Zabezpečení auta

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

zajic píše:Z toho náhodného uzamčení při jízdě bych strach neměl - na zeder.cz k tomu uvádějí toto:
"Západka je proti náhodnému zamknutí volantu jištěna třikrát. Jednak je zařízení montováno vždy tak, že západka gravitací padá do stavu odemknuto. Dále je to jištěno ještě dost silnou pružinou, která vytlačuje západku ven z prstence. Do třetice je západka po odemknutí a vytažení klíče jištěna také mechanicky ve své spodní poloze." A mají na to certifikát TUV...

Jinak samozřejmě, že každý systém je překonatelný a každé auto se dá ukrást, ale zeder bude mezi mechanickými systémy zabezpečení, dle dostupných informací o něm, patřit k těm nejlepším.
Nebudu ti brát iluze a radost se zakoupené věci, ale každý opravdu každý zámek je jednoduše překonatelný. Řešil jsem odemčení dobrého trezoru, dva zámečníci od toho dali ruce pryč a třetí to měl otevřeno za 10 min. Jen se na to podíval co je to za zámek odešel a když se vrátil tak to trvalo 10 min. a bylo otevřeno. Jinak zajištění gravitací, hmm pokud skočím na velkou nerovnost tak gravitace bude rázem překonána, pružinka se při užívání pokazí a zbytek jsou jen reklamní a marketingové bláboly. Nejlepší zabezpečení je vlastní o kterém neví nikdo krom vlastníka nic bližšího a na druhé straně dobrá pojistka.
Reklama
 

Martanek7
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 led 2015, 12:29

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Martanek7 »

bony píše:
Martanek7 píše:Ahoj, ja udelal dobre ze jsem zainvestoval do zabezpeceni od zederu, zamek je primo na sloupku rizeni takze zlodeji ahoj :) a jsem spokojeny
Pokud znáš dobrého zámečníka, tak ti určitě řekne, že každý zámek je překonatelný a zloději jsou vždy krok dopředu... A nepočítám to samovolné uzamčení za jízdy, to je potom krásná havárka... ;-)
Ale tak zlodej snad nebude rozebirat pulku auta aby se dostal k zamku rizeni se kterym by se pitval cely vecer nebo den :D
Martanek7
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 led 2015, 12:29

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Martanek7 »

Proste do zederu bych sel asi na 100% kdybych se rozhodoval mezi systemy na zabezpeceni ale jelikoz jej mam tak jej mohu jen doporucit
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Tudy »

Dnes si jdu vyzvednout Leona, na kterém jsem si nechal dát pískování skel a Zeder lock. Co jsem četl různě na netu, mělo by to být vůbec nejlepší mechanické zabezpečení. Sice to stojí cca 8 000 tis, ale to se vrátí na sníženém pojistném během 3-4 let.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od shawt »

Kolik stoji to piskovani a dela se to na aute?
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Tudy »

Platil jsem 900 Kč,- za pískování skel, dělala to stejná firma, co montovala Zeder. Mimochodem to chce grif, než se to člověk naučí zamykat vs odemykat. Strávil jsem před barákem testováním asi 20 minut a v jednu chvíli jsem si už zoufal, že to neodemknu 8-[
Edit: a k tomu samovolnému zamknutí během jízdy - tenhle systém se používá už několik let (4-5?)a kdyby se to někomu zamklo během jízdy, tak by ta firma mohla zavřít krám...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Milanspace
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2017, 18:38

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Milanspace »

Mám na ix20 Construct a myslím, že to je dostatečné zabezpečení.
Pokud si to vaše auto někdo chce opravdu odvést, tak to udělá, ať tam máte jakékoliv zabezpečovací zařízení. Ale aby vám auto neodvezl náhodný zloděj, tak potřebujete mít zabezpečení o jeden stupeň lepší, než má váš soused, který parkuje s podobným autem vedle vás :roll:
Dlouho jsem měl na Octavii (kromě Constructu) ještě tyč na volantu - úplně obyčejnou, na placatý klíček, přes kterou by se trochu zručný zloděj dostal za 20 vteřin. Ale myslím si, že i kvůli té tyči na volantu, a tomu, že by mu krádež trvala třeba o těch 20 vteřin déle, si "radši" vybere vedlejší auto, a ne to moje... Promiň, sousede! Přežije ten s lepšími mimikrami :lol:
Milan, Pardubice
Hyundai ix20 1,6 LPG white komfort (leden 2018)
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od pepe pedro »

skuste VAM.sk.ječtě im nešlohlun auto.Pobočky malí i tady
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Soda
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2016, 12:04

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Soda »

Každý vůz je třeba zebezpečit.. já bych svého miláčka nenechal stát na ulici či u obchoďáku bez kvalitního zabezpečení
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od bony »

Soda píše:Každý vůz je třeba zebezpečit.. já bych svého miláčka nenechal stát na ulici či u obchoďáku bez kvalitního zabezpečení
Zabezpečení jsou vyhozené peníze. Každé auto je třeba pojistit, potom neřeším zabezpečení, které obejde každá smažka.
Soda
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2016, 12:04

Re: Zabezpečení auta

Příspěvek od Soda »

já mám takový ten nutný základ, jinak mechaniku těžko někdo překoná co jsem četl..
Odpovědět

Zpět na „ix20“