4. servisní - garanční - prohlídka

Moderátoři: frawd, Moderátoři

dedekb57
*
Příspěvky: 11
Registrován: 03 pro 2015, 10:37

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od dedekb57 »

Takže 24.6. je to 5 let co jsi koupil a těch 8 dní máš ještě záruku, nebo i dále? Asi těžko, a k vůli 2 týdnům se ti vyplatí 5. garančka?
Reklama
 

Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

O těch 8 dní nejde, na radu technika z mého servisu je pátá garančka nejlepší udělat tak měsíc před koncem záruky, aby to prošli a případně měli čas na objednání a výměnu dílů. Běžné servisní úkony můžu nechat udělat po dohodě. Už jsem to tu někde psal, podle mého rozumné řešení. Lepší jak přijet s něčím o den déle.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

milda h píše:pátá garančka nejlepší udělat tak měsíc před koncem záruky, aby to prošli a případně měli čas na objednání a výměnu dílů
Omlouvam se za technickou poznamku, ale proc maji mit cas na objednani a vymenu??? I kdybys prisel na prohlidku posledni den zaruky 23:59:59 a datum na papirru vys mel jeste ten den a oni by zjistili zavadu, hoc i auto tam stalo tyden v sevisu a prisli na to az potom, tak je to v ramci zaruky. Rozhodujici neni cas opravy pro obdrzeni nahradniho dilu ale nahlaseni zavady.
Tj. kdybys nasel sam nejakou zavadu, tak je dobre to nahlasit co nejdrive v servisu (a nechat si to ale potvrdit s razitkem!) a i kdyz Te objednaji az za mesic, tak se beh zarucni doby zastavuje az do ukonceni zarucni opravy. Jen je treba trochu na ne zatlacit a ne ze prijdu do servisu popisu a ukazu zavadu, technik rekne aha, to musime objednat ten a ten dil, objedname Vas za dva tydney, to mate vymenene za 20 minut a zakazkovy list dostanes az prijdes na vymenu. Ne, narok mas na pozastaveni behu (resp. prodlouzeni) zarucni doby o cely cas od nahlaseni az do opravy.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od milda h »

Jistě, preventivně to udělám měsíc před koncem, ať na to mají čas a klid, jde spíš o dohady s centrálou :hyu: a pokud by se něco pos...o poslední den, tak tam hned jedu taky. To bylo pouze doporučení přijímacího technika. Nemám důvod mu nevěřit. Bylo to uvedeno v souvislosti i s tím, jestli na pátou garančku jezdit, nebo ne, že stejně končí záruka. Konečné rozhodnutí je jen a jen na majiteli vozu.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Vlado D »

4. prehliadka mi priniesla dve negatívne zážitky.

Prvé prekvapenie bolo, že autorizovaný servis mal najbližší voľný termín o 3 týždne.

Druhé som zažil pri platení. Napriek tomu, že som si doniesol vlastný olej, ma servis skasíroval o 360 E.

Z toho zhruba 60 E stála kontrola a nastavenie geometrie prednej nápravy. Vraj geometria bola na hrane povolenej tolerancie. Podotýkam, že mám najazdených iba 26 kkm (pre jazdy po meste používam takmer výhradne iné auto)

Pri odchode sa so mnou mechanik lúčil s tým, že o rok sa uvidíme. V duchu som si povedal - "To určite!". Kvôli záruke tam nemusím už ísť a keďže olej má životnosť 2 roky (povolené kilometre nenajazdím), tak pôjdem do servisu až o 2 roky. Ale možno si to rozmyslím a pár dní pred ukončením záruky pôjdem na prehliadku z dôvodov, ktoré uviedli moji "predpisatelia".
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od soban »

A to jsi vyčetl kde že životnost oleje je 2 roky?

Ber to tak v uzavřeném balení ano i víc mám dojem že u svého jsem měl napsané 3 roky ale to je v uzavřeném balení kde se nedostává k tomu vzdušná vlhkost.

Ale v motoru bych olej určitě 2 roky nenechával i když nenajedeš kilometry.

Po roce bych ho měnil.
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Vlado D »

soban píše:A to jsi vyčetl kde že životnost oleje je 2 roky?

Ber to tak v uzavřeném balení ano i víc mám dojem že u svého jsem měl napsané 3 roky ale to je v uzavřeném balení kde se nedostává k tomu vzdušná vlhkost.

Ale v motoru bych olej určitě 2 roky nenechával i když nenajedeš kilometry.

Po roce bych ho měnil.

Vďaka za upozornenie. Ja som čítal kdesi na WEBe, že olej sa má meniť buď po nájazde predpísaného počtu km, alebo po 2 rokoch (čo nastane skôr). Lenže tých názorov je široké spektrum. Kopa ľudí napr. odporúča skrátiť interval výmeny na polovicu (namiesto 20 kkm iba 10 kkm), dokonca sú aj takí, čo vraj menia olej po 6-7 kkm.
Pre zaujímavosť - jeden motorista uvádzal, že ak najazdí málo km, mení olej raz za 2 roky, ale každý rok vymení filter. Tak si vyber.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JoDo »

Jo, to můžeš udělat, ale záleží taky na jakým autě. Já jsem to tak dělal na Felicii. Před TK na prohlídku a vyměnit olej. Ale to byl motor ze 60. let, který něco vydržel. A bylo to tak 15 let v pohodě. Motor vydržel, ale Felda zrezla a začala se rozpadat. Když praskly brzdové trubky (22 let staré) tak šla na vrakoviště. Vydrží tohle naše IX 20?
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od soban »

Podívej to co je v knížce musíš brát s rezervou.

20tkm nebo 2 roky je podle mě hodně.

Zlatá střední cesta je 15tkm nebo 1 rok měnit to dřív nemá smysl - proděláváš a když to tam necháš zase dle výrobce tak ten to má spočítané tak že se motor provozuje v optimálních podmínkách.

Provozuješ ho v optimálních podmínkách? Pak to měň po 20tkm nebo 2 rocích. Ale pochybuji že máš pro motor optimální podmínky........
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: 4. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od slabostka »

geometria patrí so servisného plánu?
Inak kúpiť nové auto a za 4 roky? najazdiť 26 000km to je celkom slušné plytvanie - teda pre mňa...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „ix20“