Střešní nosiče

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
horake
*
Příspěvky: 48
Registrován: 15 čer 2011, 07:41

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od horake »

Mám nový originál Hyundai příčníky. Už jsem tady četl, že se uchycují kov na kov. Myslíte si, že by pomohla nějaká izolace páskou, gumou. Máte s tím někdo osobní zkušenosti, Sem s nimi
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mmv »

když dáš pásku aby k něčemu byla musí mít alespoň 3 vrstvy, pak ale zase zmenšíš už tak žádnou mezeru mezi nosičem a rámem dveří, pak při jízdě a pohybu dveří, se ti nejspíš shrne černé olemování dveří výměna cca 1500/jedny dveře (mám už druhé nové), když budeš reklamovat a požadovat nějaké trvalejší řešení, tak dle doporučení dovozce se ti maník (dva maníci) pověsí na dveře a celé dveře (řekněme ohnou) - takto spasují s karoserií tak, aby byla mezi horním rámem dveří a karoserií dostatečná mezera, ... ano, funguje to, bohužel ale trpí estetika neb pak "ladné" křivky předních dveří nepokračují "ladnými" linkami zadních dveří :-( , je ale také možné, že se zrovna tvého auta tento problém týkat nebude, na salonu když stojí 2 auta s nasazeným nosičem, tak jedno problém mít bude zcela určitě, ale druhé má mezi rámem okna a "sametkou" viditelnou mezeru a tam si dovolím předvídat, že to bude v naprostém pořádku ](*,)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
horake
*
Příspěvky: 48
Registrován: 15 čer 2011, 07:41

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od horake »

Jak je máš moc dotaženy? nezanechávají stopy na karoserii, když jdou plech na plech?
Vlado D píše:Zdravím všetkých,

úplne som zabudol na môj sľub - napísať o praktických skúsenostiach s nosičmi Thule. Takže sa ospravedlňujem za meškanie a konštatujem, že nosiče sa:

1. Jednoducho skladajú a nastavujú.
2. Bezproblémovo montujú a demontujú.
3. Nezanechávajú škrabance.

Jediná nevýhoda je v tom, že pri rýchlosti nad 60 km/h sa ozýva tichúčke, ale počuteľné zavýjanie. Môže to však súvisieť s použitou rakvičkou.

Možno skúsim raz aj jazdu bez rakvičky. Potom napíšem, ako je to s vytím.


Teda ak nezabudnem... :mrgreen: :lol:
Zdenál49
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2015, 19:50

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Zdenál49 »

Pořídil jsem si jednoduchý nosič za mírnou cenu - pouze na příležitostnou přepravu dlouhého a lehkého nákladu:
http://allauto.cz/stresni-nosice-zahran ... 2010-.html
Stojky mají gumovou podložku a třmen do dveřního rámu je ocelový poplastovaný. Nosič není uzamykatelný, přitahuje se imbusovým klíčem. Při jízdě s nosičem, prázdným, nebo naloženým, se ozývá svist způsobený evidentně odhrnutím gumové lemovky na dveřích. Proto nosič po použití co nejdříve sundávám.
Jó, kdyby tak na náš vůz pasovaly hagusy...
Zdeněk
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Vlado D »

horake píše:Jak je máš moc dotaženy? nezanechávají stopy na karoserii, když jdou plech na plech?
Vlado D píše:Zdravím všetkých,

úplne som zabudol na môj sľub - napísať o praktických skúsenostiach s nosičmi Thule. Takže sa ospravedlňujem za meškanie a konštatujem, že nosiče sa:

1. Jednoducho skladajú a nastavujú.
2. Bezproblémovo montujú a demontujú.
3. Nezanechávajú škrabance.

Jediná nevýhoda je v tom, že pri rýchlosti nad 60 km/h sa ozýva tichúčke, ale počuteľné zavýjanie. Môže to však súvisieť s použitou rakvičkou.

Možno skúsim raz aj jazdu bez rakvičky. Potom napíšem, ako je to s vytím.


Teda ak nezabudnem... :mrgreen: :lol:

Nosiče doťahujem "přiměřeně", takže mi doposiaľ za jazdy rakvička s nosičom neodplachtila. :)

Tento typ nosiča má poplastované tie časti úchytiek, ktoré sa dotýkajú karosérie. Takže nedochádza ku kontaktu s plechom a nemám žiadne stopy na laku.

Pri pohľade na môj pôvodný príspevok som si pripomenul problém akustických efektov, čiže meluzínové zvuky pri vyšších rýchlostiach. Takže tieto produkuje aj samotný nosič bez rakvičky. Ak som to už napísal a opakujem sa, tak sorry. Skleróza si nevyberá...
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Uživatelský avatar
Des_Moines
Příspěvky: 7
Registrován: 28 dub 2014, 16:54
Bydliště: Prostějov

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Des_Moines »

Zdar, jak řešíte vodu, možná lepe řečeno kondenzaci vody v rámu dveří? Přijde mi že nosič moc ohrnuje těsnění a tím ohrnutým místem se voda dostane dovnitř. Sice ji není nijak závratně mnoho, ale pro klid duše že udělám maximum :lol: ..
IX20, 1.4
Elwanelyn
*
Příspěvky: 60
Registrován: 16 kvě 2017, 18:33

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Elwanelyn »

Už jen kvůli tomu, mám chuť hyundai ix20 prodat a pořídit si hyundai i30 kombi, ještě tu starou. Ale akčnější nabídku na ní už asi nedají co bylo dříve :(
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od BouHou »

Zdravím,
dle vašich zkušeností jsem si pořídil nosič THULE, snad to bude všechno sedět. Narazil jsem ale na to, že v manuálu THULE uvádějí, že nosnost je pouze 50kg včetně hmotnosti nosiče. V tech. specifikaci našeho vozu ale uvádějí nosnost střechy 70kg, jak to je? Řešil jste to někdo?
Kdybych chtěl hodit na střechu 3 kola (cca po 15 kg), tak se do 50 kg i s nosičema určitě nevejdu. Díky.
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Vlado D »

BouHou píše:Zdravím,
dle vašich zkušeností jsem si pořídil nosič THULE, snad to bude všechno sedět. Narazil jsem ale na to, že v manuálu THULE uvádějí, že nosnost je pouze 50kg včetně hmotnosti nosiče. V tech. specifikaci našeho vozu ale uvádějí nosnost střechy 70kg, jak to je? Řešil jste to někdo?
Kdybych chtěl hodit na střechu 3 kola (cca po 15 kg), tak se do 50 kg i s nosičema určitě nevejdu. Díky.

Ja by som sa s nejakým kilogramom hore - dole nejako zvlášť netrápil. Každé leto mám plnú rakvičku (tú, čo je na fotke môjho auta) pri ceste do Chorvátska a doteraz som nemal žiadny problém. Pravda je, že som obsah rakvičky nikdy neprevažoval, ale skoro isto mala cez 50 kg.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od BouHou »

Ahoj,
diky za odpoved. Je to pravda, ty kila asi opravdu moc hrotim :)

Ted ale resim jinou vec, jelikoz zacina lyzarska sezona, tak se koukam po stresnim boxu. Hodne se mi libi THULE PACIFIC 500, protoze je dostatecne dlouhy i na bezky - hlavni pozadavek.

Zajimalo by me, jak na nasich ix20 sedi, hlavne jestli pujdou otevrit pate dvere. Mate nekdo zkusenost? Pripadne i fotku, jak to esteticky vypada? :P

Diky
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od vorlajz »

Asi budeš muset mrknout do manuálu (či technických parametru) boxu... protože skutečně by mohl nastat problém s otevřením pátých dveří... já jsem zatím na lyže místo boxu koupil od Thule držák na 4 páry lyží... box zatím nepotřebuji.

Jinak váhu jsem taky nehrotil... vozík jsem normálně 4 kola a nebyly to zrovna nějaký lehký závodní biky... :wink:
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od BouHou »

No já jsem o samostatném držáku na lyže taky uvažoval, ale box mi přijde praktičtější, můžu ho použít i v létě na dovču. Zatím se nám do zavazadlového prostoru vždy vše vešlo, bylo to ale o fous :-D
No kdyby měl někdo zkušenost s tím boxem, jak to rozměrově vychází, byl bych moc vděčný....
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od BouHou »

Tak jsem to včera měřil a vyjít by to mohlo, ale bude to tak tak... Jenom bude od začátku předního skla box přečuhovat cca 59 cm, není to už docela dost?
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od BouHou »

Kdyby někdo řešil podobný problém, tak THULE Pacific 500 se na IX20 vejde v pohodě (s příčníky THULE Wingbar). Páte dveře jdou otevřít a i když box v předu maličko přesahuje nad čelní sklo, tak z pozice řidiče ho vůbec nevidím (takže nebrání ve výhledu).

Jenom pán v obchodě říkal, že když box takto přečnívá před čelní sklo, tak to může na dálnici při vyšších rychlostech víc hlučet. Taky i při mých 180 cm musím do boxu koukat na špičkách :-) ....ale to by bylo asi u každého boxu, když máme vyšší auto.

Navíc to ani nevypadá esteticky nijak zle, měl jsem obavu, že to bude neuměrně velké vzhledem k menšímu autu, ale posuďte sami z fotky.
Přílohy
box.jpg
box.jpg (103.34 KiB) Zobrazeno 4549 x
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
Uživatelský avatar
sosacek
Příspěvky: 8
Registrován: 05 dub 2017, 16:47
Bydliště: 51741

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od sosacek »

Není co řešit - jo, značka 600Kč
Přílohy
IMG_2.jpg
IMG_2.jpg (154.93 KiB) Zobrazeno 4402 x
IMG_1.jpg
IMG_1.jpg (153.39 KiB) Zobrazeno 4402 x
Odpovědět

Zpět na „ix20“