Kontrolka při brždění vlevo od volantu

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
pilpet
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 čer 2017, 10:03

Kontrolka při brždění vlevo od volantu

Příspěvek od pilpet »

Zdravím všechny a prosím o radu
Koupil jsem předloni ix20 r.v. 2012 v 1,6 a LPG. Jetou z AAA. Doteď musím zaťukat, krom drobné nejistoty okolo LPG zástavby (najeto cca 78000) dobrý.
Při měnění kol v servisu mi řekli, že destičky jsou na výměnu. OK, bylo před služebkou, vyřeším to potom.
Když při ježdění před tou cestou začala problikávat červená LED vlevo od volantu (jak je intenzita osvětlení, tlačítko ESP,..) při brždění jsem si řekl, že je opravdu čas. Po návratu jsem objednal nové destičky a jel je ke kámošovi vyměnit. To už ledka svítila při každém brždění. Destičky jsme vyměnili, mechanický kontakt co píská ještě načatý nebyl. Brzdovka byla trochu pod MAX, tak dolita. Jenže když jsem jel domů, ledka svítí při brždění pořád. A taky, čehož jsem si předtím asi nevšiml, i při pomalé jízdě do kopce, jak se to tak pohupovalo. Odpojil jsem kontakt na nádržce s brzdovkou bez jakýhokoli efektu. U destiček žádný dráty, co by něčemu napovídaly nebyly. Tak studium návodu k obsluze, abych zjistil, že ta ledka tam systémově, teda v manuálu vůbec není. U návodu k plynu jsou popsaný jen ty 1+4 ledky na spínači. Tak nevím, co se jí tam nelíbí. Normální kontrolky EPS a brzdy mezi budíkama fungují tak jak mají a tedy normálně nesvítí.
Nevěděl by prosím někdo, co by to mohlo být?
Díky moc
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Kontrolka při brždění vlevo od volantu

Příspěvek od soban »

1.) Vůbec netuším o jakou led se jedná (v palubovce u přístrojů nebo ty u tlačítek vlevo....)

2.) Ze by to v návodu nebylo popsáno je blbost, ano najdeš tam chybyčky, ale popis kontrolek je OK akorát je to trochu nepřehledné jak je to pro všechny modely.

Prostě vem obyčejnou tužku a věci co v autě nemáš či jsou pro jiný model přeškrtni, bude se ti v tom pak lépe hledat.....

Takže co za symbol na té kontrolce je? Co to vyfotit ať víme o kterou kontrolku se jedná.
pilpet
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 čer 2017, 10:03

Re: Kontrolka při brždění vlevo od volantu

Příspěvek od pilpet »

Kontrolka (2).jpg
Kontrolka (2).jpg (173.29 KiB) Zobrazeno 3009 x
Omlouvám se, jsem teď trochu v letu...
Rychlá fotka, myslím, že na vysvětlení stačí..
Podle všeho je to tam dodělávané a to je v tomhle autě snad jen ten plyn :-?
Svícení souvisí s pohybem, při klidné jízdě nic, jak to trochu drncá, tak problikává. Při brždění vždy. Koukal jsem na tu nádobku s přímazem, ale zdá se mi, že je tam tekutiny ještě dost na to aby to takhle signalizovalo. Ale nevím, jestli to souvisí..
Plynový systém je BRC Sequent 24, zkusím pohledat návody (ten který jsem našel o téhle kontrole neví..) a zavolat do AGC Strakonice, kde to montovali.
Díky za další nápady
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kontrolka při brždění vlevo od volantu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Je to dodělávané, takže jen předchozí majitel potažmo ten, kdo to namontoval a zapojil ví, k čemu je to kontrolka.
Připouštím, že logiku by mělo, kdyby to hlídalo hladinku přímazu :-k .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
MMi
*
Příspěvky: 29
Registrován: 17 črc 2013, 15:19

Re: Kontrolka při brždění vlevo od volantu

Příspěvek od MMi »

Je to hlídání hladiny přímazu, začíná problikávat, když je v nádržce cca 20%.
pilpet
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 čer 2017, 10:03

Re: Kontrolka při brždění vlevo od volantu

Příspěvek od pilpet »

Super, tak to jsem rád, že vím.
Jdu se po nějaké podívat ať to nemrká. No a radší preventivně k nějakému plynaři to zkouknout. Od koupě v Áčkách jsme na tom nalítali asi 40k, zatím se to nedoplňovalo a tak mi poslední dobou příjde, že na 1,6 to zas tak moc netáhne....
Díky moc za rady
pilpet
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 čer 2017, 10:03

Re: Kontrolka při brždění vlevo od volantu

Příspěvek od pilpet »

Tak mazivo doplněno, kontrolka zmlkla.
Díky všem za rady
Odpovědět

Zpět na „ix20“