Cukání spojky při rozjezdu

Moderátoři: frawd, Moderátoři

horake
*
Příspěvky: 48
Registrován: 15 čer 2011, 07:41

Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od horake »

Zdravím,

mám IX20 rok výroby 2015. Při rozjezdu spojka škube a cuká. Hlavně se to projevuje, když je motor ještě studený. V servisu říkali, že se to zatím nemusí řešit. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Auto je benzín.
Reklama
 

T. Rozhon
Příspěvky: 8
Registrován: 13 srp 2019, 20:44

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od T. Rozhon »

ahoj, bylo by vhodné napsat stav km a např. jak dlouho to dělá. Tom.
horake
*
Příspěvky: 48
Registrován: 15 čer 2011, 07:41

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od horake »

Najeto 40 000km, blbne to tak od září 2019. Když se motor ohřeje po cca 10 minutách, tak už se to neprojevuje.
Lumir11
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2020, 17:47

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Lumir11 »

Mně to taky začalo dělat od nového roku. iX20 1.4 CVVT, 55.000 km asi 2016 v září koupená od kolegy. Musím se rozjíždět pomalu, při rychlejším rozjezdu v provozu se musím strašně soustředit, stát delší dobu na spojce, jinak se to rozskáče. Holt spojka v prdeli, nevím, co s tím ten idiot dělal. Rozjedeš se na 4. rychl. stupeň, nebo ti to zdechne??
Uživatelský avatar
sosacek
Příspěvky: 8
Registrován: 05 dub 2017, 16:47
Bydliště: 51741

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od sosacek »

Spojka měněna u IX20 1,4 - 2017 po 2 000km první studené starty okolo 2 000 ot. cukání /větší při kolech v rejdu-větší odpor?/ - spojka prý bez závad, ale nějaké reklamace už byly-prý se lepí?/vyměněno na záruku bez problémů/.
Po cca 20 000km při mrazech a prvním rozjezdu za nízkých otáček opět cukání - stačí pouze více protočit motor /cca 3000 ot./ a je pokoj. již jsem nereklamoval../ k autu se chovám celkem slušně, chybu na straně řidiče vylučuji :) / čus
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Деревенский »

Že by bublinky v potrubíčku #-o #-o Na hlavním brzdovém válci je zespodu(pokud se mýlím,opravte mě) bazmek co by měl pomáhat odvzdušňovat spojkové potrubí, ale dělá to opačně. Vyhoďte ho a zašroubujte díru a pořádně tlakem odvzdušnit potrubí. Práce na hodinku.

Neznám vaše auta a ani vás ,jak a kdo si servisuje, tak věštím z křišťálové koule.

Malý návod z encyklopedie: https://www.youtube.com/watch?v=VxxRe_OTvZw
директор путаницы
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Деревенский »

директор путаницы
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Boryš »

Mně šéf servisu :hyu: tvrdil, že za studena cuká vše od :hyu: - dokud jsou "sytičové" otáčky #-o . Ale nepředváděl mi to.
Jinak dle mého názoru to může být problém spojka - setrvačník (spálení, kdy je chycený i setrvačník a jen výměna spojkové sady nepomůže).
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Деревенский »

Boryš. No tohle :lol: :lol: Když cuká spojka u konkurence-tak my to musíme mít taky :-k K takové dokonalosti to snad už hnát nemusejí :mrgreen: :mrgreen:
директор путаницы
PatrikV
Příspěvky: 1
Registrován: 09 čer 2020, 09:36

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od PatrikV »

Ahoj,při rozjezdu za studena mě auto cuká už od té doby co jsem auto přivezl nové z autosalónu 2017,už jsem si na to zvykl,je to dle autorizovaného servisu charakterisika spojky u ix20.V létě OK.
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od JoDo »

To je blbost, mám ji 7 let a když cuká, tak je to moje chyba
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
jogevar
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2013, 18:45

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od jogevar »

Mne menili spojku pri 35tis. (záruka) Povolilo gufero od prevodovky, olejček to krásne vypálil...
Kontrolu urobili nejakou kamerou ktorú tam šupli cez kontrolný otvor.
Teraz mám cca 160tis. a keď tam mrsknem dvojku s plynom, trošken sa cuká, ale to už bude opotrebenie...
ix20, 1,4cvvt, 2012, style
neturbo
*
Příspěvky: 49
Registrován: 14 bře 2016, 19:47

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od neturbo »

Jazdím na nej už štyri roky a väčšinou, keď sa raz za dlhší čas zacuká, tak je to moja chyba. Takmer vždy sa mi to stalo, keď som sa rozbiehal ráno do kopečka z vedľajšej cesty ako lemra alebo som mal nové zimné topánky, v ktorých som ešte nemal cit. Keď viacej podráždim plyn, tak sa necuká. Ale sledujem, že teraz s príchodom zimy si na to musím dávať väčší pozor.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Boryš »

Popíši svou peripetii se spojkou.
Mně spojka momentálně při rozjezdu cuká a při jízdě do kopce prokluzuje - smrdí. Bohužel prvotně jsem si to zavinil sám, jsem ji připálil, pak začala cukat a smrdět. Poptal jsem opravu u :hyu: a u jednoho vyhlášeného servisu. :hyu: dal cenu kolem 20 tisíc, že mění komplet i se setrvačníkem. Vyhlášený servis dal cenu kolem 10 tisíc za výměnu spojkové sady s tím že nemění setrvačník, že umí vyřešit pokud je chycený. Že s tím mají bohaté zkušenosti. Jsem to dal tedy do vyhlášeného servisu. Po opravě to bylo horší, více to cukalo, smrdělo to i ve stoupání na dálnici na Vysočině. jsem reklamoval, moc mi nevěřili, že si vymýšlím, ale že mi tedy vymění i ten setrvačník. Celkem jsem zaplatil 16,5 tisíce. Po výměně setrvačníku je to lepší, ale cuká furt, celkem dost to zasmrdělo při cestě na dovolenou při výjezdu na mohelničák. Tvrdili, že při výměně setrvačníku na lamele neviděli žádný problém. Ale to říkal technik, co mi auto předával, a ten to nejspíš vůbec neviděl. Zatím se s tím jezdit dá, ale kdybych chtěl něco tahat, tak bych se nejspíš smíchy neudržel... A navíc mě ten smrad, který jde i do auta, i to cukání štve. Rád bych měl relativně nové auto s malým nájezdem v pořádku.

A nyní babo raď: když nechám vyměnit naráz sadu i setrvačník bude to již dobré? Před tím než jsem to pohnojil tak to bylo v pořádku. Je potřeba měnit vše nebo bude stačit "jen" lamela a setrvačník? Nebo raději i přítlačák, aby byla jistota že bude mít správnou sílu přítlaku? Nerad bych zaplatil 16 až 20 tisíc a měl znovu to samé...
Lumir11
*
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2020, 17:47

Re: Cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Lumir11 »

Stále jsem nevyřešil problém při rozjezdech, hlavě proto, že v servisu se závada neprojeví a odcházím jak idiot. Postuji zde tedy můj dotaz z jiné porady s nadějí, že měl někdo podobný problém a podařilo se mu jej vyřešit:

Hyundai Ix20 1.4 CVVT 2016, najeto 60.000. Poslední cca 3 roky se setkávám s následujícím problémem:

Typicky při snaze o svižný rozjezd na křižovatce auto brutálně zavibruje, zatřese se. V nejhorších případech se zepředu vozidla ozývají až takové kovové rány. V lepších případech auto lehce zavibruje při pouštění spojky. Situaci se snažím předcházet větším přišlápnutím plynu při rozjezdu a mám pocit, že situace je horší při rozjezdu s natočenýma kolama kvůli odporu. Jsou období, kdy nemám absolutně problém a nelze navodit, pak mě náhle překvapí brutální mlácení a otřesy při rozjezdu. Poté se musím velice snažit a soustředit při rozjezdu, aby to nedělalo.

Problém je pouze při rozjezdu, při řazení z 1. na 2 stupeň. Spojka nesmrdí, neprokluzuje.

Našel jsem video, které by odpovídalo mému problému. V diskusi se píše, že výměna spojka nepomohla. Nejsem si tedy jistý, co mám dělat. Čínská dianostika ELM27 neukazuje chybové kody a tankuju vetšinou 100oktanový benzín.

https://www.youtube.com/watch?v=HDtGweT ... ex=2&t=45s (otřesy krátce po rozjezdu dopředu)

Dík
Odpovědět

Zpět na „ix20“