Baterie pro ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od mmv »

ibs.jpg
ibs.jpg (42.91 KiB) Zobrazeno 1718 x
takhle vypadá vnitřní zapojení "toho konektoru" na baterce
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od pekoz »

Jo je to správně.
Tohle je schema firmy Hella ale většinou je to docela podobné.
Pro nás jsou důležité ty dva odpory, první vlevo od procesoru.
Na nich se vyhodnocuje napětí baterie.
Případná změna poměru by mohla celý ten krám posunout do oblasti kde už nebude škodit.
Ovšem než to začnete "tunit" je dobré zjistit si cenu :hyu:
Dražší už je asi jenom Apple.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od Pjotr1 »

Hodne jsem premyslel jak vytunit ten isg. Mam novy auto a nechci prijit o zaruku tak upravu modulu (odporu v delici) jsem zavrhnul. Dalsi moznost je dat zenerku na plus drat. Tedy senzor by si stale myslel ze baterka je skoro vybita. To by ale mohlo v nektrych pripadech baterii dobijet max napetim (napr 16V) i kdyz realne bude vlastne nabita. Tak toto jsem taky zavrhnul.
Takze bohuzel aktualne jezdim s odpojenym konektorem coz zajistuje jak vypnuti stop start systemu tak i vypunuti inteligentniho dobijeni. Funkcne to zadne nevyhody nema ani chbyove kody to do ecu nezapisuje. Jen to furt blika na pristrojovce a to me stve ale co uz.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od mmv »

no, ten senzor (IBS) je i na starších autech, moje ix z roku 2012 ho má taky a žádný SS nemám, a tak si myslím, že nebude problém sehnat někde na vrakovišti za rozumný peníz celý mínusový kablík včetně IBS, nicméně jelikož to má ochranu IP 6K9K tipuji, že to celé bude zalité (epoxidem) a nebude k tomu pro případnou výměnu rezistorů žádný prostor, s tím, že budou pravděpodobně ve velikosti SMD
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od pekoz »

Ano je i ve starších autech a osobně si myslím že než to dojebali "implementací" S+G byla to dobrá věc.
V IXu nemáme S+G a baterka se snímačem je tam od novoty - cca 7let. Sice ji poslední 2 roky s příchodem Kony taky nabíjím (cca 2 - 3 týdny - nabíječka LIDL :D ),
je mi to blbý když už se starám o jednu na druhou se vykašlat, ale asi by fungovala i bez toho.
V autech se systémem ISG je podle mě zcela jiné nastavení parametrů vyhodnocování AKU.
Takže maximálně pokud by se našel někdo, kdo donese jednotku z auta bez S+G
a zjistí co to udělá ve druhém autě. (a já přesto že to mám doma tak na to chuť nemám :-k )
Když už jsme u té Helly ( dělá se v ČR) tak asi takhle:
https://www.hella.com/agriculture/asset ... LLA_CZ.pdf

Obrázek

Komunikační protokol - ten jeden drát - se jmenuje LIN, takové zjednodušení pro automotive (pro fabriku zlatý důl bo je to levné a šetří to peníze) ale tam už je pro amatéra konečná.

http://www.elektrorevue.cz/clanky/04012/index.html
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
neturbo
*
Příspěvky: 49
Registrován: 14 bře 2016, 19:47

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od neturbo »

Mám v hlave chrobáka. Mám s mojím novým akumulátorom ísť do servisu na nejaký reset v riadiacej jednotke alebo nie? V manuály to nikde uvedené nevidím, je tam iba zmienka, že po výmene alebo opätovnom pripojení nebude systém ISG ihneď fungovať. To je síce fajn, ale myslia tým aj funkciu chytrého nabíjania? Vo všeobecnosti sa to odporúča, ale keď to nekáže manuál, tak neviem. Predpokladám, že keď sa spýtam v servise, tak mi na 99% povedia, nech sa zastavím aj s mojou peňaženkou...

No nebolo mi lepšie, keď som sa o akumulátor štyri roky vôbec nestaral a nevšímal si ho? Teraz ho podchvíľou premerávam a už som ho pár krát dobíjal. :lol: Je to však márny boj, pretože pri mojich krátkych trasách, kde sa málo brzdí motorom a žiadny kopec, nabíja po štarte a na konci jazdy po zastavení, čo mám odmerané. Čo sa deje počas jazdy a státí na semafóroch si netrúfam odhadovať. Dobíja to asi málo plus program určite nebude chcieť dobíjať doplna. ](*,)

Má niekto dlhdobejšie skúsenosti po výmene batérie na aute so systémom štart-stop?
MMirek
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2020, 12:00

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od MMirek »

Zdravím, potřeboval bych poradit - koupil jsem ženě IX 20 1,6 AT rv 2011, VIN TMAPUB1DBBJ042607. Při stání stačí 15 min nechat rádio bez spuštěného motoru a už to nadává, že je slabá baterie.
Vzhledem k roku výroby doufám, že to má klasicky řízené dobíjení, ne "inteligentní" - dá se to zjistit podle VIN? Můžu do tohoto vozítka strčit normální baterku s větší kapacitou?
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od kolomaz »

klasická zalévaná baterie. Tam ještě žádné inteligentní dobíjení zcela jistě nebylo. Tím pádem určitě ne AGM baterku
dej tam barterku jaká se ti tam vleze, ale podle mne stačí ta co tam byla, myslím kapacitně.
MMirek
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2020, 12:00

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od MMirek »

Díky za odpověď, já si to myslel, ale protože je to dovoz CH, auto je v plné palbě a nebyl jsem si jistý, jestli to nebylo v další výbavě (myslím startstop)....
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od stanKon »

mmirek: a není to jenom klasická :hyu: hláška, která vyskakuje na nynějších rádiích preventivně, když běží rádio při vypnutém zapalování...?
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od idam.i »

Možná je bateria v poriadku.Mne to tiež hlásila i40 a baterka ostala v aute do konca.
Presne to som myslel. :)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od petzl62 »

Ano, je to tak. Problém je v tom, že elektronika to rádio vypne po určitém čase. A klidně i opakovaně.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
MMirek
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2020, 12:00

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od MMirek »

=D> Moc díky - počkám na první problém se startováním.... Já doteď likvidoval starší auta :lol: a na to aby mi kecalo auto do života si těžko zvykám [-X
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od stanKon »

petzl62: Mě funguje po vypnutí motoru vypnout zapalování, znovu zapnout do (II) rozsvícení přístrojovky a zhasnout ji (I), klíč ale musí zústat v přístrojovce. pak se rádio nevypne a ani nic nehlásí.
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
MMirek
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2020, 12:00

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od MMirek »

No švýcarská verze - už má bezklíčový startování .... proto mne zajímalo jestli tam nemůže být něco navíc (něco co nechci :mrgreen: )
Odpovědět

Zpět na „ix20“