Alu kola

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alu kola

Příspěvek od milda h »

V předchozím příspěvku jsem psal, že mám disky Dezent RL Dark 6,5 / 15 a že nemám problém. A ejhle, on se vyskytl :!: :!:
Loni při objednání byly k dispozici s ET 40 a ET 48. Oba určeny pro ix20, včetně motorizace.Chtěl jsem spíše kola zapuštěná v podběhu, proto pneuservis obědnal a dodal s ET 48. Letos na jaře jsem chtěl dodatečně nechat vystavit typový list pro dopsání do velkého TP z důvodu šířky. Mám zapsané pouze 6/15.

A NASTAL PROBLÉM !!! Typ. list pro vozidlo ix20 a disk výše uvedený s ET48 NELZE VYDAT ,
PRO ET40 -ANO Dovozce se mnou odmítl jednat, pouze přes prodejce.

Naštěstí to dobře dopadlo, dnes auto přezuto na nové, schválené (otypované) disky /vyreklamováno/,dodáno včetně typového listu.

Píšu to jako ponaučení pro všechny kdo budou kupovat nové disky

Žádejte HNED i Typový list
U tohoto konkrétního disku je stále mnoho servrů s prodejci, kteří nabízí oba typy a ten jeden tam nemá co dělat !!!!!!!
A KDO ví, jak je to u dalších značek a typů
Přílohy
2012-06-24-2.jpg
2012-06-24-2.jpg (211.97 KiB) Zobrazeno 5606 x
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
HonzaD
*
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2012, 17:41

Re: Alu kola

Příspěvek od HonzaD »

Ahoj, jak jsem tu už někde zmiňoval, pokud kupuješ disky např. od AEZ (Dezent, Enzo), zpravidla jsou k dispozici ve správném rozměru podle TP, tedy pro 15" 6x15 ET48. Samozřejmě běžné, ne nějaké "dizajnovky".K takovým žádný typlist nepotřebuješ. Já kupoval právě takové, abych se pak nemusel s někým na STK dohadovat.
Hyundai IX20 Trikolor 1,4CVVT PalmGreen
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alu kola

Příspěvek od milda h »

Ano, ale ten disk je německé značky DEZENT dodávaný výhradním distributorem a firmou pověřenou vydáváním typ. listů,
f. ALCAR. Někdo tam tenkrát udělal botu, měli se ozvat, že uvedený typ nelze a upravit objednávku. Na jakém autě to bude věděli.

A můžeš mít v jedné značce pro různé tipy různá ET při stejných rozměrech a vše bude OK.
A mě tyhle vyšly levněji, než "ty obyčejné" od :hyu:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
HonzaD
*
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2012, 17:41

Re: Alu kola

Příspěvek od HonzaD »

to: milda h
Já mám Enzo G, taky od alcaru (resp. od prodejce z netu ). Jen jsem říkal, že u těch běžných disků zpravidla existuje varianta, kdy šířka i ET odpovídá zápisu v TP. Jinak enzo i dezent jsou levnější obchodní značky AEZ. Dělá to tatáž německá firma. Jen se divím, že byl problém u alcaru, je to celkem renomovaná a solidní firma.
Hyundai IX20 Trikolor 1,4CVVT PalmGreen
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alu kola

Příspěvek od milda h »

To já taky. Bohužel, stala se u nich chyba, ale jako solidní firma se k tomu postavili čelem a problém vyřešili, i když až po jednání s pneuservisem. Jako konečný zákazník jsem nebyl partner k jednání a to mě zamrzelo :(
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alu kola

Příspěvek od milda h »

Tak v uplynulém týdnu vše úspěšně ukončeno zápisem do velkého TP. Evidenčka 200 a na úřadě 50Kč. Alespoň pro klid v duši, když už k těm peripetijím došlo. Ale naštvalo to.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Alu kola

Příspěvek od bony »

A to tu jeden chytrolin psal ze zapis neni treba... V tydnu kolega zastupoval jednoho klienta pri autonehode. Prvni co bylo tak prizvanx znalec zkoumal zda jsou v poradku kola na aute zda jsou zapsany v TP a dle sdeleni po stejnem sel i zastupce pojistovny.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ET#p397387
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Alu kola

Příspěvek od pietro32i »

Ďalší chytrolín, čo to nepochopil. Skús mi povedať, čo by sa stalo, keby zistili, že kola v TP zapísané nemám a ja by som následne na príslušný úrad zašiel a dal si ich dopísať. Myslíš, že by mi ich nezapísali? Ak nie, tak by ich nezapísali ani predtým, čo by znamenalo, že na mojom aute nemajú čo robiť. Ak sú určené aj pre moje auto, tak mi ich musia zapísať aj po nehode.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Alu kola

Příspěvek od mmv »

a další chytrolín (já)... já si myslím, že soudní znalec třeba uzná, že traktorové pneu o velikosti 16.9-30 TT 10PR TD-13 na IX20 neměli co dělat, ale že na nehodě nenesou žádnou vinu, zase z toho papíru nedělejte takovou modlu, jestli mám nebo nemám razítko, samozřejmě u pojišťovny to bude trochu jinak, mám koupeny nějakýjetý AL z aukra na Mazdu, jdou tam, mám je tam a o nějakej papír se zas tak moc nestarám, to bys pak nemohl koupit nic z druhý ruky
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
HonzaD
*
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2012, 17:41

Re: Alu kola

Příspěvek od HonzaD »

Ahoj, musím souhlasit s "bony" . Každá pojišťovna udělá cokoli, aby nemusela plnit.
Jakákoli i "formalita", tedy že nejedeš na kolech, co máš v TP, je pro ně pádným argumentem,
jak se zahojit na vinníkovi nehody a neplnit či zkrátit plnění. To, jestli kola jsou či nejsou homologována
pro daný typ auta je v té chvíli nepodstatné, protože prostě v TP zapsána nejsou.
Hyundai IX20 Trikolor 1,4CVVT PalmGreen
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Alu kola

Příspěvek od pietro32i »

A čím bude poisťovňa argumentovať, ak na druhý deň donesiem TP so zapísanými kolesami? Tým, že som ich nemal zapísané v čase nehody? Takže nehodu vlastne spôsobil (ne)zápis v TP...
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alu kola

Příspěvek od Hardcam »

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 18#p400118

viz prispevek Medi Bedi, myslim, ze vetsi vypovedni hodnota, nez bonyho pribeh o tom, jak likvidator vzal hever a sundal kolo, aby se podival, jestli nahodou ET nesedi o 8 cisel...takovy diletanstvi resp. byrokrativni divadlo a zbytecny nervy nechapu, dokud se pohybujes v ramci stejneho rozmeru pneu a prakticky i disku a neskaces o tri palce hore...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Alu kola

Příspěvek od airwaves »

Absolvoval jsem též papírovou válku a mám ve velkém TP zapsáno Enzo W 7x16 ET 40 plus několik divnejch rozměrů gum. Ale cena teda byla na stk 600,- a pak 50,- na úřadě se zaseknutým registrem :D . Tomuto úkonu přikládám celkem velkou váhu páč se může v zimě cokoliv na D1 stát a pak ty ku... budou mít navrch. A to nejen při plnění z havarijka ale i z ručení! Tady jde o větší peníze. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Alu kola

Příspěvek od skrabi »

Tak som sa rozhodol pre Dezenty RE.
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu kola

Příspěvek od forman »

Nastalo přezouvání na léto a s tím přišlo dilema,zda nepořídit ještě jednu sadu kol. Odrazovala mě nutnost senzorů tlaku,ale nakonec jsem to překousl a objednal ALU disky s tipovým listem na dané vozidlo.
Druhý den jsem zajel do pneu servisu a vyložil svoje letní pneumatiky s tím aby mi je obuli na disky které jim přijdou.
Snímače tlaku mi nabídli buď originál nebo univerzální (klonovatelné) cca do 1000,-Kč/1ks na které jsem přistoupil.
Načetli si všechny snímače na autě a až budou hotové,zavolají.
Volali a já pro ně pojedu asi v úterý. Tak uvidím.

ILUSTRAČNÍ FOTO https://webshop.alcar-wheels.com/files/ ... 53&zoll=15
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
Odpovědět

Zpět na „ix20“