Spotřeba

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od mmv »

letos jsem už 2x jsem hodně spěchal abych oddálil průšvih s docházkou, takže jednou full HK Pha jednou full Chomutov Pha, pak se občas neudržím když jedu z Bratislavy, ale ve většině případech se snažím taky jezdit do (kolem) 120, , pozoruji, že motor už toliko netáhne a zvuk má jako by to jezdilo bez filtru, budu to muset dát prověřit, problémů jsem si vědom, taky ta spotřeba je nad 140 už neadekvátní, jsem po kontrole vůlí a prej OK :-k :-k přemýšlím, že to prodám a koupím si dachnu, ale jsem dost konzerva a většinu aut jsem vyprovodil až na hřbitov
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Spotřeba

Příspěvek od airwaves »

Dachnou asi myslíš Dácii? Prodat to určitě půjde. Servisku máš oraženou, LPG, auto v záruce.... a půjdeš do http://www.dacia.cz/modelova-rada/dokke ... car-dokker a v naftě či LPG?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od mmv »

:-) ty co to montujou sou pro mě už moc opálený, takže bych se spokojil kdyby to montovali ty míň opálený tady v evropě, takže bych to viděl na logana :-) myslím si, že tam asi vím do čeho půjdu, a jak jsem si všiml, tak v např v reklamní kampani o tom dealer nehovoří jako o nejskvělejší, nejbezpečnější, nejhezčí ... nej nej nej ... no prostě to neni hundai ... a dokonce ani nemaj blbý keci na malýho souseda z nošovic
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Spotřeba

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Nechci ti do toho kecat, ale nechat se při rozhodování o tom jaké auto koupit ovlivňovat tím jak se mi líbí nebo nelíbí PR kampaň jednotlivých výrobců je hloupost. Při výměně Hyundai za Dacii mě tak nějak přichází na mysl rčení: "...z bláta do louže"
i20 1.1CRDi (2015)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od mmv »

bude na čase vyzkoušet tu louži...
a že se málokdo nechá ovlivnit PR tomu moc nevěřím, v tomto případě je to bohužel antiproduktivní (teda v porovnání v rovině abstraktní a konkrétní)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Spotřeba

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

O tom že se málokdo nechá ovlivnit jsem taky nic nepsal. Psal jsem že nechat se ovlivnit je hloupost, a za tím si stojím. Ano, většina lidí se chová hloupě a iracionálně pokud se jedná o chování při nákupech.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vlado D »

Kim-Hyun-Sen píše:O tom že se málokdo nechá ovlivnit jsem taky nic nepsal. Psal jsem že nechat se ovlivnit je hloupost, a za tím si stojím. Ano, většina lidí se chová hloupě a iracionálně pokud se jedná o chování při nákupech.
Aby mi moderátor nemohol nadávať, že nepíšem v tomto vlákne o spotrebe, tak uvediem:

1. Priemerná spotreba od zakúpenia vozidla sa vyšplhala na 7,59 l (aj vďaka dovolenke v Chorvátsku s rakvičkou).
2. Rozdiel medzi spotrebou z tankovania a palubným počítačom je -5,63 %. Teda počítač ukazuje menšiu spotrebu, než je skutočnosť. Alebo stojany ukazujú väčší odber paliva... Prípadne kombinácia oboch faktorov. :?:

A teraz k diskutovanej problematike. Ja by som sa Dácii nebránil, iba ak kvôli zinkovaniu karosérie. Neviem ako teraz, ale pred cca 2 rokmi keď som sa o ňu zaujímal som bol upozornený na to, že technológia zinkovania u Dácie je menej kvalitná ako u konkurencie. Malo by sa to prejaviť tak, že pokiaľ bude po ťukanci potrebná oprava karosérie v mieste bodového zvaru, bude toto miesto skôr korodovať. Nie som odborník, takže neviem posúdiť či to bola/je pravda. Ináč by som sa Renaulta nebál, mal som Thaliu a bolo to moje najlepšie auto z hľadiska výkon - cena (vzhľad neriešim). A počas cca 55 000 nabehaných km žiadny problém, ani vypálená žiarovka.


Ad iracionálne chovanie pri nákupoch. V práci som mal 4 roky Accorda. Auto to bolo spoľahlivé, s dobrými jazdnými vlastnosťami a slušnou spotrebou. Ale vždy keď som ho šoféroval ma štval nízky posed za volantom a najmä veľký stredový tunel o ktorý som si otĺkal pravé koleno. Preto som si pri výbere nasledujúceho služobného a potom aj súkromného auta zvolil síce menej renomovanú a lacnejšiu značku, kde som okrem technických parametrov zohľadnil aj subjektívny pocit, ktorý som vnímal na "pracovisku vodiča". Teda aby som sa po posadení do auta a pri jeho šoférovaní dobre cítil. Moja otázka je jednoduchá - ktoré z nasledovných správaní je iracionálne?

A. Kúpim si drahšie (nadobúdacia cena, náhradné diely, servis) a štatisticky spoľahlivejšie auto s perspektívou vyššej predajnej ceny ojazdeného vozidla, v ktorom sa subjektívne necítim dobre.

B. Vyberiem si lacnejšie auto, u ktorého je štatisticky o niečo vyššia pravdepodobnosť poruchy, ale v ktorom sa cítim podstatne lepšie.

Asi nemusím písať, že menej racionálna mi pripadá voľba A.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Spotřeba

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Za iracionální chování považuju nechat se ovlivňovat (oblbovat) reklamou. Nevztahoval jsem to na výběr konkrétní značky.
Pokud člověk vybírá z nejlevnějších značek na trhu a má jasno co od takového auta může čekat, může to být naopak mnohem rozumnější a racionálnější volba než nákup vozu tzv.prémiové značky. Ta prvotní reakce byla na to, že mmv naznačoval že přejde k Dacii díky marketingu Hyundai, který mu nesedí.
Takže za sebe říkám, Nechte marketing marketingem, počítejte, měřte, porovnávejte, řiďte se reálnými daty a nemíchejte pojmy s dojmy.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vlado D »

S tým nemôžem nesúhlasiť.

Tiež som toho názoru, že okrem soli je aj zdravý rozum nad zlato.

Pekný deň!

Vlado.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Spotřeba

Příspěvek od PALI-PALI »

nie je to len o PR a reklame. Podvedome lepsie hodnotime veci, ktore maju lepsi image. Ked si na seba das oblek za 1000€ - budes sa v nom citit lepsie, ako ak za fakticky rovnaky oblek das 100€. Preto si ludia kupuju Iphony. Su kvalitne, to je iste, ale pomer cena / vykon nie je idealny. Ale image je perfektny.
Ked som si kupil skodovku, ktora bola objektivne horsia ako predosle auto, a zaroven bola drahsia, tak som sa v nej citil lepsie. :)
Lebo mi okolie davalo najavo, ze mam "lepsie" auto. :-)
A vyrobcovia to dobre vedia.

V ziadnej reklame sa neriesi spolahlivost, servisne naklady.. Vzdy sa riesi len image :)
ix20, 1,4b, 2013
joko07
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 srp 2015, 17:52

Re: Spotřeba

Příspěvek od joko07 »

Zdravim dnes po tankovani do plna vypocitana spotreba 7,14 l/100km... trasy jazdim konstantne BA - HC 70 km z toho dialnica 55km, useky BA - TT 115-120km/h a TT - HC 130-140km/h, okresky a mesto podla predpisov. Palubny pocitac ukazuje 6,8l/100km, cize ukazuje s odchylkou 5% . Najazdene cca 4000km a aktualne zimne gumy Hankook i*cept RS 2 W452 195/65 R15 91H.
Robot12
*
Příspěvky: 58
Registrován: 01 pro 2015, 08:06

Re: Spotřeba

Příspěvek od Robot12 »

1.4 crdi

do 90km spotřeba tak 6,4 průměr...dálnice (140-160km) klidně i 9l/100km :).
fabia2
Příspěvky: 4
Registrován: 10 říj 2015, 20:54

Spotřeba

Příspěvek od fabia2 »

ix20 1.4crdi 66kw, aktuálně najeto lehce přes 2000km (máme ji chvilku) a spotřeba dle palubního pc osciluje od 5.2 do 5.4l/100km. Od začátku na zimních kleber který teda na můj vkus hučí :( Jinak spotřeba podle dotankování sedí. Jezdí se převážně trasa 30km dlouhá a náklad je 4x 100kg chlapi + 30kg zavazadla.
Styl jízdy je defenzivní bez vytáčení 120,90,70,50km/h státovky/okresky/zatáčky/obce.
Auto zatím bez závad.

Prozatimní zjištění:
plus: topí mnohem rychleji než můj passat, na zadních sedadlech je neuvěřitelně moc místa a kuft je 2x tak velký než by člověk čekal

mínus: přejezd příčných nerovností např. retardérů je za trest, podvozek je hodně utažený, aby se auto nenaklánělo

-ohledně toho podvozku se někde píše že uskakuje v zatáčkách -k tomu bych dodal, že při běžný jízdě ne, ovšem když pojedu jako dobytek a silnice v zatáčce bude samá záplata tak ano - problém bych v tom ale neviděl..to auto není určený na řezání zatáček
Robot12
*
Příspěvky: 58
Registrován: 01 pro 2015, 08:06

Re: Spotřeba

Příspěvek od Robot12 »

Na plnou nádrž jsem nejvíc ujel 789km
Milans2
*
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2015, 19:39

Re: Spotřeba

Příspěvek od Milans2 »

Robot12 píše:Na plnou nádrž jsem nejvíc ujel 789km
Lidi, veškeré prostoje, když stojíte s běžícím motorem(křižovatky, čekání na manželku, ohřívání studeného auta..), vám auto spotřebovává palivo a kilometry nenaskakují....a 5% je fuč
Mám za sebou: ŠKODA 100, ŠKODA 120, WARTBURG COMBI, ŠKODA FAVORIT 2X, ŠKODA FELICIA, ŠKODA 1203, ŠKODA FABIA
-A NYNÍ: HYUNDAI i20 1,2/75k
Odpovědět

Zpět na „ix20“