Vybianie autobaterie - el schema.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od pepe pedro »

vymen baterku.Ak má 5 rokov za sebou,je hotová
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od soban »

Píše že má novou.

Skontroluj baterku a pokud bude OK tak ti to auto něco budí (chce to projít kontakty dveří zda jsou OK) a pak jedině servis když to nenajdeš.
janooo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 25 úno 2012, 20:29

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od janooo »

jj baterku mam novu, dik vsetkym a hlavne SOBANOVI za odpovede.
Naozaj to vyzera na baterku (aj ked je nova a mala by byt kvalitna + predymenzovana). Skusim este chvilu sledovat / polaborovat s baterkou - dostal som este tip, nech skusim baterku nechat celu noc na trafonabiacke - aby bola celu noc pod napetim - ze to moze pomoct... uvidim vyskusam. a ak sa to nezlepsi skusim bud reklamovat baterku alebo servis...

Jano.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od Martinsp »

Tak to bych asi začal nákupem kvalitní nabíječky. Mám CTEK s funkcí recond k vrácení energie akumulátoru. Má se používat jednou ročně, nebo po úplném vybití. Stará nabíječka mi už do i30 nesmí. Dnes jsem nabíjel i30 a do plného nabití 7 hodin (stará 1,5 roku) a getze do plna 2 hoďky (stará dobře 5 let) a to jezdí pouze 2 nebo 8 km.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
pepa.lid@centrum.cz
Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2020, 20:27

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od pepa.lid@centrum.cz »

janooo píše: 27 říj 2016, 14:33 Zdravim,
Prosim vas o radu, pripadne ak mate niekto pristup k el. scheme IX20 vedeli by ste poskytnut? (alebo aspon cast schemy), cely problem vysvetlim nizsie, DAKUJEM.

Po cca 4,5 roku mi zacala strajkovat bateria (po vikendovom stani som v chladnejsich jesennych ranach nenastartoval).
Problem som potreboval pred zimou vyriesit, takze stara baterka sla z domu, kupil som novu.
Vsetko vyzeralo OK, az raz mi auto stalo 3dni a div sa svete auto rano ani nepipne!
Premeral som auto kliestovym ampermetrom - pri vypnutom/zamknutom/pozhasinanom stave tecie z baterky 0,7A ! tj cca 18-19Ah za den!!!
Postupne som teda vyberal poistky. Chyba je na poistke "LUGGAGE LP" - podla manualu je to poistka na osvetlenie batozinoveho priestoru.
V skutocnosti je na nu toho pripojeneho viac - po jej vybrati nefunguje:
- svetlo v kufri - odskusane - ok
- svetlo v policke pri spolujazdcovi - odskusane - ok
- hodiny/teplomer nad radiom (samotne radio ide)
- centralne zamykanie
- ??? urcite este daco ale zial nebolo v mojich silach zistit co

PROSIM, o radu, pripadne ak mate niekto pristup k schemam ix20 dajte mi vediet (staci mi aj cast schemy suvisiaca s poistkou)

DAKUJEM.


PS: v aute mam dake dorabane veci dorabane pri kupe auta (predvadzacka) a montovane priamo hyundai servisom:
- tempomat
- cuvacie senzory
- LPG
- Medved lock
Ale vsetky tieto veci by mali byt napojene na inu poistku (funguju aj po vybrati poistky)

PPS: pre zaujimavost - skusali sme merat toky prudu z baterii kolegom - Skoda Fabia, Subaru XV - v oboch pripadoch sme na vypnutom/zhasnutom/zamknutom namerali cca 0,17A - cca 4x menej...

PPPS: ... a chudak stara baterka este mohla sluzit :).
Dobrý den, mám stejný problém s vybíjením. Na stejné pojistce a zatím se mi nedaří najít závadu. Co to bylo u vás? Dekuju
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od ims »

pred 2 mesiacmi som mal podobný problém. Po zatvorení skrinky pred spolujazdcom svietila (asi nie vždy-bolo to na hrane) vo vnútri žiarovka, nalepil som na dvierka kúsok zrolovanej pásky, aby bol tŕň čo tlačí na mikrospínač viac zatlačený. Neviem ako sa k mikrospínaču dostať, možno sa dá polohovať.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
pepa.lid@centrum.cz
Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2020, 20:27

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od pepa.lid@centrum.cz »

ims píše: 10 led 2020, 07:13 pred 2 mesiacmi som mal podobný problém. Po zatvorení skrinky pred spolujazdcom svietila (asi nie vždy-bolo to na hrane) vo vnútri žiarovka, nalepil som na dvierka kúsok zrolovanej pásky, aby bol tŕň čo tlačí na mikrospínač viac zatlačený. Neviem ako sa k mikrospínaču dostať, možno sa dá polohovať.
Pomohlo to vyřešit to zajištění spínače? Zkusím to. Dekuji
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od ims »

Prišiel som na to náhodou, keď som v tme sedel v aute a zo skrinky presvitalo svetlo na podlahu kde má nohy spolujazdec. Po nalepení patričnej hrúbky pásky sa už svetlo nespínalo pri zatvorených dvierkach.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od milda h »

Měl jsem to samé a také podlepil v místě vypínače dvířka a je pokoj. Vypínač se nezamáčkne jak má a ani on ani dvířka schránky seřídit nejdou, nebo jsem nenašel kde.Zjistíš to opravdu jedině za tmy, že to svítí slabě na nohy spolujezdce, nebo se ohni a podívej od spodu za skříňku přihrádky.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
pepa.lid@centrum.cz
Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2020, 20:27

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od pepa.lid@centrum.cz »

ims píše: 10 led 2020, 10:20 Prišiel som na to náhodou, keď som v tme sedel v aute a zo skrinky presvitalo svetlo na podlahu kde má nohy spolujazdec. Po nalepení patričnej hrúbky pásky sa už svetlo nespínalo pri zatvorených dvierkach.
Dobrý den, vyzkoušel jsem a bohužel mě kastlik asi nezlobi
pepa.lid@centrum.cz
Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2020, 20:27

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od pepa.lid@centrum.cz »

milda h píše: 10 led 2020, 12:18 Měl jsem to samé a také podlepil v místě vypínače dvířka a je pokoj. Vypínač se nezamáčkne jak má a ani on ani dvířka schránky seřídit nejdou, nebo jsem nenašel kde.Zjistíš to opravdu jedině za tmy, že to svítí slabě na nohy spolujezdce, nebo se ohni a podívej od spodu za skříňku přihrádky.
Děkuju za tip, ale buhuzel kastlik funguje. Zavřel jsem tam nahrávají i telefon a pak otevíral a zavírat a fungovalo to jak mělo.
peterson
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 zář 2018, 20:46

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od peterson »

Ikdyby zůstal kastlík trvale otevřený, tak po vypnutí zapalování by měl asi do 20ti minut zhasnout, stejně jako osvětlení kufru při otevřených dveřích, nebo interierové osvětlení při přepnutí přepínačem do režimu trvalého svícení.
Hyundai IX20 1.4 LPG z vyroby, r. v. 2/2015 trikolor
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vybianie autobaterie - el schema.

Příspěvek od mmv »

u mého auta má nedovření pátých dveří za následek úplné vybití baterie (za určitý čas), zkusil bych vyjmout všechny dotčené žárovky (třeba postupně) a měřit, jestli se proud nezmenší, pak by mohlo být jasno kde je chyba
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“