Střešní nosiče

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od pepe pedro »

to nechápu!Bud kolo nebo auto :lol:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Reklama
 

martinz924
Příspěvky: 1
Registrován: 19 led 2019, 09:00

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od martinz924 »

Ahoj , máte někdo zkušenost s těmi držáky hakr je to dostačující pro použití párkrát do roka případně jaký jiný příčník poměr cena /výkon hliník s T drážkou
díky
pifík
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2019, 18:45

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od pifík »

Ahoj všem. Po zkušenostech s nosiči Hakr, které jsem koupil, bych doporučil připlatit cca 1200Kč a koupit Thule, s Fe tyčemi se dají koupit cca za 4200Kč. Hakr stál 3000Kč, za tu cenu má již Al tyče s drážkou pro uchycení příslušenství pomocí T šroubů. Bohužel již při montáži na auto se tyče vlivem utažení držáků mají tendenci prohýbat. Doporučený utahovací moment výrobcem - 6Nm je bez momentového klíče těžko odhadnutelný.( Thule má přímo v patce integrován momentový klíč, takže by jste neměli utáhnout ani málo ani moc) Přesto si myslím, že jsem utáhnul patky spíš méně, pokud utahujete větší silou- o to víc se tyče budou prohýbat. Dále nemilým překvapením je hlučnost nad cca90Km (přestože Al. příčníky mají oválný tvar a všechny drážky jsou precizně překryty těsnící lištou) dá se to řešit ,,korektorem proudění vzduchu", což jsou vlastně malá nalepovací křidélka , která se lepí zespod přední tyče (viděl jsem na několika vozech a také na nosičích různých výrobců, ale zatím nemám osobně vyzkoušeno) Hlučnost je asi způsobena obtékáním vzduchu u konkrétního vozidla, ale konkrétně na mé IX20 od nějakých 90Km/hod prostě dost obtěžující záležitost(na předchozím Puntu s noname nosiči jsem prakticky nevěděl , že na střeše jsou) S namontovaným boxem je hluk asi poloviční než se samotným nosičem.
Takže pokud je nepotřebujete -sundat a nejezdit s nimi. Upevňovací segmenty už na hranách slabounce reznou(jsou potaženy nějakým plastovým povrchem -přesto mi drobně poškrábaly karoserii, ale to bude asi mou nešikovností při nasazování) Tolik moje zkušenosti. Výrobců na trhu je spousta, je to otázka osobních preferencí. Žádně nosiče asi nebudou vyloženě špatné, pokud mají potřebné certifikace. Je to samozřejmě také otázka peněz. Osobně už bych asi koupil opravdu Thule, i když jsou dražší. Nevím co za kolik nabízí přímo Hyundai jako značkové, možná by stálo za optání přímo na salonu.
vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od vladyk »

zakupene a vyskusane thule s wingbar tycami ... je to meluzina ... ked som vykladal prvy bike na strechu (na parkovisku obchodneho centra) asi som vyzeral dost zufale lebo mi nejaky dobrodinec prisiel na pomoc ... nuz dobry clovek este nevymrel
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
Odpovědět

Zpět na „ix20“