1. servisní - garanční - prohlídka

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od kyrmon »

Chasnik: Tak to bych chtěl taky zažít :mrgreen:, za rok mám v soukromým 15k a nestačím dolévat :mrgreen: Si někdy spočítám spotřebu vody do ostřikovače na 100km :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Reklama
 

neturbo
*
Příspěvky: 49
Registrován: 14 bře 2016, 19:47

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od neturbo »

petzl62 píše:Cena,kterou bych nebyl ochoten akceptovat,ale to je volba každého z nás.
Jen bych potřeboval vysvětlit tu kapalinu do střikovače.To jako od července do cca listopadu vydržíš s jednou nádržkou a ještě ji na zimu vytáhneš a nahradíš :shock: :shock: :shock: :?:
To fakt nechápu. :roll: :? 8-[
Úplne normálne. Auto je garážované, ale každý deň dochádzam do roboty a okno si umývam často a ručne. Mám už druhým rokom orginál stierače a stierajú perfektne. Kvapalinu používam cez leto výnimočne, hlavne iba v zime. U nás pri firme na sklo napadá za deň/dva hodne drobného bordelu. Tiež nepoužívam cez zimu škrabku. Nechcem si doškrabať okno. Autá stojace celoročne na parkovisku sa tomu niekedy nevyhnú, ako tak pozerám na tie sklá. Ani roztieranie nečistôt a drobného bordelu určite nepomáha. :-k
Uživatelský avatar
Kunyak
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 úno 2018, 11:53

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Kunyak »

Zdravím, takže dnes proběhla 1 garančka - Hyundai Rýmařov.

Najeto 9700 km, kontrola klimatizace,výměna filtru klimatizace,olej + nový olej. filtr + olej. těsnění,výměna vzduchového filtru a prohlídka karoserie,čas prohlídky 2,5 hod a cena 4182 kč. Já osobně jsem s cenou spokojen. Telofonicky objednám a cena byla slíbená do 5000 kč, volal jsem i do Hyundai Olomouc a tam mi byla slíbená cena do 7000 kč,takže volba kam jet byla jasná. Pití i kafíčko mi bylo dopřáno zdarma :wink:

Celkem mě překvapila spotřeba při zpáteční cestě domů viz.foto ... 47 km z Rýmařova do Postřelmova =D> jinak celoroční spotřeba mám 6,8 L/100 km.

http://www.imagehosting.cz/?v=201902tst.jpg
Hyundai 1.4 CVVT 66 kw -TRIKOLOR - MICRON GREY
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od pepe pedro »

No je dost :)
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
PetrR
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2017, 19:36
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od PetrR »

Tak i druhá garanční prohlídka nakonec v Hyundai centru Praha na Českobrodské, kde jsem auto kupoval.
Najeto 16 000km, cena prohlídky 3 4700 Kč.
Výměna olejového filtru, olej vlastní.
Výměna brzdové kapaliny
Výměna chladící kapaliny
Prohlídka karoserie

Kvůli nízkému nájezdu kilometrů jsem odmítl výměnu vzduchového filtu, filtru klimatizace a zapalovacích svíček. Přejímací technik to zapsal do servisní knížky s tím, že to má vliv na záruku. To samé u dodaného oleje. :roll:

Čas na dílně cca 1,5h.
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od pepe pedro »

To zapisují furt.Zatím nijaký problém.Už 8let,druhé auto
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od pekoz »

Filtry klimatizace a sání si měním pořád sám (bez ohledu na km 1x ročně). Olej jsem si donesl myslím 2x.
Svíčky sami doporučili kvůli nízkému nájezdu zbytečně neměnit, prostě že to máme přistavit až to dojedeme.
Nic nezapisovali.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od forman »

Dnes proveden 1 roční servis v Hyundai H. Králové
Najeto 14120km cena 5040.-Kč veškerý materiál dodávali oni.
Se servisem jsem velice spokojen, velice příjemné a vstřícné jednání vč. kafíčka
Objednán jsem byl na 15 hodinu a hotové auto vč.umytí a vyčištění jsem přebíral v 17:10 hod
Vše bylo Ok. Výhrady neměli vůbec k ničemu.
Přední parkovačky - LED
Zadní osvětlení SPZ - LED
Osvětlení kufru - LED
Osvětlení kabiny - LED
Vlastní couvací senzory
Vlastní montáž couvací kamery
Vlastní montáž pořádného klaksonu - Siréna Nautilus 120db

Faktura a fotky ZDE
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od TheCory »

Tak to je super cena, to se mi snad i vyplatí tam dojet z Kladna :lol: (mám to cestou na Moravu)
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Tak to je super. Na druhou prohlídku ti snad dovoli si prinest vlastní olej. Kabinovy a vzduchovy filtr si men sam. To jsou další usetreny peníze. Led na prohlídce nikoho nezajimaji. Jinak je tomu na STK( co mas v interieru a nebo kufru nikoho nezajima ani tady)

PS: jen pro porovnani. Cena me 4. garancni prohlídky vysla na 3190 Kc a 5. poslední na 1980 Kc. Takze si udelejte predstavu o cenách servisu. Kafe at si klidne nechaji :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od forman »

A proč bych si měl nosit vlastní olej a filtry ? A ještě si je měnit sám?? Já osobně si dovedu představit využití svého volného času jinak a líp než se válet pod autem. :D/ :D/
Lhal bych,kdybych tvrdil,že mě to dříve nebavilo, ale teď mě to už nebaví a auto beru jako spotřební zboží.
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Protože pak bys místo 5000 platil třeba polovinu. Vymenit filtry zvladne každý během minuty. Nehlede na ceny onoho spotřebního zboží :D

Pokavad nekoho bavi se nechavat dobrovolne oškubavat a vyhazovat peníze za nic oknem a ještě si to pochvalovat ....každého věc :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od forman »

Platit třeba o polovinu míň??
A kde je potom započítaný můj čas strávený někde v křesle hledáním na netu kde a za kolik koupím olej,filtry. Na ceně možná něco ušetřím, ale stále je tam ten čas strávený hledáním a potom vlastní výměnou zmíněného výhodného zboží. Nevyjde to potom v podstatě na jedno??
Je to jako, když člověk ujetej na reklamních letácích jezdí po městě od jednoho nákupáku k dalšímu a vyzobává zboží o pár kaček levnější. Potom přijede domů schvácený , s příjemným pocitem, jak dneska zase ušetřil, ale zapomíná započítat ten svůj volný čas a náklady na provoz vozidla ,kterým to martirium absolvoval. #-o
Někdo,kdo se rád hrabe ve svém miláčkovi, to smysl má. Má pocit že ušetřil, ale já ten čas raději strávím líp po svém. A v tom jsme každý jiný , zaplať bůh. :)
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Přejímací technik to zapsal do servisní knížky s tím, že to má vliv na záruku. To samé u dodaného oleje
At si tam píše co chce. Dle vyjadřeni z centraly :hyu: se musí dodržet pouze dana specifikace výrobce. Pouze tím Hyundai podminuje záruku. Jinak je to pouze zalezitosti a danou zákaznickou politikou toho onoho daného servisu. Je to jen straseni, ze prijdes o záruku. Neprijdes. Nektere servisu toto neumoznuji, protože by si pak nemohli tolik napočítat. 4 litry oleje sezenes kolem 500 - 600 Kč. V servisu te napočítají něco kolem 1200.

Na garancni prohlídku sem si nosil vždy svoje věci, abych mohl pouzit kvalitatnivne lepsi věci bud za stejnou a nebo ještě lepsi cenu ( svicky, prevodovy olej, motorovy olej,chladici kapalinu, brzdovou kapalinu, filtry). Ale je fakt, ze mam sve auto asi o trochu vic rad a neberu ho jen jako spotrebni věc. Tak sem se mu vždy snazil dat o něco vic.
vlastní výměnou zmíněného výhodného zboží

Kabinovy filtr vymeni každý do minuty. Uspora znacna
Vzduchovy filtr je vymenen snad do 30 vterin. Uspora ještě vetsi.

Tady se ale nebavime o usporach v rozmezi desetikorun a nebo dvou stovek, ale kdyz se to secte uz tisicu korun.

Ja to chápu, ze někdo na to nemá cas a nebo ho to nebavi. Každý by ale mel znat sva prava nenechávat se oškubávat jako 90% ovci u České sporitelny. Jinak jak jsem psal každého věc.

Jsou toho zde na foru napseneho hodne ohledne prohlídek, zaruk, atd... kdo chce, informace si najde.

PS: to není nic ve zlem...jen pratelska rada
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od pepe pedro »

Dělám to taky tak.Olej svůj,filtre si mením sám,tvrdili mě,že je to konstukční zásah do vozidla.Před pár roky jim to nevadiloi.práce na 5min.Nikde nejezdím,materiál objednávam z domu.
Nechat se škubat jak kuře?To se mi nechce.Auto taky nestálo 5kčNěkdo má pěnez,že neví co s nima.A prodražené kafe nepiju! :D
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Odpovědět

Zpět na „ix20“