Výměna žárovek (parkovaci svetlo)

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
LuK0
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2019, 18:52

Výměna žárovek (parkovaci svetlo)

Příspěvek od LuK0 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak se mění parkovací žárovka hyundai mám prvně, bylo by super kdyby mi někdo popsal výměnu všech žárovek v hlavním světlometů ale aktuálně potřebují hlavně vyměnit parkovací, jde s patici libovolně točit doprava a doleva ale nedošel jsem na to jak jí dostat ven nechci nic zlomit tak se raději ptám děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Výměna žárovek (parkovaci svetlo)

Příspěvek od Richard555 »

No taky jsem kdysi koumal, za mejch mladejch let, byly objímky žárovek na bajonet, tedy otočením se dostaly do polohy kdy se daly bez problémů vyndat a žárovka vyměnit. Nyní stačí trocha síly a objímku normálně vytáhnout. Použil jsem nějaké delší kleštičky a zatáhl, rukou to nešlo..... jó pokrok nezastavíš, co trvalo 10 sek. nyní s hledáním vhodných kleští dáš za půl hodiny :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovek (parkovaci svetlo)

Příspěvek od frawd »

Päticu treba len vytiahnuť smerom von, ale ide to dosť zle. Preto, keď som ich menil, tak som tam dal hneď LED, aby som to nemusel absolvovať znova. Ostatné žiarovky v hlavnom svetlomete idú v pohode a intuitívne. Dokonca aj miesta je tam dosť.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
LuK0
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2019, 18:52

Re: Výměna žárovek (parkovaci svetlo)

Příspěvek od LuK0 »

Chlapy pochopili jsme se správně? Pustil jsem se do toho až teď a rukou to vážně nejde strasne malo mista a když uz zlomím prsty tak mam pocit ze to kazdou chvili zlámu.. Jde o ix20 klasika halogen bez čočky 2013 1.6 91kw :D Vážně na tu parkovačku(obrysovou žárovku) mám brát kleště a na sílu to vyrvat ven? Mám pocit že to se musí zlomit.. Prijde mi divné, že s tím jde točit po i proti smeru hodinovým ručičkám jen mě ujistěte že klidně můžu vzit kleště a tahat to ben na sílu a jdu do toho :D
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Výměna žárovek (parkovaci svetlo)

Příspěvek od Richard555 »

Jestli s tím točíš na obě strany bez problémů, je to jen nacvaklý .... opravdu to musíš vytrhnout a je k tomu potřeba i dost síly. Nějaké kleštičky, já to prsty nedal.....
Možná bych klidně vyndal světlo, ale nevím jak u tebe jde o jednoduchou demontáž..... já jen povolím 3 matky , vycvaknu konektor a světlo vyndám , tedy práce na max. 5 minut ;-)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „ix20“