Vypnutí DRL ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

kde že se nachází jednotka BCM ??
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od soban »

Někde za palubkou :-)

U i20 je vidět když koukneš od plynového pedálu za palubku, u ix20 bude taky někde za palubkou.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od airwaves »

Já vím že píšete z různých důvodů vypnout. Já jen třeba bych to taky vyplul tak mi hloupého nakopni napovězte kdy? Zatím jsem to nikdy nepotřeboval. Snad když na někoho čekám na autobusáku a topím si motorem aby nabylo vidět že jde motor a zamořuji ovzduší? Nebo aha když se dočkáte aha a taky pak topíte aby nebyla zima jo to by asi šlo :D . Takže asi důvod je. nebo to souvisí i s provozem?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

to bude vono =D> =D> =D> ne každej může filipínkovat doma v kuchyni u sporáku [-X [-X [-X
... nebo když jdeš sklízet sousedův česnek :D/ :D/ :D/
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
jirkag55
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 lis 2013, 09:54

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od jirkag55 »

Adapter jsem udělal z čokoládky a z pojistky (nové) požil vývody. Dále držák na pojistku, vypínač, vrták a je hotovo. Funguje.
Přílohy
A.jpg
A.jpg (154.79 KiB) Zobrazeno 2810 x
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

no supr, ještě bych se zeptal, proč jsi to nenapájel rovnou na tu pojistku ?? (přerušenou) a ještě případná rada, je li použit spínač 12VDC s podsvětlením, mělo by jít toto podsvětlení aktivovat (aniž by se musel tahat další kablík) propojením toho volného pinu s tím krajním nebo s tím středním podle toho jak je "konektor pojistka" zasunutá jestli zleva doprava, nebo zprava doleva, pak by to "tlačítko" svítilo ve chvíli kdyby bylo DRL tímto vypínačem vypnuto (samo při spuštěném motoru)

doufám, že jsem to napsal správně a pochopitelně, :wink:
Přílohy
fusethinguh_b.JPG
fusethinguh_b.JPG (16.99 KiB) Zobrazeno 2808 x
fusethinguh_a.JPG
fusethinguh_a.JPG (16.9 KiB) Zobrazeno 2808 x
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
jirkag55
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 lis 2013, 09:54

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od jirkag55 »

Pokud chceš podsvícení v poloze ZAP, propojíš třetí vývod s kostrou (má jinou barvu než ostatní dva). Pájet na vývod pojistky by byl asi problém, malá, blízko plast, špatný přístup ke kontaktu...Místo výroby z čokoládky jse našel adaptér přímo místo pojistky, ale stojí 130,- Kč. Vypínač jsem umístil přímo do plast. krytu pojistek vlevo pod volantem, u kolena. Vypíná pouze denní světla, jinak OK !
Přílohy
vypínače ix20.jpg
vypínače ix20.jpg (215.77 KiB) Zobrazeno 2769 x
adapter na pojistku.jpg
adapter na pojistku.jpg (43.73 KiB) Zobrazeno 2769 x
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

:-) právě že to jde i bez tahání jakýhokoliv dalšího kablíku (kostra), jenom propojíš ten krajní s tim středním, kostru si to světýlko pak bere přes zhaslou žárovku DRL, takže ti ten vypínač svítí když jsou DRL zhasnutý (tímto vypínačem), taková kontrolka schválně zhasnutých světel, to co popisuješ ty, bude svítit když bodou DRL svítit

ještě se zeptám, ten druhej vypínač tam je k čemu ??
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
jirkag55
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 lis 2013, 09:54

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od jirkag55 »

Mám zapojeno na kostru a kontrolka svítí jen při ZAP DRL. Kdyby svítila při vypnutém DRL (v noci), to podsvícení by rušilo. Druhým vypínám podsvícení přístrojů při stojícím nastartovaném autě s vypnutými světly, abych nevypadal jako nasvětlená figurína ve výloze. Při vypnutých světlech totiž nelze tlumit osvětlení přístrojové desky.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od mmv »

ač to sem moc nepatří, napiš prosím která pojistka je na to podsvětlení ?? zní to celkem rozumně nesvítit jako ve výloze když už zvenku jsem DRL inkognito ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
jirkag55
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 lis 2013, 09:54

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od jirkag55 »

Druhá řada zdola a druhá z prava CLUSTER 10 A. Vypínat pouze s VYP motorem, nesvítí pak ani kontrolky!
Ideální by byla možnost tlumení osvětlení přístr. desky i při VYP světlech, ale nemám el. schema tak zkouším.
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od JoDo »

jirkag55 píše:Mám zapojeno na kostru a kontrolka svítí jen při ZAP DRL. Kdyby svítila při vypnutém DRL (v noci), to podsvícení by rušilo.
Tomu nerozumím. V noci máš zapnutý světla a DRL by "měla" být bez napětí :?: . Pokud ovšem nechceš mít v noci na krajnici všechno vypnutý. Pak ale stačí vypnout klíček nebo motor (to jsem zatím nezkoumal)a všechno zhasne.
K tomu adaptéru na pojistku: od pohledu se mi to zdá těžký, aby se to na našich silnicích natřásalo v pojistkový skříňce. Nejspíš by to kontakty vymlelo. Spíš to vidím na tu napájenou pojistku nebo ten tvůj udělátor.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od milda h »

JoDo, vždyť to je logický :D/ Už je to teda dáááávno, ale Tys nikdy nerandil ??? Je /astronomická/ zima, tudíž je potřeba si trošku přitopit. Nastartuj a sepneš DRL - a jsi prozrazen. Tak si ho vypneš, ale ejhle, ono je ještě vidět do budky. No tak vypneš druhý vypínač a už Vás nic nebude rušit. :mrgreen: :D
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od lukis01 »

jo tak skrzeva du*acky se vam zachtelo vypinat.....no pekne...ze ja se vubaec snazil neco hledat :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Vypnutí DRL ix20

Příspěvek od milda h »

To mě jen tak napadlo, třeba jsou ty důvody úúúplně jiné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“