Plašička hlodavců

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Plašička hlodavců

Příspěvek od PetrUL »

Zdravím, o víkendu jsem otevřel přední kapotu a našel na motoru zbytky starého chleba. Parkuju venku na sídlišti a i u mého předchozího auta jsem měl problém s hlodavci, kteří se chodili ohřát do motorového prostoru. Někde jsem četl, že hlodavcům nejvíce chutnají hadičky a polstrování z motorové části škodovek a volkswagenů, a tak jsem se informoval v :hyu: jakou mají s tímto zkušenost a zda existuje nějaká obrana před těmito nevítanými návštěvníky. Technik mi řekl, že mají bohaté zkušenosti s okousanými hadičkami a nabídli mi tzv. plašičku - přístroj do motorové části, který odpuzuje hlodavce. Prý funguje dobře a cena je cca 1000 Kč.
Rozhodl jsem se, že ho vyzkouším a objednal jsem si ho. Počítám, že příští týden mi ho namontují do auta a pokud bude zájem podám hlášení zda funguje.

Máte s tímto už někdo zkušenost?
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Reklama
 

skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od skrabi »

ahoj
plasicku ( konkretne Odpudzovač kún M100N ) mam, ale navstevy po nociach stale chodia :D ( mozno tym, ze je nasmerovana smerom do kapoty a nie do motoroveho priestoru ) nastastie zatial na nic nemali chut. Dufam ze su pouzite materialy ine ako v 1,2 Tsi u skodovky. To ked vidim co tie mrchy dokazu ... by ma slak trafil. skusal som aj vlasy, a tiez vonavy stromcek. Sa mi zda, ze ten stromcek pomohol.
Musim to lepsie odsledovat.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od iggyno »

je na to aj sprej...ten po nanesení je dost lepkavý,co im zrejme vadi...bud nasprejujete motor zo spodu,alebo to date na noviny a vlozite dnu,to druhe je pracnejsie ale lacnejsie. ked som na horach na chalupe,rozhodne to pouzivam...
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
kubatrabant
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2011, 13:19

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od kubatrabant »

ahoj,
tak to jsem velmi zvědavý na příspěvky v tomto vlákně. Při koupi auta jsem se taky na to ptal. El. plašiš prý už uživatelům taky montovali ale ty mrchy klidně přívodní kabely k plašiči překousaly, tak to podle jejich vyjádření nemá cenu. Tak jsem koupil doporučovaný sprej (za 400 Kč) a nastříkal. za 2 dny jdu na kontrolu (také jsem parkoval na sídlišti) a nad tlumičem byl natahaný rohlik! Rychle sem sehnal pronájem garáže a mám klid od hlodavců a bouchanců od okolních dveří aut.
Hyundai ix20 Trikolor - 1,4 CVVT , Ice Blue, 11/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od PetrUL »

kubatrabant píše:ahoj,
tak to jsem velmi zvědavý na příspěvky v tomto vlákně. Při koupi auta jsem se taky na to ptal. El. plašiš prý už uživatelům taky montovali ale ty mrchy klidně přívodní kabely k plašiči překousaly, tak to podle jejich vyjádření nemá cenu. Tak jsem koupil doporučovaný sprej (za 400 Kč) a nastříkal. za 2 dny jdu na kontrolu (také jsem parkoval na sídlišti) a nad tlumičem byl natahaný rohlik! Rychle sem sehnal pronájem garáže a mám klid od hlodavců a bouchanců od okolních dveří aut.
No mě říkali v :hyu: , že to funguje dobře ... Mají prý zpětnou vazbu od zákazníků, kteří jsou spokojeni. Ale jestli ty potvory kousavý překoušou napájecí kabel, tak mají dál klídek a teploučko ...

No už jsem to objednal a tak uvidím jak dopadnu.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od vtlait »

Ahojte, mám plašičku kún v každom aute a nemám problém, preventívne používam aj sprej, ale len na jar a pred zimou. striekam hadičky a tapacír. Ten zvuk sa údajne odráža od kapoty, preto ho montujú smerom na ňu a je to potom ako odrazový rozptylový dáždnik. Inak tie potvory sa nesmú dostať pod tapacír, lebo ten pohlcuje ultrazvuk a teda za ním majú tie potvory pokoj. Tak tam striekam.
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od Chasnik »

Hlodavci se dokážou dostat i do garáže.

Asi nic nefunguje stoprocentně. Ani ten sprej, ani plašička, dokonce i ty elektrické destičky dokážou ty potvory opatrně obejít :(

Taky jsem měl v motorovém prostoru ťapičky. Někde jsem četl, že pomáhá natřít spodek motoru psí močí. Při případném servisu bych to ale servisákovi nezáviděl. Zatím jsem to vyřešil takhle: do octa jsem naházel nakrájený česnek a cibuli, nechal jedno odpoledne vylouhovat, potom jsem v roztoky vymáchal papírový kapesník a schoval ho do staré ponožky. Všechno jsem na drátek pověsil do motorového prostoru. Když jen tak pro kontrolu otevřu kapotu a čuchnu tam, tak je (hlavně ten česnek) furt cítit. Zatím to funguje, ťapičky se v motorovém prostoru zatím neobjevily. Uvidíme dále...

Nejlepší asi bude kombinace "zádržných systémů" :)
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od iggyno »

Chasnik...jak stara bola ta ponozka? Lebo myslim,ze po takých dvoch tyzdnoch by predsa mohla fugovat uz sama osebe :D
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od Chasnik »

Ponožka byla vypraná. Kdybych tam dal svoji ochozenou, tak to by ty zvířátka moc neodradilo. To bych spíš udělal na sídlišti, možná bych pak potom měl víc místa na parkování :mrgreen:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
gumy
Příspěvky: 4
Registrován: 01 pro 2011, 15:15
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od gumy »

Ještě by mohlo pomoci pověsit do motorového prostoru chlupy ze psa.
Jen jedna šelma má čtyři oči
BMW e38 735i 173kW - miláček
BMW e36 320i 110kW - kliďas
BMW e36 316i 75kW - brouček
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od Chasnik »

gumy: jo, to mně taky napadlo, ale nejdřív se musím dohodnout v nějakém psím kadeřnictví, jestli mi nějaké přenechají...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od PetrUL »

Chasnik píše:gumy: jo, to mně taky napadlo, ale nejdřív se musím dohodnout v nějakém psím kadeřnictví, jestli mi nějaké přenechají...
Sehnat chlupy není problém ... za týden budeme stříhat našeho pudla a tak můžu dodat chlupů kolik budeš chtít :D ... jen nevím jestli by kuny nepoznaly, že ty chlupy jsou ze psa, kterýho by si mohly dát k večeři ... :wink:

Já jedu raději ve středu do :hyu: koupit tu plašičku.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od koudý »

PetrUL píše:
Chasnik píše:gumy: jo, to mně taky napadlo, ale nejdřív se musím dohodnout v nějakém psím kadeřnictví, jestli mi nějaké přenechají...
Sehnat chlupy není problém ... za týden budeme stříhat našeho pudla a tak můžu dodat chlupů kolik budeš chtít :D ... jen nevím jestli by kuny nepoznaly, že ty chlupy jsou ze psa, kterýho by si mohly dát k večeři ... :wink:

Já jedu raději ve středu do :hyu: koupit tu plašičku.
.. v předchozím autě mě také lezly mršky do motoru - parkovával jsem vedle boxu popelnic.. pak jsem namontoval do auta plyn (starej dobrej podtlak) a Green filter a byl klídek... ten smarad z třílitru V6 je odradil ..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od PetrUL »

Tak mi dnes namontovali v :hyu: tu plašičku. Pro toho, kdo jako já, tuhle věcičku ještě předtím nikdy neviděl přikládám foto.


Obrázek

Obrázek


Musím pochválit :hyu: Háša v Bohušovicích za perfektní přístup k zákazníkům.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Plašička hlodavců

Příspěvek od frantaservis »

PetrUL píše:Zdravím, o víkendu jsem otevřel přední kapotu a našel na motoru zbytky starého chleba. Parkuju venku na sídlišti a i u mého předchozího auta jsem měl problém s hlodavci, kteří se chodili ohřát do motorového prostoru. Někde jsem četl, že hlodavcům nejvíce chutnají hadičky a polstrování z motorové části škodovek a volkswagenů, a tak jsem se informoval v :hyu: jakou mají s tímto zkušenost a zda existuje nějaká obrana před těmito nevítanými návštěvníky. Technik mi řekl, že mají bohaté zkušenosti s okousanými hadičkami a nabídli mi tzv. plašičku - přístroj do motorové části, který odpuzuje hlodavce. Prý funguje dobře a cena je cca 1000 Kč.
Rozhodl jsem se, že ho vyzkouším a objednal jsem si ho. Počítám, že příští týden mi ho namontují do auta a pokud bude zájem podám hlášení zda funguje.

Máte s tímto už někdo zkušenost?
Ahoj,vyzkoušenou plašičku vede Auto Kelly,fungují dobře obě. Mě se ale nejvíc osvědčila rada jednoho hajného,co mu v lese okusovalo auto,kde co :D Vezmi starý štětec ,nejlépe zárohák a natři plastové díly,spodek nárazníku a podobně psí močí :D Plastům to neublíží a kuna si vyhlédne jiné auto - spolehlivě. Podle toho jak prší a kam jsi to všude natřel to vydrží i víc než měsíc. Pokud parkuješ na jednom místě,natři trochu i zem. 100% spolehlivá je tygří moč,o tom se dá najít povídání na netu,ale o tygrovi fakt nevím. V jednom článku se ale píše......poproste za úplatu nějakého cirkusáka :D To není vtip,funguje to,vyzkoušejte,kuna psy,tygry a neustálý hluk nemusí. Vyřešilo by to tedy i staré rádio v motorovém prostoru, jaká stanice se doporučuje nevím :lol: Franta.
Odpovědět

Zpět na „ix20“