1. servisní - garanční - prohlídka

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JoDo »

A disky: plech asi á 1500,00, hliník á 2000,00 a výše. Takže to je o penězích.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krahulec22
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2015, 18:08

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Krahulec22 »

Zdravím pánové :) Rád bych obnovil téma, respektive aktualizoval. Mám ix20, 1.4i, v květnu to bude rok, kdy jsem auto pořídil a tak jsem se objednal na 1. servisní prohlídku. Jak jsem si pročítal tohle vlákno, uvědomil jsem si, že s výměnou oleje a filtru v autorizáku to nebude žádná sranda. Mám známého v servisu Škodovky a to co slyším, jak se co provádí, mě doslova děsí. Každopádně mám strach, aby byl olej vůbec vyměněn, případně trošku důkladně a aby byl použit nový filtr atd. Proto jsem chtěl dát auto na prohlídku, ale olej a filtr si nechat vyměnit u svého známého mechanika.

Zavolal jsem tedy k Domanskému a zjistil jsem velmi zajímavé věci. Psali jste tady, že vás první prohlídka vyšla cca. na 2 500 Kč. Jenže mě byla sdělena částka kolem 5 tisíc Kč s tím, že se musí udělat tyto úkony: výměna oleje, olejového filtru, kabinového filtru, geometrie, kontrola vstřiků, diagnostika atd., přičemž nejvíc mě zaskočil polymér karoserie, který stojí 500 Kč. Na dotaz, zda něco z těchto úkonů můžu vynechat mi bylo řečeno že nikoliv (ani ten polymér), že to je v servisních podmínkách Hyundai a tím pádem bych přišel o záruku.

Olej si samozřejmě nemůžu nechat vyměnit nikde jinde než v Hyundai, protože bych přišel o záruku na motor, můžu si jen dovést vlastní olej. Teď je otázka, jestli mi ho tam vůbec dají :)

Chci se zeptat, zda máte zkušenost s prohlídkami v roce 2016 a zda po vás chtěli udělat všechny tyto uvedené úkony, případně, kolik jste platili a jak jste se servisem spokojeni? Díky :)
Hyundai ix20 (2015) - Trikolor 1.4i - White (Hjundéé)
Peugeot 307 (2002) - 1.6i - Blue Metalize (Pažout)
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od bask »

Mám zkušenost pouze s jediným prodejcem, Hyundai HB, Pardubice (dříve Korecar), spokojenost zcela normální pokud se o spokojenosti dá mluvit, nicméně prostě je to nejblíž a myslim že udělaj to co ostatní. Min. týden jsem byl na garančce po 4 letech, vzpomínám že na první garančce mi dělali i geometrii, od té doby ne, polymer karoserie nikdy :) a rok co rok platim kolem 4-5 tis (vč. oleje, vlastní neberou...), každý rok je něco k tomu, vloni svíčky, letos seřízení brz + nová brzdovka. No, budu rád až tam za rok budu naposled a pak přejdu k jednomu velmi spolehlivýmu garážistovi, takže asi tak. No včera jsem byl na STK, takže dalších 1200,- + ještě vícenáklady na promptní sundání poklic (v tom dešti se mi s tím nechtělo mordovat) a jak jsem zjistil, dneska je STK hlavně o fotografování...no comment.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od airwaves »

STK je opravdu směšná administrativní záležitost. Emise měří stále ve stoje auta, takže nic. Jedeme dál. O bezpečnostních systémech vozu zda fungují nemají tuchy. Jak auto zvládá losí test ? Naprostá ukázka buzerace a okrádání obyvatelstva. Co pak za hulící a smrdící střepy po česku jezdí no koment.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Krahulec22
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2015, 18:08

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Krahulec22 »

bask píše:Mám zkušenost pouze s jediným prodejcem, Hyundai HB, Pardubice (dříve Korecar), spokojenost zcela normální pokud se o spokojenosti dá mluvit, nicméně prostě je to nejblíž a myslim že udělaj to co ostatní. Min. týden jsem byl na garančce po 4 letech, vzpomínám že na první garančce mi dělali i geometrii, od té doby ne, polymer karoserie nikdy :) a rok co rok platim kolem 4-5 tis (vč. oleje, vlastní neberou...), každý rok je něco k tomu, vloni svíčky, letos seřízení brz + nová brzdovka. No, budu rád až tam za rok budu naposled a pak přejdu k jednomu velmi spolehlivýmu garážistovi, takže asi tak. No včera jsem byl na STK, takže dalších 1200,- + ještě vícenáklady na promptní sundání poklic (v tom dešti se mi s tím nechtělo mordovat) a jak jsem zjistil, dneska je STK hlavně o fotografování...no comment.
Jo to já jsem právě taky objednán v Pardubicích v HB :) Ale volal jsem k Domanskému, protože kdybych se začal pídit po těhlech informacích v Pardubicích, kdo ví co by mi pak s autem provedli, respektive spíš neprovedli :D No asi mi nezbývá než se smířit s touhle cenou, protože jakmile bych si nechal olej udělat jinde a něco se stalo s motorem, tak mám smolíka :)
Hyundai ix20 (2015) - Trikolor 1.4i - White (Hjundéé)
Peugeot 307 (2002) - 1.6i - Blue Metalize (Pažout)
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od airwaves »

Smolíka by jsi s motorem neměl. Jen by jsi musel doložit nějakým věrohodným způsobem nákup předepsaného oleje a filtru asi u soudu kdyby se cukali. Doporučuji zakoupit větší balení nejlépe přímo od importéra na fakturu osobně převzít. Výměnu si klidně zapiš do servisky sám serviska i auto je tvoje! Záruka je 5 let BEZ OMEZENÍ !!!!!!!!!!!! Největším nepřítelem jakékoliv církve je poznání. A víte co je největším nepřítelem servisů :hyu: ? :D :D :D :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

Ja Ti taky reknu jen to, ze v pohode muzes vzit auto na garancni/servisni prohlidky do jakehokoliv servisu, i mimo :hyu:. Zaruka na to neni ani ze zakona nemuze byt vazana a to plati v celem EU. Pkud mas nejaky servis, kteremu veris, tak mu sver prohlidku - v servisni knizce (nebo v navodu?) mas presne popsane, co se musi u te-ktere prohlidce udelat, je tam uvedeny, jaky olej se muze pouzivat, specifikace kapalin a vseho, co se specifikovat muze. Pokud Ti servisak tyto specifikace dodrzi, udela vsechny ukony, zapise mista (ne)poskozeni laku a vsechno Ti popise na fakturu (nebo ze byla udelana prohlidka podle navodu k vozidlu...), tak Ti nemohou odmitnout zadnou zarucni opravu s tim, zes nedelal prohlidku u aut. servisu.
Jen zarucni opravy zdarma se musi delat u autorizovane opravny, kdyz Ti neco vymeni/opravi nekdo jiny, tomu to nikdo neproplati.
spid05
*
Příspěvky: 27
Registrován: 02 dub 2015, 09:21
Bydliště: Rychvald

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od spid05 »

Tak ja byl nedavno na 1 garanční prohlídce. Platil sem necelých 4000.- se vším. a to sem si stěžoval na tlumiče :) . po tydnu sms. že mají nachystane tlumiče na vyměnu. Aniš by něco na garančce řekli. jiš sou v zaruce vyměneny :D
ix20 1.4 CVVT Trikolor 3/2015
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Já platil za 3 garancku v aut. servisu 2360 Kc. Kdybych nemenil palivovy filtr( diky malému najezdu byla moznost menit az pristi rok, ale stejne bych tomu neutekl, tak jsem se ho rozhodl vymenil uz letos), tak bych si odecetl ještě 1038 Kc a celkova cena by byla cca 1200Kc 8) Ještě někdo chce tvrdit, že aut. servisy jsou predrazene?
Ano jsou, ale jen některé
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Robot12
*
Příspěvky: 58
Registrován: 01 pro 2015, 08:06

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Robot12 »

A o jaký servis šlo? :)
Uživatelský avatar
Krahulec22
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2015, 18:08

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Krahulec22 »

Alf6 píše:Já platil za 3 garancku v aut. servisu 2360 Kc. Kdybych nemenil palivovy filtr( diky malému najezdu byla moznost menit az pristi rok, ale stejne bych tomu neutekl, tak jsem se ho rozhodl vymenil uz letos), tak bych si odecetl ještě 1038 Kc a celkova cena by byla cca 1200Kc 8) Ještě někdo chce tvrdit, že aut. servisy jsou predrazene?
Ano jsou, ale jen některé
Já netvrdím, že jsou předražené. Jen mi prostě byla oznámena částka kolem 5 tisíc Kč, proto mne zajímalo, zda máte stejné zkušenosti. Také by mě zajímalo, kde jsi byl? :)
Hyundai ix20 (2015) - Trikolor 1.4i - White (Hjundéé)
Peugeot 307 (2002) - 1.6i - Blue Metalize (Pažout)
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od bask »

Čoveče Alfe nechci bejt detailista, ale když už to počítáš, tak mě to nevychází zrovna na 1200,-, je to dokonce přes 1300,-.
A že autorizáky značek jsou předražený, to jsou, za tím si stojim, jak říkával tchán - otevřou kapotu a už je to pětikilo...
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Zas tak moc se v ty cene nestourej. Koruna sem, koruna tam. Je to uz detail v porovnání s tím, co jsem platil při první garancni prohlídce. Olej sem si prinesl vlastní( usetreno cca 1800Kc).
Proste se slo na cene domluvit. Slo o Hyundai Fischer. Budu tam jezdit i po zaruce. Tech 50 km se mne vyplatí a navíc jsou tam velice vstricní 8) A to v cene byla i vymena brzdovky.Taky jsem si donesl vlastní.
Tim nechci rict, ze když tam prijede někdo jinej, tak bude mit stejnou cenu...to urcite ne :mrgreen:

Predesly servis byl predrazenej, svůj olej jsem si prinest nemohl. Tam uz nikdy. Za me Hyundai Fischer palec hore 8) A to tam jezdi i lidi z Prahy a Plzne
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
dedekb57
*
Příspěvky: 11
Registrován: 03 pro 2015, 10:37

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od dedekb57 »

Jen abys je nepřechválil :D
Zdravím,
prohlídka dle manuálu (navíc kontrola a dotažení rozvod.řetězu), doplnění chlad. kap., celkový čas 2 hod.(osobní přítomnost celé prohlídky). Autorizovaný budějovický servis požadoval za prohlídku 7049,-Kč vč. Dph!! (za STK+Emise chtěli 1550,-!!) - tu jsem udělal za 680,- + 250,- Kč na Rudolfovský v učňáku - doporučuji všem v okolí Č.Budějovic!! :wink: =D>
Spokojený vlastník IX 20 1,6 benzin
faktura ze IV.garančky


Přílohy:
Preis.jpg
Preis.jpg [ 117.41 KiB | Zobrazeno 349 krát ]
Uživatelský avatar
Krahulec22
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2015, 18:08

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Krahulec22 »

Tak se tedy s vámi podělím o svoji zkušenost. Včera jsem dal auto do servisu HB Pardubice a zaplatil jsem 3 500 Kč. Byla v tom výměna oleje, olej. filtru a pylového filtru. Vzducháč a všechno ostatní mi nechali s odůvodněním, že to mám v dobrém stavu a vzhledem k nájezdu km není třeba měnit. Žádný polymér karoserie nebylo nutné dělat, ten se prý dělá těsně před předáním vozu majiteli při zakoupení. Všechno mi zkontrolovali (dle bodů první servisní kontroly). Špatně mi doléhala kapota - opravili. Ještě se mi zdálo, že mi špatně chladí klima, tak to rovněž ověřili a zjistili, že pracuje na 5,6°, takže ideálně.

U známého servisáka bych dal za olej cca. 800,-, za filtry tak 400-500 + práce, takže bych mu dal asi 2 tisíce. Tady jsem sice vysolil o 1 500 víc, ale oproti těm 5 tisíc, co bych platil u Domanského v Praze, je to nádhera. Takže mohu říci, že s Hyundai HB Pardubice jsem spokojen.
Hyundai ix20 (2015) - Trikolor 1.4i - White (Hjundéé)
Peugeot 307 (2002) - 1.6i - Blue Metalize (Pažout)
Odpovědět

Zpět na „ix20“