Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
pruska.lukas
Příspěvky: 3
Registrován: 09 kvě 2016, 22:42

Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od pruska.lukas »

Mám dotaz k ovladači elektrického stahování okna ve dveřích spolujezdce (vpředu) - má při rozsvícených světlech tlačítko, resp. "bílý puntík" v tlačítku modře svítit, stejně jako u tlačítka pro levé okno ve dveřích řidiče?

Edit: Potřeboval bych to vědět, protože mi tlačítko před měsícem v servisu měnili (nefungovalo stahování, jen vytahování) a včera večer jsem zjistil, že dioda v tlačítku nesvítí. Akorát si nepamatuji, jestli původní tlačítko svítilo a nerad bych ze sebe udělal pitomce. Můžete někdo mrknout, jestli u vaší ix20 tlačítko k oknu u spolujezdce (vpředu) svítí?
Reklama
 

Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od frawd »

Ahoj, svieti iba ovládač na strane vodiča. Spolujazdcove nie.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
pruska.lukas
Příspěvky: 3
Registrován: 09 kvě 2016, 22:42

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od pruska.lukas »

Díky za info. Zarazilo mě, že na rozdíl od tlačítka k pravému oknu u řidiče, které nemá "okýnko" pro diodu, tlačítko ve dveřích spolujezdce toto "okýnko" má. Proto jsem myslel, že by mělo taky svítit, jako u řidiče.

Škrtnu si to tedy ze seznamu závad. :-)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od mmv »

svítí jenom to co musí pro homologaci, ty dva drátky navíc by auto neúměrně prodražily
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
birko2
*
Příspěvky: 22
Registrován: 27 říj 2015, 21:55
Bydliště: Poprad

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od birko2 »

Neviem či je to výbavou,ale mne svietia všetky aj v zad.dverách :wink: :)
ix20 2015 od 16.7.2018 LPG 1.4 66kw style,predtým fábia combi 1.4 50kw LPG,felícia 1.3 40kw LPG,škoda 120...
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od frawd »

To bude asi vysadou faceliftu. Mne svieti iba jeden.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
guliver
Příspěvky: 5
Registrován: 05 lis 2015, 11:54

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od guliver »

Mam problem s oknom spolujazdca. S ovládanim na vodičovej strane ho otvorím aj zavriem no s jeho vlastným ovládaním /na strane spolujazdca / ho otvorím no už nezavriem...Potrebujem nový vypínač alebo dá sa to aj opravit ? Ak máte niekto skusenost alebo vedomost dakujem za radu .
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od BouHou »

Mě svítí ovladač i u spolujezdce. Rok výroby 2016 výbava Trikolor.
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
Uživatelský avatar
rosi
*
Příspěvky: 33
Registrován: 12 led 2012, 17:09
Bydliště: VČ, nedaleko rodiště cestovatele Emila Holuba

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od rosi »

Guliver : stejný problém jsem zjistil před pár dny, ale zatím ho neřeším, protože se ještě vzpamatovávám z opravy zámku zadních dveří před několika dny... :evil: Jezdím převážně sám, tak mi to tolik nevadí.
Hyundai ix20 1,4 CVVT Classic Steel Gray 8/2011
2/2018 přenecháno rodičům, 6/2019 ~ 120 000 km
Uživatelský avatar
Erik-Hyundai
*
Příspěvky: 36
Registrován: 10 pro 2016, 08:26

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od Erik-Hyundai »

Problém s tlačidlom som mal aj ja, zo strany vodiča neišlo predné spolujazdcove okno. Celé som to rozobral, je tam taký plast, ktorý má v sebe malinké tlačidlá, ktoré su vlastne nasunuté na tých tlačidlách, ktorými ovládame okná. Tieto tlačidlá malé sú s takou krytkou zacvaknuté. Po odstránení tej krytky som zistil, že sú tam plošáky, ktoré boli clé zanesené prachom a boli mastné od kokpit spreju za tie roky tam bolo natečené. Po vyčistení to samozrejme všetko fungovalo. Bohužiaľ, ale pri skladaní mi zasa z nezistených príčin prestalo fungovať lačidlo na vypínanie ovládania zadných okien a tak som na Poľskom Allegre objednal celé ovládanie zo strany vodiča za 20 €. Čo som tým chcel povedať.... Že pravdepodobne to máte ako som ja mal celé zoxidované možno od prachu, možno mastné...
Hyundai Tucson-Style 2016-súčasnosť
Hyundai IX 20 - Style 2010-súčasnosť

História vozidiel:
Peugeot 508 sw 2015-2016
Renault Megane II combi 2008-2010
Suzuki Ignis 2004-2008
guliver
Příspěvky: 5
Registrován: 05 lis 2015, 11:54

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od guliver »

Erik - ak by to bolo možné pomohol by mi podrobnejší postup s čím si začal , ako si to rozobral a dostal sa k tým plošákom . Vdaka za ochotu .
Uživatelský avatar
rosi
*
Příspěvky: 33
Registrován: 12 led 2012, 17:09
Bydliště: VČ, nedaleko rodiště cestovatele Emila Holuba

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od rosi »

Tak jsem se konečně dokopal opravit tlačítko ovládání okna u spolujezdce. Od řidiče vše fungovalo, ale u spolujezdce šlo okno jenom spustit, nahoru už ne. Mám jenom přední okna v elektrice. Po demontáži čalounění dveří u spolujezdce jsem vymontoval ( nacvaknutý na 4 packy ) spínač, rozebral ( celek je ze tří částí, každá na 4 packy ). Jeden kontakt byl černý, tak jsem je všechny vyčistil a nakonzervoval, už to běhá. Ale vzhledem k tomu, že většinou jezdím sám a tlačítko se prakticky nepoužívá, to moc nevydrželo...
Hyundai ix20 1,4 CVVT Classic Steel Gray 8/2011
2/2018 přenecháno rodičům, 6/2019 ~ 120 000 km
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Ovládání elektrického okna - dveře spolujezdce

Příspěvek od Vlado D »

rosi píše:Tak jsem se konečně dokopal opravit tlačítko ovládání okna u spolujezdce. Od řidiče vše fungovalo, ale u spolujezdce šlo okno jenom spustit, nahoru už ne. Mám jenom přední okna v elektrice. Po demontáži čalounění dveří u spolujezdce jsem vymontoval ( nacvaknutý na 4 packy ) spínač, rozebral ( celek je ze tří částí, každá na 4 packy ). Jeden kontakt byl černý, tak jsem je všechny vyčistil a nakonzervoval, už to běhá. Ale vzhledem k tomu, že většinou jezdím sám a tlačítko se prakticky nepoužívá, to moc nevydrželo...
No ono to "nevydržalo" práve preto, lebo ak sa kontakt nepoužíva, tak sa mechanicky neočisťuje (nezodiera sa zoxidovaná vrstva). Takže časom jeho povrch zoxiduje, stane izolantom a kontakt prestane spínať. Viem o čom hovorím, už som sa v živote naopravoval dosť elektroniky, kde boli z uvedeného dôvodu nefunkčné kontakty.

Poznámka: Samozrejme sa to netýka pozlátených kontaktov - tie sa ale v bežných zariadeniach takmer nevyskytujú.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
matecak
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2019, 10:56

Rada

Příspěvek od matecak »

Ahoj.Jsem tady nováček.Potřeboval bych poradit se stahačkou.U spolujezdce fungovalo jenom otevření.Zavírat jsem musel od řidiče.Teď už nefunguje vůbec.Pravděpodobně to bude spínač ve dveřích spolujezdce,protože od řidiče je to ok.Jak se k tomu spínači dostanu.Díky za radu.Mám ix20,2013.
Uživatelský avatar
epson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 srp 2019, 00:36
Bydliště: Most

Re: Rada

Příspěvek od epson »


Hyundai ix20 1,6 2019+ Renault Grandscenic IV 1,5 dci 2018

Minulost
Renault Grandscenic III + KIA Ceed
Renault Megane II + Mercedes W110
Renault Scenic I + Mercedes W124
VW Golf III+ Mercedes W123
KIA Sepia
Škoda 105,120,Favorit
Odpovědět

Zpět na „ix20“