Problem s Elektrikou

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
cartmanko
**
Příspěvky: 102
Registrován: 28 kvě 2012, 22:18

Problem s Elektrikou

Příspěvek od cartmanko »

Ahojte, od dnes mam novy problem s elektrikou. Bol som na vylete cca 200km. Vsetko fungovalo. Zastavil som na obed. Potom som sadol do auta, nastaroval som, zapol som stierace, predny, zadny, klimu, radio a vyhrievanie oboch sedadiel. Vsetko fungovalo tak ako ma.
Zrazu som si vsimol, ze mi svieti kontrolka parkovacich zadnych senzorov, nesla vypnut, potom mi ludia zacali blikat, ze nesvietim. isiel som von a nesvietili denne svetla. Zasvietil som normalne parkovacky, tie isli predne aj zadne. Sadol som do auta a displej klimatizacie nesiel. Ani ziaden ovladac okolo klimy. Sedacky stale hriali, kurenie kurilo na nohy a naplno, nesliel zadny stierac, predne stierace isli az na polohe 1 a 2, cyklovac a jednorazove stieranie neslo. Prisiel som az domov s pootvorenymi oknami lebo prsalo a zahmlievali sa okna, kedze auto kurilo len na nohy. Nejdu sklopit spatne zrkadielka. Doma som skontroloval vizualne a aj odmeral komplet vsetky poistky v interieria aj vsetky poistky v motorovom priestore. Vycital som chyby OBD a prazdne. Napada prosim niekoho nieco cim by to mohlo byt?
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza svetla od 28.5.2012
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza pastelova od 29.6.2019
Reklama
 

Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Problem s Elektrikou

Příspěvek od ims »

No to je riadna divočina...
:idea:
Ja by som odpojil batériu na aspoň 30 sekúnd a znova ju pripojil.
Ak je to zablúdenou riadiacou jednotkou, takýto reštart by mohol pomôcť.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
cartmanko
**
Příspěvky: 102
Registrován: 28 kvě 2012, 22:18

Re: Problem s Elektrikou

Příspěvek od cartmanko »

tak to je najmenej, to idem skusit hned. Dam vediet. 30 sekund na restart staci?
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza svetla od 28.5.2012
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza pastelova od 29.6.2019
cartmanko
**
Příspěvky: 102
Registrován: 28 kvě 2012, 22:18

Re: Problem s Elektrikou

Příspěvek od cartmanko »

odpojene na 5 min a nezabralo. Neodhnivaju v nejakom krku kable? cely zvazok? Hladal som a nic som nenasiel.
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza svetla od 28.5.2012
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza pastelova od 29.6.2019
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Problem s Elektrikou

Příspěvek od ims »

Toľko vecí nefunkčných naraz?
Napadá ma ešte nedokonalé (zaoxydované napr.) ukostrenie batérie, riadiacej jednotky a podobne.
Bude to niečo, čo je spoločné pre všetky tie okruhy myslím.
Možno by som na to šiel napríklad postupným meraním okruhu toho denného svietenia, kým nenájdem bod ktorý to spôsobuje. (je na žiarovke +12V voči kostre? voči - pólu batérie? spínacie relátko ok?...)
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
cartmanko
**
Příspěvky: 102
Registrován: 28 kvě 2012, 22:18

Re: Problem s Elektrikou

Příspěvek od cartmanko »

ims píše: 21 čer 2020, 22:24 Toľko vecí nefunkčných naraz?
Napadá ma ešte nedokonalé (zaoxydované napr.) ukostrenie batérie, riadiacej jednotky a podobne.
Bude to niečo, čo je spoločné pre všetky tie okruhy myslím.
Možno by som na to šiel napríklad postupným meraním okruhu toho denného svietenia, kým nenájdem bod ktorý to spôsobuje. (je na žiarovke +12V voči kostre? voči - pólu batérie? spínacie relátko ok?...)
to vyzera rozumne :) to by slo. nejaka kostra by to byt mohla.... este ma napadla vw group ma komfort jednotky co obcas odchadzaju. ci sa nieco take nemohli stat aj tu. ale kazdopadne tu kostru preverim. vyrobim je nejake svetielko s krokodylikmi. dakujem za tip a dam vediet.
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza svetla od 28.5.2012
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza pastelova od 29.6.2019
motorol
***
Příspěvky: 723
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Problem s Elektrikou

Příspěvek od motorol »

Odpojit baterku na 30s nestačí, doporučuje se alespoň 15 min. Musí se vsude vybít kondenzátory, aby to zapomnelo. Otazkou je u jakého auta z popisu to dela? A jestli pomohlo třeba jen nechat auto přes noc odpočinout?
Pokud to novější a problém trvá, tak hura do servisu. Pokud to starší, pak je potřeba najít co maji ty veci společného. Jestli zem nebo jednotku, která to obsluhuje,...
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Problem s Elektrikou

Příspěvek od ims »

Ako to dopadlo s tou elektrikou?
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
cartmanko
**
Příspěvky: 102
Registrován: 28 kvě 2012, 22:18

Re: Problem s Elektrikou

Příspěvek od cartmanko »

neuveris co to bolo. Pokazeny spinac, myslim vypinania cuvacich senzorov. Odpojil som ho a fungovalo. Objednal som novy, nacvakol a odvtedy je pokoj.
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza svetla od 28.5.2012
Ix20 1.6 automat STYLE strieborna metaliza pastelova od 29.6.2019
Odpovědět

Zpět na „ix20“