Střešní nosiče

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od vorlajz »

no tak to je dost na hovno... to uznávám... to by měli pořešit... takže zlatý hagusy... hm...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Vlado D »

Ctení kolegovia,

vlastním Hyundai ix20 2 mesiace a onedlho sa chystám ísť s rodinou (4 dospelé osoby) do Chorvátska. Batožinový priestor vzhľadom na 3 ženy :) nestačí, takže prichádza na rad rakvička, ktorú používam úspešne už viac ako 10 rokov.

Samozrejme som najprv uvažoval o "low endových" lacných nosičoch, ale potom ma vyplašili informácie ich vlastníkov o poškriabanom laku, nemožnosti zavrieť dvere a pod. Takže nakoniec som sa rozhodol pre kompromis a síce som si kúpil najlacnejší kovový nosič Thule. Včera som ho zhruba 1,5 hodiny skladal podľa návodu a potom som ho v rámci Suvorovho hesla o cvičisku a bojisku skúšobne pripevnil na auto.

Ak porovnám doterajšie "no name" nosiče (Škoda Forman, Fabia, Renault Thalia, Renault Megane) tak musím konštatovať, že investícia do značkového sa mi oplatila. Ťažko sa to vysvetľuje, ale tento nosič vrátane návodu na jeho zloženie a inštaláciu je prepracovaný do posledného detailu. A vyzerá to tak, že aj použité materiály sú podstatne kvalitnejšie, ako u konkurencie.

Možno ste nadobudli dojem, že som platený agent fy Thule. To nechám na vašom posúdení, ale v tomto prípade by som s čistým svedomím odporučil všetkým, ktorým sa nezrúti rodinný rozpočet pre ca 90 Euro, aby sa držali okrídleného príslovia, že "Nie sme tak bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci".

Vlado.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mmv »

:-) Vlado, my sme ale kupovali originál [-X vypadá že dokonce 2x originál , za 1. chjondééé a za 2. zřejmě thule (thule se znakem chjondééé) :cry: :cry:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Vlado D »

mmv píše::-) Vlado, my sme ale kupovali originál [-X vypadá že dokonce 2x originál , za 1. chjondééé a za 2. zřejmě thule (thule se znakem chjondééé) :cry: :cry:
Pravdu povediac, vôbec mi nezáleží na tom, či mám nosiče Thule, alebo Tuleň :lol:

V mojom príspevku som chcel poukázať na veľký rozdiel medzi predchádzajúcimi nosičmi a značkovým výrobkom. Až sa vrátime z Chorvátska, tak môžem napísať o skúsenosti s nimi vrátane prípadného negatívneho pôsobenia na lak strechy.


P.s. Tieto konkrétne som objednával pre ix20 a sú určené pre ix20 a Vengu. Zvolil som si cenovo najprístupnejšie kovové s obdĺžnikovým prierezom (stačia mi, lebo ich použijem tak 2x do roka).
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od PetrUL »

Vlado D píše:
mmv píše::-) Vlado, my sme ale kupovali originál [-X vypadá že dokonce 2x originál , za 1. chjondééé a za 2. zřejmě thule (thule se znakem chjondééé) :cry: :cry:
Pravdu povediac, vôbec mi nezáleží na tom, či mám nosiče Thule, alebo Tuleň :lol:

V mojom príspevku som chcel poukázať na veľký rozdiel medzi predchádzajúcimi nosičmi a značkovým výrobkom. Až sa vrátime z Chorvátska, tak môžem napísať o skúsenosti s nimi vrátane prípadného negatívneho pôsobenia na lak strechy.


P.s. Tieto konkrétne som objednával pre ix20 a sú určené pre ix20 a Vengu. Zvolil som si cenovo najprístupnejšie kovové s obdĺžnikovým prierezom (stačia mi, lebo ich použijem tak 2x do roka).
Vlado myslím si, že příspěvky v tomto vlákně nemají určitě nikoho strašit a zrazovat od pořízení střešních nosičů ... :wink:

Většině z nás je asi stejně jako tobě jedno, jestli mají nosiče značkové nebo neznačkové.

Moje první nosiče byly originál z autosalonu :hyu: (měli i logo :hyu: ) - na autě vůbec neseděly a poničily mi polepy na dveřích (reklamace úspěšně vyřešena - nosiče vráceny a polepy opraveny). O svých problémech s nosiči jsem v tomto vlákně již psal a někde tu budou i fotky.

Nynější Thule sedí lépe, ale pořád to není úplně ideál.

Problém není v nosičích (značkové X neznačkové), ale v autě - v malé mezeře mezi střechou a dveřmi.

Přesto všechno nosiče na auto pravidelně dávám, protože je potřebuji ...
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mmv »

:-) asi tak nějak, :-)

... nosič na auto dávám, ale před použitím přelepím v místě styku dveřní polep polepem vlastním, po 50 Km je vlastní polep krabatej :-(, musím se dokopat do servisu, jsem tam na to předběžně objednán :-(
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
martin2422
Příspěvky: 9
Registrován: 01 říj 2011, 10:00

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od martin2422 »

Zdravím,

má niekto skúsenosti so strešným nosičom CAM pre ix20, konkrétne ma zaujíma kvalita (hrdzavie?) a ako "sedí" na aute. Po tom, čo som prečítal toto fórum, originálne nosiče Hyundai som vylúčil a uvedený CAM je oproti THULE o cca 100 euro lacnejší. Prípadne poraďte, aká iná značka sa Vám osvedčila.
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od vorlajz »

budu prodávat nosiče Thule na i30 CW první generace... buď jen patky nebo i patky s příčníky :)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od mmv »

se obávám, že takový sou nám k ničemu :-(
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od vorlajz »

to asi ano... já jsem si blbec před tím nevšiml, že jsem v ix20 :(
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Vlado D »

Zdravím všetkých,

úplne som zabudol na môj sľub - napísať o praktických skúsenostiach s nosičmi Thule. Takže sa ospravedlňujem za meškanie a konštatujem, že nosiče sa:

1. Jednoducho skladajú a nastavujú.
2. Bezproblémovo montujú a demontujú.
3. Nezanechávajú škrabance.

Jediná nevýhoda je v tom, že pri rýchlosti nad 60 km/h sa ozýva tichúčke, ale počuteľné zavýjanie. Môže to však súvisieť s použitou rakvičkou.

Možno skúsim raz aj jazdu bez rakvičky. Potom napíšem, ako je to s vytím.


Teda ak nezabudnem... :mrgreen: :lol:
Naposledy upravil(a) Vlado D dne 07 dub 2015, 00:06, celkem upraveno 1 x.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od vorlajz »

Vlado... Jaké mas pricnily a rakvicku mas pripevnenou v T drazce?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
miche
*
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2011, 08:05

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od miche »

Vlado D píše:Zdravím všetkých,

úplne som zabudol na môj sľub - napísať o praktických skúsenostiach s nosičmi Thule. Takže sa ospravedlňujem za meškanie a konštatujem, že nosiče sa:

1. Jednoducho skladajú a nastavujú.
2. Bezproblémovo montujú a demontujú.
3. Nezanechávajú škrabance.

Jediná nevýhoda je v tom, že pri rýchlosti nad 60 km/h sa ozýva tichúčke, ale počuteľné zavýjanie. Môže to však súvisieť s použitou rakvičkou.

Možno skúsim raz aj jazdu bez rakvičky. Potom napíšem, ako je to s vytím.


Teda ak nezabudnem... :mrgreen: :lol:
Já přidám zkušenost s Thule. Vše funguje jak má, nikde se nic neničí. Ale ten hluk je strašnej, letos jsem jel do Itálie s boxem a zkusil utěsnit starou karimatkou ty díry co jsou mezi plechem a karosérií a je to mnohem lepší, má to logiku, ve větší rychlosti se ty škvíry chovají jak píšťala.
Hyundai IX 20, Sienna Orange - 1.4/66kW Tricolor 2011
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Vlado D »

vorlajz píše:Vlado... Jaké mas pricnily a rakvicku mas pripevnenou v T drazce?
Mám tento typ nosiča:

http://www.autonosice.sk/stresny-nosic/ ... -1584_4034

Rakvičku nemám v T drážke, je prichytená "klasicky" držiakom v tvare U so závitmi na koncoch.

Stačí to takto?
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od vorlajz »

aha ... já mám ty WingBar... ty jsou super, ale musí být ta T drážka utěsněná tou páskou, jinak to hvízdá už kolem 70 - 80 km/h... ale ty máš klasický příčníky, s těmi nemám zkušenost... :(
Přílohy
WP_20150124_14_12_21_Pro.jpg
WP_20150124_14_12_21_Pro.jpg (102.92 KiB) Zobrazeno 5469 x
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „ix20“