Cúvacia kamera

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Cúvacia kamera

Příspěvek od ims »

Moja cúvacia kamera :hyu: 95760-1k000 odišla do večných lovíšť...
95760-1k000-kaput.jpg
95760-1k000-kaput.jpg (67.2 KiB) Zobrazeno 1198 x
95760-1k000-stitok.jpg
95760-1k000-stitok.jpg (55.89 KiB) Zobrazeno 1198 x
Neviem ju zohnať (za rozumnú cenu).
Neviete nejakú rozumnú náhradu, ktorá by pasovala do toho miesta vedľa otvárania zadných dverí (originálna montáž pre iX20)?
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Cúvacia kamera

Příspěvek od ims »

Neviem zistiť, aké mala tá pôvodná kamera rozlíšenie, aby som nekúpil kameru, ktorá nebude pasovať k zobrazovaniu v spätnom zrkadle.
Máte niekto parametre kamery :hyu: 95760-1k000 ?
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Cúvacia kamera

Příspěvek od ims »

Kúpil som kameru
HD 170 Degree Angle Fisheye Dynamic Trajectory Parking Assistance Line Car Rear View Reverse Backup Camera For Auto Monitor

Káblik od pôvodnej kamery ide do 1. konektoru a z neho pokračuje spoločne s vodičmi od spínača otvárania zadných 5. dverí v bužírke ku 2. konektoru. Farebné značenie káblov je však poprehadzované!!!
  • Odpojil som kameru z 1. konektora.
  • Odstránil som bužírku obsahujúcu vodiče od spínača otvárania dverí a 1. konektoru od kamery ktorá pokračuje cez gumenú manžetu ku 2. konektoru.
  • Kábel od 1. konektoru od kamery ku 2. konektoru som odstrihol cca 5 cm od 2. konektora (konektor je už spoločný pre kameru aj spínač dverí), vodiče od spínača dverí ostanú neporušené. 1.konektor so zvyškom kábla som demontoval.
  • Nová kamera sa zmestí na miesto pôvodnej, vlepil som ju tam tavným lepidlom a lepidlo som naniesol aj okolo kábliku vychádzajúceho z kamery.
  • Napájací konektor a video konektor som prepchal cez gumovú manžetu konektory od novej kamery ostanú neporušené.
  • Použil som napájací kábel a video kábel dodaný ku kamere skrátený tak, aby sa dal pohodlne spojiť pájkovaním z vývodmi 2. konektoru (tých cca 5cm čo sme z 2. konektora nechali trčať...).
  • Vodiče v dĺžke cca 1cm sa odblankujú, nasunie sa na ne zmršťovacia bužírka (môžu sa aj zaizolovať páskou po spojení) a spájkujú nasledovne:
Od kamery: -> z 2. knektora:
napájací Červený -> Biely (+)
napájací Čierny -> tienenie (Kostra)
video Žltý -> Zelený
video Čierny -> Červený
  • Spoje sa izolujú zmršťovacou bužírkou alebo izolačnou páskou.
  • červený vodič z video káblika určený pôvodne pre napájanie monitora som odstrihol
Celý postup som bohužiaľ nenafotil, prikladám aspoň fotografiu ako som kameru pripojil skúšobne, pred jej finálnou montážou:
skúšobné-pripojenie-kamery.jpg
skúšobné-pripojenie-kamery.jpg (52.01 KiB) Zobrazeno 1006 x
Zachovaním pôvodných konektorov na kamere sa chcem vyhnúť problémom v prípadnej ďalšej nasledujúcej výmene kamery...
(Hádam mi ešte iX20 zopár rôčkou vydrži [-o< )
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Odpovědět

Zpět na „ix20“