Střešní nosiče

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od enjoy »

Ty thule kody jsou patky,montazni kit(pro auta bez hagusu),tyce,sada zamku... Pro ty kdo by taky chteli thule.
Mimochodem kdyby nekdo chtel,mohu sehnat cokoliv od thule i hakru... Zajimava cena pro cleny samozrejmosti:-)
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Pro upřesnění se jedná o zamykací patky, momentový klíč k utažení, zámky a obyčejné černé tyče. Pro fajnšmekry se dělají tyče hliníkové.

Protože nemám garáž, tak jsem do toho hliníku raději nešel, je to dražší, lepší, ale o to víc to láká zloděje. :evil:

Pokud někdo váhá jaký nosič koupit, tak tenhle od THULE mohu s klidným svědomím doporučit.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od dedula »

Zdravím,
Vozí prosím někdo na střešních nosičích jízdní kola? Zdá se mi koupit nosič na závěs dost drahé nato, že to je jen jednoúčelový nosič.Uvažuji o zakoupení nosiče Thule.d.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od enjoy »

Doporučuji http://nosice-kol.heureka.cz/thule-proride-591/galerie/
A odstrašující příklad :mrgreen: http://nosice-kol.heureka.cz/hakr-uni/galerie/
Ale i ty se prodávají dobře.
Jinak já bych proti nosiči na kufr nebyl,ale pozor,nejde namontovat na všechny auta,třeba na mýho Matrixe,kvůli hornímu křidýlku s třetím brzdovým světlem.
Jinak se na ten zadní nosič dají dát až 4 kola.Nosič je na 3 plus adaptér na čtvrté.Ale stojí to peníze.
Zkusil bych zjistit co se dá dělat s cenou,kdyby si měl zájem.
Edit:Mluvil jsem o nosičích na páté dveře.. u nosičů na kouli,s brzdovými světly atd,tam problém není :D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od dedula »

Zdravím,
nejde mi ani tak o nosiče kol, ty mám z předešlého vozu , ale o střešní nosiče jako takové(příčníky).d.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od enjoy »

Jo taak.. no ty se hodi vzdycky,at uz na kola,nebo na lyze...
Thule bych kupoval jen v pripade,ze bych chtel hlinikove aero tyce.pokud bych kupoval ocelove,tak bych sel do Hakru.tyce vypadaji stejne a patky uz i Hakr umi docela pekne.a cele to stoji tretinu,az pulku ceny Thule.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

dedula píše:Zdravím,
nejde mi ani tak o nosiče kol, ty mám z předešlého vozu , ale o střešní nosiče jako takové(příčníky).d.

Nosiče kol (zakoupil jsem Thule - ty jak nabízel enjoy) na příčníky Thule pasují dobře. Koupil jsem je raději rovnou s příčníky, abych měl jistotu, že dobře budou pasovat.

... už jsem měl starostí kolem střešního nosiče až nad hlavu :evil:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mikimiki »

všimnul jsem si u některých kolegů na parkoviští, že nedodržují instalaci v prolisech lemu střechy a mají příčníky ve větší vzdálenosti než 610mm. já jsem se zatím držel prolisů, ale to byly pouze lyže. v létě plánuju box a to už mám celkem obavy :-k
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

mikimiki

Je pravda, že u těch originálních nosičů nabízených :hyu: byla instalace umístěna do prolisů - pečlivě jsem vyměřoval, ale u Thule vychází umístění předního příčníku do prolisů a ten zadní příčník má být umístěný 70 cm od předního - tzn. do prolisů už to nevyjde.

Takže pokud se majitel auta drží informací uvedených v návodu, pak při použití různých značek nosičů je umístění rozdílné :wink:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mikimiki »

taky mám thule a jsem s nimi velmi spokojen, spíš mi jde o to, že nevím jak by umístění mimo prolisy mohlo negativně působit třeba na konstrukci střechy nebo dveře a jejich těsnění. už vidím vyjádření pana strýčka jedličky při nějakém průseru "protože jste nepoužil originál příčníky do originál prolisů, nemáte nárok na záruku". :roll:
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

... originální příčník do prolisů mi poškodil auto a myslím si, že strýček Jedlička to poškození viděl na fotkách při mé reklamaci. :cry:

Nosič ať originální nebo Thule do prolisů stejně nezasahuje a posunutím o 10 cm (dle návodu výrobce nosiče) se autu nic nestane - těsnění určitě ne a nosnost střechy bude vyzkoušená od výrobce nosiče. Alespoň doufám :shock:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Máte už někdo zkušenost z přepravou kol na střeše u ix20 ... zde je má první zkušenost s nosiči kol na střeše :hyu: ix20 :wink:

Mám na střeše tři nosiče kol a musím konstatovat, že dávat kolo do nosiče umístěného uprostřed střechy je hóóódně náročné :evil: .

Auto je samo dost vysoké + výška střešního nosiče to přidá dalších pár centimetrů. Přístup k nosiči a přidělání kola do nosiče umístěného na střeše auta u okraje střechy je dobrý, ale na zvednutí kola a jeho vložení do nosiče umístěného uprostřed střechy je potřeba stát na špičkách a nejlépe ještě u chodníku. Měřím 180 cm a nedokážu si představit, jak bych dal kolo na střechu, být o pár cm menší ...
Pokud nejste vyšší než já a máte na autě tažné zařízení, tak jednoznačně doporučuji: pokud chcete vozit více než dvě kola, zakoupit nosič dozadu na tažný.
U mého předchozího autíčka Fiata Punto to bylo v pohodě, ale tady je těch pár centimetrů navíc sakra znát.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od enjoy »

Já teda když potřebuju dát něco na střechu(v podstatě dotěď pouze lyže),tak si otevřu dveře a stoupnu na práh a dá se..mám taky metr osmdesát.
Ale v tom,že bych kola vozil raději na zadních dveřích máš pravdu,kola na střeše vypadají úděsně.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Když dávám lyže na střechu do nosiče, tak stojím taky na prahu v otevřených dveří a je to potom v pohodě, ale s horským kolem nad hlavou jsem to prostě nedokázal - potřeboval bych někoho, aby mi pomohl držet rovnováhu. :D

Ty nosiče (http://nosice-kol.heureka.cz/thule-proride-591/galerie/) jak jsi doporučoval jsou super - bez nich by to bylo ještě horší.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od dedula »

[quote="PetrUL"]Když dávám lyže na střechu do nosiče, tak stojím taky na prahu v otevřených dveří a je to potom v pohodě, ale s horským kolem nad hlavou jsem to prostě nedokázal - potřeboval bych někoho, aby mi pomohl držet rovnováhu. :D

Pro fajnšmekry http://www.youtube.com/watch?v=IpP5R8soUK8

Ale je to otázka peněz. :shock: Já při své výšce 197 nemám problémy.d.
Naposledy upravil(a) dedula dne 06 kvě 2012, 12:21, celkem upraveno 1 x.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Odpovědět

Zpět na „ix20“