Netěsný tlumič odpružení

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
jimi46
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2019, 09:51

Netěsný tlumič odpružení

Příspěvek od jimi46 »

Zdravím,
po 6-ti letech provozu začíná prosakovat hydraulika na levém tlumiči zadní nápravy. V servisu mě řekli, že jich /tlumičů/ již několik vyměnili. Napadlo mě proč právě levá zadní strana. Nemůže to být např. nepřesnost, špatné uložení tlumiče / kolmost pístnice neodpovídá toleranci/. Já vím výměna v servisu cenově vyjde na pár tisíc, ale tak mě to zajímá a jaké máte zkušenosti. Dle servisu se mají tlumiče měnit po 60 000 km.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Netěsný tlumič odpružení

Příspěvek od Mexican »

argumentovat u podvozkovej casti rokmi nie je spravne
argumentovat u podvozkovej casti kilometrami uz dava zmysel
argumentovat u podvozkovej casti sposobom vyuzitia vozidla a cestami akymi s apohybuje je to co hladas

je uplne jedno ze pises ze po 6 rokoch zacal tiect tlmic, pretoze si nenapisal co jazdis. na takych hroznych okreskach alebo neustalej jazde v meste pleneho vymolov a kanalov tlmice odidu pokojne aj po 40 000km. Tlmice stoje aj s ulozenim par korun. Takze vymenit. Doporucujem skor KYB alebo podobne znacky. ja som teraz na Accenta daval po prvykrat akesi lacne tlmice Japanparts. Stali asi polovicu co KYB (Kayaba). Zatial po cca 2000km pohoda. Tlmice menim cca po 150 000km (tz teraz mam tretiu sadu), ak tie lacne vydrzia 60-80 tisic km, budem spokojny
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jimi46
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2019, 09:51

Re: Netěsný tlumič odpružení

Příspěvek od jimi46 »

Pochopil jsem, takže jsem asi v normě. Najeto 46560 km. 6x Itálie, Kalábrie /dálnice Rakousko a italské Telepasy, zbytek po českých městech. Našim dálnicím se vyhýbám. Jezdíme ve dvou a tahám na kouli dvě kola. Spíše jsem se zajímal proč se v servisech vyměňují jen levé zadní tlumiče. A přidám porovnání, ale nechci, aby se to bralo jako reklama. Kamarádka mojí ženy vlastní 13-letitého Yarise. Jezdí denně a měl jsem možnost se podívat na spodek auta. Nikde žádný únik oleje, jen by potřeboval yarísek nový nátěr spodku. Najeto 68 000 km jen po českých městech - nemá klimu. a pak že japonec nakonec.
cukfira
Příspěvky: 1
Registrován: 27 bře 2018, 06:41

Re: Netěsný tlumič odpružení

Příspěvek od cukfira »

Zdravím,mě vytekl LZ tlumič teď v září po 18ti měsícíc provozu...najeto necelých 10 000
Odpovědět

Zpět na „ix20“