeh aky si mu mohol dat :)
HYUNDAI IX20 -1.6 DOHC CVVT 16V - 91.5 KW /124 HP - STYLE
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7902
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od Mexican »

petulko666 píše:luku : dal si mu najlepsi zabeh aky si mu mohol dat :)
tak, tak... dlha trasa pri rozumnom zatzeni je to najlepsie na dobre zabehnutie motora
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
josef13
Příspěvky: 5
Registrován: 26 úno 2011, 23:05

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od josef13 »

zdravím,
mám 1,6 manual 6kvl. Classic +klima,najeto 2000km.Motor jde dobře- spotřeba 5,4 při 140km/ to mu dělá dobře-jenom vrní/.Jenom nemá rád když se dusí,ale to se zlepšuje-začíná tahat.Počítač zpočátku ukazoval divně kvalty,jezdím podle sluchu ,ale po těch 2000km se to zlepšuje a spotřeba klesá/město ale pořád 7.5l/.Motor není slyšet zato je slyšet vítr při 130 km.Auto sedí pěkně,jenom boční vítr je problém a při horku blbne centrál-nezamkne.Byla to dobrá volba.
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od Erik-TT »

Josef a nad čím váhaš, keď ti blbne centrál ? Šup s tým do servisu, máš to v záruke. Aj keď teda by som pomlčal nad tým, ako mne opravili zle osadený stĺpik a po mesiaci zisťujem že aj trošku poškodili plast, keď to páčili šrobovákom, neviem, čo majú v hlavách tí tupci v SR v Hyundai, ale to je vedľajšie. S tým centrálom vybehni do servisu .
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od xxenak »

To je jedna z chorôb hyundaiov kde ti prestane fungovať central. A nie je to central ale spinacia skrinka, ktorá sa nevráti do pôvodnej polohy. Aj ja som to mal na I30 a najprv niečo prihli, no potom mi vymenili vložku a je OK. Inak robilo to iba pri vysokých teplotách však?
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od dedula »

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat majitelů ix20 zda by po zkušenostech s vozem které už mají by si tento vůZ koupili. Já váhám, moje výška je 195 cm a jsem důchodce(omezeně pohyblivý). Děkuji
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
josef13
Příspěvky: 5
Registrován: 26 úno 2011, 23:05

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od josef13 »

Dobrý den,
já mám 194cm a 140 kg a je to v pohodě.Nastupování příjemné /nemusím se ohýbat/.uvnitř je dost místa i vzadu a ven z vozu je dobře vidět.Jestli můžete tak vemte 1.6,ale ve městě je to jedno.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od airwaves »

Koupil. Až si na něj po třech měsících zvyknete a náhodou vás někdo sveze ve focusu, xsaře , astře nebo romsteru budete se smát blahem a radostí že máte co máte. Bude vám líto těch majitelů a budete naštvanej že vám nevěří a není jim pomoci. Nedá se nic dělat s autama je to jako s pejskama stovky ras a každej si vyberer. :D Prostor, pohodlí, výhled, nastupování, ergonomie, ticho jste v o několik generací vývojově mladším autě než jsou ty čtvrtý pátý nebo šestý facelifty všech těch ...na stejnejch kastlích a je to poznat, věřte!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od koudý »

dedula píše:Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat majitelů ix20 zda by po zkušenostech s vozem které už mají by si tento vůZ koupili. Já váhám, moje výška je 195 cm a jsem důchodce(omezeně pohyblivý). Děkuji
osobně si myslím, že pokud máte omezenou pohyblivost, vysoký posez za volantem Vám bude jistě vyhovovat. S výškou nebudete mít problém . Je to celkem velké auto, dost věcí v něm odvezete, ale s udávanou spotřebou výrobcem nepočítejte. např. ix1.4 benzín po městě bere 8,5litrů a to se jezdí opravdu klidně a pomalu.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od FISHkaa »

tabulkové spotřeby jsou vždy mimo realitu a to díky stupidnímu a zastarelému systému testování. Pro reálné spotřeby mrkněte třeba sem:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix20“